Spotřeba benzínu 1,6 76kw

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba benzínu 1,6 76kw

Příspěvek od kubiii »

Nikde v diskuzi jsem nenašel debatu o spotřebě benzínových Multí a celkem by mě zajímalo, jak to mají ostatní. Než jsem Multiplu koupil, dočetl jsem se o spotřebě 1,6 dost hororový věci. No a já zjišťuju, že Mulťa žere míň, než předchozí tempra, přestože je o 200kg těžší.

Zatím mám s Mlokem najeto něco přes 1500km. První měřené tankování: 8l/100km, druhé 9l (velmi ovliněno tím, že jsem cca 50km táhl švagrovýho Scénika, jednička, dvojka, semtam trojka), zatím poslední tankování 7,8l :D

Jak u vás, benzíni?
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Reklama
 

pitbull3
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2008, 21:17
Bydliště: BRNO

Příspěvek od pitbull3 »

No, já než jsem ji koupil, četl jsem taky šílený kecy o spotřebě a o hluku u benz. 1,6ky. Nakonec jsem vyskoušel obě a zjistil jsem, že to není tak hrozný. Mám ji 8000km a spotř. venku 7,2l a město max. 8,8l. Měřeno vždy na " hladinku" u té samé pumpy. Přitom ji nijak nešetřím. Takže tak. :wink:
mkn
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 04 čer 2007, 17:44
Bydliště: Neděliště

Příspěvek od mkn »

Já mám dlouhodobou průměrnou spotř. okolo 7,4 (od května 2007 najeto cca 24000 km). Jinak v létě jsem jezdil často pravidelnou trasu asi 40km, při vysledování terénu a zatáček, kde se dá jet jakou rychlostí na jaký rychl. stupeň jsem stáhnul spotř. na 6,7l a to jsem ještě 1/2 z toho jel s přívěsem (někdy i hodně naloženým). Takže hodně dělá plynulá jízda v pokud možno nízkých otáčkách.
Teď jezdím hlavně HK-Pardubice, kde je to teď hodně rozvrtaný a ucpaný, takže 10 minutové popojíždění v koloně dělá své. Zrovna včera jsem tankoval plnou a spočítal jsem 7,66. :D To ještě na takové auto jde.
Multipla 1.6 16V - červená-metal
pitbull3
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2008, 21:17
Bydliště: BRNO

Příspěvek od pitbull3 »

No vida, takže ty kecy, co jsem četl na internetových recenzích se ukazujou jako neopodstatněný. Nějakej chlápek co psal recenzi tvrdil, že spotřeba nepůjde pod 10 litrů na štrece!!! Nemám nic proti ropě, ale jsem rád, že mám benzín. Jo, a když jsem jel Mlokem poprvé do práce, tak se kluci divili, co jsem to koupil za hrůzu. Jenomže pak jsme jeli v šesti na čučku do D a dneska už mají mloka další tři. A zrovna ti největší kritici. Zmněnili názor o 180°.
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

mkn píše:Já mám dlouhodobou průměrnou spotř. okolo 7,4 (od května 2007 najeto cca 24000 km). Jinak v létě jsem jezdil často pravidelnou trasu asi 40km, při vysledování terénu a zatáček, kde se dá jet jakou rychlostí na jaký rychl. stupeň jsem stáhnul spotř. na 6,7l a to jsem ještě 1/2 z toho jel s přívěsem (někdy i hodně naloženým). Takže hodně dělá plynulá jízda v pokud možno nízkých otáčkách.
Teď jezdím hlavně HK-Pardubice, kde je to teď hodně rozvrtaný a ucpaný, takže 10 minutové popojíždění v koloně dělá své. Zrovna včera jsem tankoval plnou a spočítal jsem 7,66. :D To ještě na takové auto jde.
6,7 l s přívěsem....no,no,tak tomu nevěřím.S takovou spotřebou bys měl JTD.Já osobně se pod 8 l dostanu pouze na dlouých trasách.Na dálnici ve 140 km/h je spotřeba 9 l.I když v dnešní době kdy benzín stojí 24 kč spotřebu neřeším
mkn
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 04 čer 2007, 17:44
Bydliště: Neděliště

