Signalizace rozsvícených světel Fiat Bravo

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
ventil
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 30 zář 2008, 14:50

Signalizace rozsvícených světel Fiat Bravo

Příspěvek od ventil »

Zdravím všechnya rovnou se zeptám jestli má Bravo signalizaci rozsvícených světel namontovanou v serii. Je to určitě moje blbost, ale už se mi stalo, že jsem se nevšimnul rozsvícených světel. Naštěstí vždycky jsem přišel za chvilku, ale škoda baterky a až jednou budu pryč dýl, bude problém. Byl jsem zvyklej, že předchozí auto řvalo, ale zase mi připadá divný, že by to Bravo nemělo. :?: :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
pe73
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 19:37

Příspěvek od pe73 »

to je nějakej nesmysl...já mám standardně zapnutý světla a jakmile vypnu motor, tak zhasnou a při nastartování se opět rozsvítí, po vypnutí motoru svítí pouze tehdy, pokud aktivuji funkci "follow me home", pak svítí tak dlouhu, jak to nastavím
ventil
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 30 zář 2008, 14:50

Příspěvek od ventil »

No já právě nevím sám jak to je, několikrát jsem zapomněl světla zhasnout, ale auto kontroluju ještě pohledem, když zamykám dálkou, protože na tu zvyklej nejsem a nikdy jem si nevšiml, že by svítila zadní světla i s osvětlením baterky. Až když jsem přišel a nastartoval a chci zapnout světla koukám, že jsou zapnutý. To jsem si ale myslel, že světla zůstaly svítit. Pohledem z venku jsem to nekontroloval. V návodu jsem nic nečetl, jak to vlastně se světlama je. Nemáš náhodou to automatický rozsvícení světel, to možná takhle funguje.
nitraM
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 29 říj 2008, 18:01

Příspěvek od nitraM »

Nazdar. Pokial si dobre pamatam v predajni mi vysvetlovali tuto funkciu tak ako popisuje pe73. Po vypnuti motoru mozes nechat vypinac svetiel zapnuty a svetla sa automaticky vypnu. Po opatovnom nastartovani sa hned zapnu takze hlavne teraz ked je povinne svietit nemusis kontrolovat zapnutie svetiel. Ja jazdim pocas celeho roka so zapnutymi svetlami takze mne toto nastavenie vyhovuje.
ventil
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 30 zář 2008, 14:50

Příspěvek od ventil »

Dneska jsem si vyzkoušel a už vím jak to funguje. V manuálu o této funkci není ani zmínka a v autosalonu mi taky nikdo nic neřekl, takže jsem žil v nevědomosti :lol: !!!!!!!
Maká to přesně tak jak jsi napsal, už světla nevypínám ani já. Mohlo mě to napadnout, že to zhasíná automaticky. Je to dobrá vychytávka. Zatím se vlastně s autem jak tak koukám seznamuju, ale musím uznat, že kompletní zpracování je opravdu na vysoké úrovni. Byl jsem dost překvapenej jak perfektně je zakrytovanej prostor pod motorem. To se nedá s autem co jsem měl před tím vůbec srovnat. Jsem docela punťa a nechci motor oházenej až na haupnu, takže jsem byl opravdu mile překvapenej a s těma světlama vlastně taky.
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepik »

Jsou to ohromné vychytávky u fiat Punto 2, r.v.2000.Světla svíti jen při zapnutí klíčku, už na 1.stupeň,tak že startuju s rozsvícenými světly.Cyklovač umí jen jednu pevně nastavenou dobu.Napětí do zapalovače jde také až po zapnutí zapalování.Okna jdou také zavřít jen při zapnutém zapalování.Aspoň,že to rádio také nechcípne po vypnutí klíčku,ale po nějaké době taky.Když chci zkorigovat hodiny tak musí protočit 24 hod.Spotřebu to ukazuje kolik km/litr.To Favorit r.v.1992 měl už paměťový cyklovač.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

OT: Tak sis nemel kupovat takovou "socialni" vybavu ;) U vyssich vybav je cyklovac vicestupnovy.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durkovic »

To shasínanie svetiel u brava pri vypnutí kľučiku považujem za veľke plus pretože aj ja niekedy utekám z auta a nie vždy vypnem svetlá takže tu len vypnem kluč zavrem dvere cvak central a je dobre , tak to bolo aj u stila naposledy som mal zvukovu signalizaciu zapnutých svetiel u Oplu Kadett 1.3 LS z tuzexu z roku 88.
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
breki101
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 06 dub 2008, 11:31
Bydliště: Slovakia - NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od breki101 »

U Fiatu táto funkcia nieje nič nového. Takto to fungovalo už na Tipe, Tempre a neviem či nie ešte aj na starej Regate a Ritme /nie som si istý/, práve toto sa mi páčilo aj na mojom jednotkovom Punte, len tam svetlá pri štartovaní zhasli a u Brava svietia v kuse.
Fiat Bravo2
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od liborko »

breki101 píše:U Fiatu táto funkcia nieje nič nového. Takto to fungovalo už na Tipe, Tempre a neviem či nie ešte aj na starej Regate a Ritme /nie som si istý/, práve toto sa mi páčilo aj na mojom jednotkovom Punte, len tam svetlá pri štartovaní zhasli a u Brava svietia v kuse.
přesně tak, i na UNU už to tak je vyřešené,prostě není třeba pokaždé vypínat světla, a co jsem viděl tak mnoho nových aut to takhle vyřešené nemá a nevim proč když je to banální věc
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
kubenko
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 24 led 2009, 14:43

Re: Signalizace rozsvícených světel Fiat Bravo

Příspěvek od kubenko »

ja by som skorej povedal, ze treba startovat s vypnutymi svetlami, pretoze to riadne nici baterku a aj vlakna na ziarovkach su na to velmi haklive, potom ich treba velmi casto menit.
Fiat Punto Grande 1.4 16V Dynamic, tmavomodra
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120k Emotion, Maranello Red

http://www.martinengo.net" onclick="window.open(this.href);return false;
stavebno-obchodná činnosť
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Signalizace rozsvícených světel Fiat Bravo

Příspěvek od rogi »

tiež štartujem, že svetla mám vypnuté, aby som ich nezabudol zapnúť, tak som si zvykol pozrieť na displej, ak sú rozsvietené tlmené svetlá svieti kontrolka sklonu svetiel :wink:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“