Servo problém...

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
mt3
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2008, 10:46
Kontaktovat uživatele:

Servo problém...

Příspěvek od mt3 »

Ahoj Multaci,
tak moje Multina zacina posledni dobou nejak vic a vic zlobit...
Uz po druhe co ji mam (3/4 roku) se mi stalo, ze se mi nejak prehralo servo a vsechna kapalina sla pres ventilek v nadrzce ven, proste jako kdyby byl v okruhu velky pretlak nebo se kapalina varila, coz bylo doprovazeno vzdy takovym hucicim zvukem od serva pri zataceni a zvysenych otackach. Strasne spatne se to popisuje :) Jelikoz moje multa manajeto 163 tkm, tak jsem si rikal, ze je asi uz vazne stara, hlavne to byla spis takova hneda kase nez kapalina, buh vi zda vubec menena. Koupil jsem novy olej do serva, s kamosem jsme vypustily nadrzku a po nastartovani i olej z hadic. Zpet jsme vsechno namontovali, nalili novou kapalinu, po nastartovani protocily kola, a dolejvali olej. Servo funguje, nicmene kapalina ma presne stejnou hroznou barvu jako pred tim, takrka okamzite se prebarvila, navic jsem tam musel nalit az 1.2 litru abych se dostal na max, no a problem vidim v tom, ze sice nevari (testnuto Chomutov-Praha-Chomutov), ale po cca 5-10 minutach se ozyva zase ten zvuk od serva pri zataceni kdyz proste trosku pridam otacky, je to dost neprijemny zvuk a vubec nechapu proc to dela. Nikde nic netece, servo jinak funguje ale je to divny. Ma vubec servo vydavat nejaky slysitelny zvuk? Pokud by ste meli nejaky napad, tak dikes.
Martin
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Ahoj, typuju to na přidřené ložisko serva, vydává to divný zvuk a hlavně se zahřívá a ohřívá hydraulický olej, který se za čas převaří a nemá již viskozitu jakou by měl mít a pokud servo neopravíš, myslím, že se to bude určitě zhoršovat.
www.minimaxa.cz
mt3
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2008, 10:46
Kontaktovat uživatele:

Lozisko...

Příspěvek od mt3 »

No toho sem se bal,ze to bude primo servo, jak jsem asi tak pochopil nebo vycetl vsude mozne, servo jako kus je neopravitelny a musel bych sehnat jine? nebo se dá to lozisko vymenit? Martin
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“