Příspěvek od mkn »

darko píše:
mkn píše:Já mám dlouhodobou průměrnou spotř. okolo 7,4 (od května 2007 najeto cca 24000 km). Jinak v létě jsem jezdil často pravidelnou trasu asi 40km, při vysledování terénu a zatáček, kde se dá jet jakou rychlostí na jaký rychl. stupeň jsem stáhnul spotř. na 6,7l a to jsem ještě 1/2 z toho jel s přívěsem (někdy i hodně naloženým). Takže hodně dělá plynulá jízda v pokud možno nízkých otáčkách.
Teď jezdím hlavně HK-Pardubice, kde je to teď hodně rozvrtaný a ucpaný, takže 10 minutové popojíždění v koloně dělá své. Zrovna včera jsem tankoval plnou a spočítal jsem 7,66. :D To ještě na takové auto jde.
6,7 l s přívěsem....no,no,tak tomu nevěřím.S takovou spotřebou bys měl JTD.Já osobně se pod 8 l dostanu pouze na dlouých trasách.Na dálnici ve 140 km/h je spotřeba 9 l.I když v dnešní době kdy benzín stojí 24 kč spotřebu neřeším
Zrovna jsem si na tebe při psaní tohoto příspěvku vzpomněl, protože jsi mi onehdy nechtěl moc věřit ani 7,4 v jiné rubrice. No nic, fakt nekecám. Já osobně jsem se ještě přes 8 l nedostal. Možná teď , kdy jsem pořád coural po HK (asi 80% město) a vidím, že na ujeté km je nádrž nezvykle poloprázdná. Budu muset čerpat zítra, tak uvidím.
Zdravím všechny Multipláky.
Multipla 1.6 16V - červená-metal
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Taky mi nedělá problém jezdit pod 8l. Jezdím jen na plyn, ale v létě jsem musel z Chorvatska na benzín a spotřeba maličko přes 7l.
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

neřešte spotřebu,dokud je benzín levný, jedte na plný knedlík.Je poznat když se za 300 kč natankuje 8,5 l anebo ted 12 l. 8)
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od AlexAG »

Ja mam 1.6 a podarilo sa mi vytlacit 12.5 l na stovku ale to som sa nahanal z audinou A6 3.0 TDI inač bezna jazda 8, 8.5 ale ked mam rodinku podarilo sa mi na rovinke pri 90 kmh na pätke 5.7l
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

AlexAG píše:Ja mam 1.6 a podarilo sa mi vytlacit 12.5 l na stovku ale to som sa nahanal z audinou A6 3.0 TDI inač bezna jazda 8, 8.5 ale ked mam rodinku podarilo sa mi na rovinke pri 90 kmh na pätke 5.7l
no ten v té audině měl s tebe akorát prdel.Zatímco mlok má při 180 km/h plyn až na asfaltě,audina teprve řadí šestku.....
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od AlexAG »

keby si mal nacipovane auto urobene sportove sanie pretlakovy ventil na palivo poladeny vyfuk a upravy podvozku tak ako mam ja tiež by si dokazal potrapit taku audinu
Zdeněk N
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 úno 2008, 17:59
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Zdeněk N »

Odhaduji poměr jízd město 75%, dálnice 20%, zbytek spojovačky.Za rok mám průměr 8,6 a to jsem rád.
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

AlexAG píše:keby si mal nacipovane auto urobene sportove sanie pretlakovy ventil na palivo poladeny vyfuk a upravy podvozku tak ako mam ja tiež by si dokazal potrapit taku audinu
tak to těžko,už jenom ta aerodynamika: při 200 km/h by mlokovi uletěli zrcátka a narovnaly faldy.Navíc platí pravidlo že objem motoru ničím nenahradíš.1.6 vs. 3.0 musí dopadnout špatně pro 1.6
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od AlexAG »

na rovinke ano, ale na ceste vykon auta nemusi znamenat všetko je vela aspektov za ktorych auta z roznymi motormi mozu byt na rovnako napriklad pomer vaha vykon atd a čo sa tyka spatiakov myslim si že dosť pocenuješ multiplu jej vykonove možnosti a stabilitu ja som na multiple už dvästo išiel a spätiaky na nej doteraz mam v jednej veci s tebou musim suhlasit aerodinamika je dost zavažna chyba ale povec keby bola ina už by to nebola taka parada
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

AlexAG píše:na rovinke ano, ale na ceste vykon auta nemusi znamenat všetko je vela aspektov za ktorych auta z roznymi motormi mozu byt na rovnako napriklad pomer vaha vykon atd a čo sa tyka spatiakov myslim si že dosť pocenuješ multiplu jej vykonove možnosti a stabilitu ja som na multiple už dvästo išiel a spätiaky na nej doteraz mam v jednej veci s tebou musim suhlasit aerodinamika je dost zavažna chyba ale povec keby bola ina už by to nebola taka parada
3.0 TDI má podstatně větší točivý moment,který u 1.6 v životě nedosáhneš.V kopci by ses díval akorát na jeho vzdalujcí se SPZ.Multipla navíc nemá stavěný podvozek na vysoké rychlosti.To že je široká s ní nedělá F1.Vůbec nehodlám o tom dál diskutovat :roll:
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“