Punto2 denní světla

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Tomisek7
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 črc 2008, 10:04
Bydliště: Vysočina

Punto2 denní světla

Příspěvek od Tomisek7 »

Kolegové, už někoho napadlo namontovat kulaté LED světla na denní svícení do hlavních světel na pozici mlhovek (když je nemám ve výbavě)?
Reklama
 

Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od Pepik »

Tak přesně tohle mě taky napadlo.Ale hold Italové.Podle mého zkoumání ta pochromovaná záslepka by šla vyndat směrem do reflektoru.Musel by se sundat přední průhledný kryt.A to právě nejde připadá mě,že je pořádně přilepený.Hold Italové.Nellépe by bylo to vyzkoušet na nějakém poškozeném reflektoru,kdyby někdo měl.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
Timo
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 bře 2006, 21:08
Bydliště: Snina
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od Timo »

Ja som si kúpil okrúhle DRL svetlá pre denné svietenie a tiež skúmam kde ich umiestnim. Ideálne by bolo do svetlometov, to by ani policajti nezistili že to nesvietia stretávacie svetlá. Má niekto typ kde ich umiestniť?
FIAT Punto EVO 1,4 Multiair 77 kW r. v. 2010
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od Pepik »

Koukám,že mám stejné Punto jako ty i barvu,ale jinší nárarazník.Uvažoval jsem,že bych je umístil do té černé části mám tam takovou prohlubeň.Chtěl bych aby byly trochu utopené nebo by je za chvíli někdo ukopnul.Ale musím to přesně proměřit abych dodržel ruzměry.Od země min.25 cm,mezi sebou 60 cm.Musím vyhledat přesnou citaci zákona teď nevím přesně.Nejvíce by se mi líbili ty nalepovací pásky diod.Škoda že to není homologované.Některé auta to mají už z výroby.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
Timo
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 bře 2006, 21:08
Bydliště: Snina
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od Timo »

Tiež si myslím, že do nárazníka do tej čiernej časti, ale nie do priehlbín ale vľavo na kraj. Samozrejme zapustiť aby netrčali. Najlepšie by bolo pripevniť ich na kovový profil čo je za plastovým nárazníkom aby to nevibrovalo. Rozmery dodržíš, meral som to.

http://www.tuning.sk/dokument-led-diody ... a-daylight" onclick="window.open(this.href);return false;
FIAT Punto EVO 1,4 Multiair 77 kW r. v. 2010
Uživatelský avatar
Timo
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 bře 2006, 21:08
Bydliště: Snina
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od Timo »

Obrázek
Ale aj tak sa mi pozdáva najviac zabudovať to do svetlometu. Čo tak vyrezať hore do toho čierneho plastu otvor, vybrať chrómovanú záslepku, vložiť DRL a otvor zalepiť napr. silikónom
FIAT Punto EVO 1,4 Multiair 77 kW r. v. 2010
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od Pepik »

Ta chromovaná záslepka nepůjde jen tak vybrat.Připadá mě že je vyndavací směrem k čirému krytu.A když budeš něco řezat jak vyndáš případné piliny.Jedině oddělit černý kryt od čirého a to je problém.Kdybych měl nějaký vadný reflektor tak na něm bych si to vyzkoušel.Nasázel bych do té krytky Led diody a policajti by ani netušili že to není origoš.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od l-cizek »

Hoši, já teda nevim...ale když sem to měl sundaný já, tak sem na tu záslepku taky koukal a myslim že by ven šla. Muselo by se ale odšroubovat celý to plechový na čem ta záslepka drží (mysli 3 nebo 4 šrouby) Kde ste viděli kulatý světla na dení svícení?? Ty by byly suprácký, dát je místo tý záslepky.
Uživatelský avatar
Timo
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 bře 2006, 21:08
Bydliště: Snina
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od Timo »

Ja som objednával cez http://tuning.autodoplnky.cz/denni-svic ... -s21269247" onclick="window.open(this.href);return false;
posielajú aj na slovensko cena 75€ aj s poštovným. Mam ich doma, vyzerajú super. Dostať ich do origo svetlometu by bola paráda, priemer majú 70mm. Keď som tak pozeral že možno aj tá záslepka má tých 70mm.
FIAT Punto EVO 1,4 Multiair 77 kW r. v. 2010
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od Graun »

A co tak nahrat svetlo horkovzduskou (spoj predniho polykarbonatu a telesa svetla) nebo to strcit do trouby a rozdelat to od sebe?
Ta zaslepka pujde vytahnout ven.

Osobne se mi libi toto. Jen ta cena je celkem vysoka. Chci si to vsak koupit na mareu. :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od SpiritWolker »

mam doma svetla ale s hmlovkou, ta šošovka hmlovky je priskrutkovana samostatne na kovovom rame (oznacil som to šipkami) predny chromovy plast je samostatny, je nasadeny do cierneho plastu a ten je tiez priskrutkovany na plech, myslim si ze namiesto hmlovky mate priskrutkovanu zaslepku, najhorsia varianta by bola ze ten predny chromovy plast je spolu zo zaslepkou

a nedoporucoval by som vam rozoberat svetla, plast skla je velmi krechky, rad praska a teplom môzete skrutit plasty, a zase zlepenie je tiez komplikovane, a nakoniec sa vam budu proriadne zarosovat skla 8)

dobre je to robit na nahradnych :-)
Přílohy
Obr-1860_prave_svetlo_hmlovka.JPG
Obr-1860_prave_svetlo_hmlovka.JPG (64.86 KiB) Zobrazeno 13051 x

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
Timo
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 bře 2006, 21:08
Bydliště: Snina
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od Timo »

A nemá niekto náhodou nejaké staré, rozbité, alebo inak zničené nepoužiteľné svetlo? Rád by som to vyskúšal to tam nejak osadiť.
FIAT Punto EVO 1,4 Multiair 77 kW r. v. 2010
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od SpiritWolker »

ja mam lave rozmlatene :-) ti ho môzem darovat :-)

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od onc »

... panove, tak uz jste to nejak nekdo poresili? ... kdyz tak hodte foto ...
... dnes jsem potkal MKII a mel dany diody pod svetlama v mezere nad naraznikem ... vypadalo to super ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto2 denní světla

Příspěvek od peetan »

příspěvek sice není o denních světlech, ale o denním svícení.tak snad nevadí... Nevíte někdo, zda MKII 2003 >- facelift má zapojená světla přes relé nebo přímo přes přepínač, potažmo spínací skříňku ? Využití funkce ponechámí zapnutých světel je docela fajn (chápu, že moc při startu nesvědčí žárovkám), ale Punto nemá na rozdíl od jiných aut odlehčovací relé, které světla při startu vypne. Hlavně se mi jedná o to, aby to vydržela spínačka - pokud jsou světla spínaná přímo, není to asi ideální místo přepínače využívat kontakty spínací skříňky.
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“