Neoriginalne reflektory - skusenosti

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Neoriginalne reflektory - skusenosti

Příspěvek od ygzo »

Potrebujem vymenit reflektory na mojom punte (havaria). Mal som tam original Valeo H7+H7+H3, ale tie su najdrahsie ake mozu byt. Vychadza to az okolo 6 tisic SK. Na autokelly maju aj nejake o polovicu lacnejsie - pisu tam znacka DJ AUTO. Chapem ze VALEO je naj, ale ja nechcem 12 tisic investovat len do svetiel. Ale nechcem kupit nejaky brak, co nebude svietit alebo nabude pasovat.

Nemate niekto skusenosti s neoriginalmi? Funguje tam elektricke nastavovanie z povodnych alebo maju svoje nastavovanie elektricke?

DIKY
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Reklama
 

Pipo_svk
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2007, 17:45
Bydliště: Veľký Krtíš SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipo_svk »

Potrebujes dva? Lave by bolo na predaj... VALEO
Ligogo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 258
Registrován: 13 kvě 2008, 15:56
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ligogo »

Nazdar, ja som menil leflektory za Angel eyes, takze predne mi ostali.
Original VALEO H1+H1 je na nich vidieť, ze maju za sebou 100.000km..Ak chces mozem ti ich predat za rozumnu cenu. Bez motorčekov, tie som potreboval do Angel Eyes, ak ti ostali z povodnych, daju sa pouzit.
Punto 1,2 8v
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

No, potrebujem oba, maju popraskane uchytky.
A potrebujem aj s hmlovkami, teda H7+H7+H3. Ale stare tam davat nechcem. To by museli byt ozaj za vyhodnu cenu. Novy je novy, riskovat ze to bude nejake zamlzene alebo matne a tak potom aj svietit, nechcem.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

ygzo píše:No, potrebujem oba, maju popraskane uchytky.
A potrebujem aj s hmlovkami, teda H7+H7+H3. Ale stare tam davat nechcem. To by museli byt ozaj za vyhodnu cenu. Novy je novy, riskovat ze to bude nejake zamlzene alebo matne a tak potom aj svietit, nechcem.
taky jsem měl prasklé úchytky [na vrchu reflektoru] a v servise mi to zatavili nějakym lepidlem a světla se ani nehnout
MK2 1.2
Obrázek
Uživatelský avatar
lucass81
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 203
Registrován: 08 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dolný Kubín, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lucass81 »

ja som nedavno menil prave predne H7+H7, objednal som ho z autobazar.eu za 2100 Sk, tiez znacka DJ Auto, zatial maximalna spokojnost
Punto II. ELX, 1,2l 8V, 12/99
madtom
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 08 dub 2008, 09:18
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od madtom »

skus TYC alebo ABAKUS, kupis napr. u InterCars...
Punto II 1.2 8V
Uživatelský avatar
R.J.
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 15 říj 2008, 09:58
Bydliště: Trenčín

Příspěvek od R.J. »

nemusíš sa bať tych neoriginálou ja som pracoval v autokelly ale na slovensku a neboli s nimi problémy ale pre istotu by som ich zatesnil priesvitnym silikonom a nemal by byt problém aj tak vsetky svetla vyrabaju deti v číne alebo tam niekde
Sporting 1.2 16V - ex
Bravo 1.9 TD100 - ex
Lancia Lybra SW 2.4JTD
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

No, tak uz to mam hotove, svetla su tam DEPO. Kupil som ich za cca 2600SK. Vzhladovo vyzeraju OK, ako origos. Ale zda sa mi ze akosi divno svietia. Neviem ci je to len nejake zle nastavenie, ale tie Valea co som tam mal sa mi zdali pri stretavackach lepsie. Sice mi tam supli len nejake obycajne ziarovky lacne (vo Valeach som mal Osram Silver Star). Tak ja neviem. Kupim tam nejake lepsie ziarovky a uvidi sa.

Inak ako sa to nastavuje? Skusal som tocit tym srobikom na imbus uprostred reflektoru, sa mi zdalo ze nim sa nastavuje reflektor hore-dole. Ale je tam este jeden na boku svetla, tak tym neviem co sa nastavuje.

A inak ako sa to da nastavit tak aby to bolo "Ako ma byt" ? Je na to nejaky navod?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
lucass81
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 203
Registrován: 08 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dolný Kubín, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lucass81 »

ano, zajdi s tym do servisu, kde maju na to take zariadenie, podla ktoreho ti presne nastavia sklon ako ma byt.
Punto II. ELX, 1,2l 8V, 12/99
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

No, tak uz som bol aj v autorizovanom servise, svetla mi nastavili (bolo ich treba trochu dvihnut). Ale aj tak to neni ako predtym. Ako je mozne, ze stretavacky svietia tak, ze ta plocha osvietena, nie je homogenna ale su v nej ako keby "tiene". Nechapem to, ved pred tou sosovkou nie je nic co by malo zavadzat. Ziarovky som dal nove Osram Nightbreaker a ziadna extremna zmena sa nekonala (dufal som ze tie obycajne co tam dali, budu sposobovat ten problem, ale bohuzial nie) Keby som toto vedel, tak nebudem lakomy a kupim raz tak drahe Valeo.

Ma este niekto reflektory znacky DEPO? Aby som vedel ci len ja nie som s nimi spokojny.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zokot »

Je žárovka správně umístěná? Nejsou ty zářezy ve světle pootočené. Už jsem těch pár světel takto vadných viděl.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xeromax »

depo som objednaval bratovi na audi minuly tyzden lave predne a ked to porovnam s pravym ktore je na aute 20 rokov tak slusny luxus, su sice polske ale poliaci musia taktiez dodrziavat nejake tie euronormy, aj ed lave zadne malo trosku problem s presnym dosadnutim ale sadlo mozno to je aj tym ze je tam nove tesnenie ktoe uz bolo na starom svetle hodne "rozliate"
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

xeromax píše:depo... su sice polske ale poliaci musia taktiez dodrziavat nejake tie euronormy
Možná přišly z Polska, vyrobené jsou ale v Číně, resp. Tchaj-wanu:
http://www.depoautolamp.com/
Punto 55S Mk I
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

@zokot: Ktore zarezy mas na mysli? Tie plechove za sosovkou?

Ja som to zatial neskumal podrobne, lebo to by som musel odmontovavat reflektory a to musim dat dole aj naraznik :(
Ziarovky mam dobre osadene.

Najhorsie na tom, ze to clovek ani tak jednoducho nemoze reklamovat, resp. teda kupil som to v jednych autosuciastkach, kde mi to sice vyreklamovat mozu, ale tak co budem mesiac bez svetiel?

Ono nie ze by to bolo az take zle, svietit to svieti, len to nie je take vyladene ako tie original svetla . V servise mi povedali ze mi aj v jednom reflektore nesedi nastavenie dialkovych ku stretavackam - ze ked mi spravne nastavi stretavacku, ze dialkove je prilis do zeme. Ale tak to som zatial vobec nebadal, podla mna svietia dialkove OK.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“