uno mi absolutně nebrzdí-help!!!!!

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Petr33
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 zář 2008, 10:59
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

uno mi absolutně nebrzdí-help!!!!!

Příspěvek od Petr33 »

Dostal jsem uno zadarmo a hned jsem zjištoval závady, jako první byly na řade brzdy. Které nebrzděj ani jedna ruční-centrální. Centrální prošlápnu až na zem což není normální, kapalina tam je takže nevim.Když šlapu akorát něco fouká v motoru asi posilovač nevim :(
U ruční jsem skoušel vytáhnout lanko a zatáhnot, lanko se napne ale nebrzdí takže taky nevim :?: :?: :?:
Reklama
 

jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Příspěvek od jani »

heh skontroluj ci tam mas aspon platnicky a pakne v zadnych brzdach a hlavne lanka..dobre som sa zasmial natom nic v zlom ale haluz :lol:
cybrex
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 24 bře 2008, 18:23
Bydliště: Zlínský kraj - Kudlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cybrex »

Co treba zavdzdusnene brzdy? Zkusil bych je ovzdusnit a pri tom bych se podival v jakem stavu jsou kotouce s deskama. To ze nebrzdi ricka muze byt aj spatnyma lanovodama. Kazdopadne bych zkusil prvni mrknout jak to vypada a ovzdusnit.
Obrázek-Croma 2.0ie, 86kW, rv. 1992
Obrázek-E36 318i, 85kw, rv. 1997
Obrázek
Petr33
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 zář 2008, 10:59
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr33 »

Dnes jsem byl na vrakáči a tam jsem se ptal na příčiny povídal to podobné,ale rikal ze by to mohlo být brzdovou pumpou tak jsem za 200,- koupil novou.No uvidim o víkendu :roll: stejně jsem musel koupit i novou čepičku rozdělovače.
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Kdybys měl v háji pumpu tak ti brzdí aspoň ručka.Koukni na desky a pakny a pak jestli to neni zavzdušněný jak už tady píšou kolegové
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Petr33
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 zář 2008, 10:59
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr33 »

No že to fouká někde u motoru jakoby posilovač, no stojí to tam vic jak 2 roky tak že nevim může to být všelicos.
peter petrus
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 14 úno 2008, 17:03
Bydliště: košice

Příspěvek od peter petrus »

častá závad na ručnej brzde ak sa nepoužíva dlhú dobu je že lanko v bovdene zhrdzavie prvá pomoc je natlačiť do bovdenu olej alebo vazelínu a ťahať až do rozchodenia ale pomôže ak je to v menšom "štádiu" najlepšie je kúpiť nové lanko s bovdenom ,ak z vrakáča tak skús či sa lanko v bovdene pohybuje ak ano a berieš ho natlač doň grafitovú vazelínu.
Punťo II.1,2 44kw r.v.03 LPG
Uživatelský avatar
mobilmaker
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 01 srp 2008, 19:19
Bydliště: Trstín, Slovensko

Příspěvek od mobilmaker »

Daj to na vrakovisko,podľa toho ćo sem píšeš to má toľko závad že sa to vôbrc neoplatí opravovat,musí to biť už úplný vrak
Moje Punťíčko mám rád.
mk2 1,2 8v 2003 v max. výbave.
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: uno mi absolutně nebrzdí-help!!!!!

Příspěvek od majco »

Petr33 píše:Dostal jsem uno zadarmo a hned jsem zjištoval závady, jako první byly na řade brzdy. Které nebrzděj ani jedna ruční-centrální. Centrální prošlápnu až na zem což není normální, kapalina tam je takže nevim.Když šlapu akorát něco fouká v motoru asi posilovač nevim :(
U ruční jsem skoušel vytáhnout lanko a zatáhnot, lanko se napne ale nebrzdí takže taky nevim :?: :?: :?:
Ja by som na to išiel postupne dolial brzdovku a začal postupne odvzdušnovať a uvidíš čo začne tiecť alebo či sa to nehýbe a je to mrtvé podla toho by som začal vymieňať veci ! čo sa týka ručnej tak to je kapitola sama o sebe je tam kladka ktorá ked zahrdzavie tak je to pasé a treba ju najskôr rozchodiť ked je ok tak potom treba pozrieť či sú lanká ok ak ano tak na zad. brzdách sú také mechanizmy ktoré roztláčajú čelusťe a rado to tam zarezne ak už máš aj to ok a behá to dobre tak ručná musí fungovať ak nefunguje tak treba kúpiť nové!!! bubny a čelusťe lebo tie staré sú už za hranicou opotrebovania a nebude to brzdiť vôbec a okrem výmeny s tým nespravíš nič. tolko ručná a klasika pedál je postup podobný skús pozrieť válčeky v bubnoch či niesu mokré alebo zadreté ak ano tak určite výmena nie je to nič drahé tak isto pozri aj álčeky na predných kot. brzdách ak tečú alebo sú zadreté výmena zoženieš všetko napr www.pop-art.cz ak budeš odvzdušnovať a nevytvoríš tlak tak hlavný brzový válec - ak máš uno zadara a nie je zrezlé tak ako nákupná taška je to ok auto :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Odpovědět

Zpět na „Uno“