XENONY vs. ZÁKON co vy na to?

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

XENONY vs. ZÁKON co vy na to?

Příspěvek od mad mike »

Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Reklama
 

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Ja s tim souhlasim.. nesnasim, kdyz me nekdo oslnuje takovyma xenonama. Zvlaste machri, co to maji v parabolovych svetlometech.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xeromax »

tak na jednej strane kricia bezpecnost, a na druhej tu bezpecnost zakazuju tak potom ako?? preco by sa nemohli montovat (do sosoviek, v parabolach je to fakt blbost) s tym ze ked si ich namontujem, idem do servisu dam si ich nastavit, potom na stk, kde mi ich schvalia/neschvalia a ked schvalia vydaju papier a na zaklade neho mi na ORPZ do technickeho napr do poznamok tuto sadu zapisu.
ked si ja tu sadu namontujem a dam nastavit je to lepsie pre obe strany-ja vidim lepsie kedze xenony svietia inim svetlom a som lepsie videny, tak neviem preco by sa mali za zvysenie bezpecnosti na cestach rozdavat pokuty ako aj za mnohe dalsie veci napr znizenie vozidla, bodykit, LED denne svetla.
Znizim auto nahodim bodykit tym padom ma auto mensi odpor vzduchu a menej emisii sice mozno v malom mnozstve ale snaha sa ceni, zalozim denne LED zase len prispejem k vacsej bezpecnosti!!
A este jedna vec: mnohe upravovane auta su bezpecnejsie pre cestnu premavku ako tie seriove, a to uz nehovorim o nedelnych vodich dochodcoch ktory svojimi (castokrat) starymi autami ohrozuju nielen seba ale hlavne ostatnych ucastnikov a to bud vozidlom ktore napr 2-3mesiace stoji niekde v garazi a potom si ho vytiahnu v nedelu do kostola a na nakup, alebo aj neznalostou dopravnej situacie, vsak za ten cas co nejazdili sa mohlo v premavke vela pomenit(znacky, pruhy, nove kruhace(je to trend teraz))
Takze asi tak, aj ked trochu OT, ale obcas ma to dokaze nasrat, ako napr vcera, ked som skoro nabral dochodcu vo felicii ktory mi samozrejme nedal prednost!!ledva mu trcali sediny spoza volantu!
Este by som pisal ale uz sa mi nechce tak nabuduce, som zvedavy ci to niekto precita cele!!kto sa dostane az sem tak dakujem za pozornost
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

xenony

Příspěvek od mad mike »

no právě s tím oslněním je to blbé, většina lidí si to namontuje a nenechá seřídit. taky mě to pěkně vadí, jo a o důchodcích mi ani nemluv :evil:
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Jak mi švestky na silnici dokážou že mam xenony a ne žárovky s vyšší svítivostí? :roll:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
frogh
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 25 kvě 2006, 15:28
Bydliště: slovakia

Příspěvek od frogh »

xeromax- nejako si sa rozohnil. Ale na tej stk by bol asi problém v tom, keď nemáš ostrekovače svetiel! Ty ich asi nemáš, čo?
1,2-16V, rv.02, 5dv.,
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

xenony

Příspěvek od mad mike »

tohle se týká hid xenonů, ne žárovek H1-7 s vyšší svítivostí, byť plněných xenonem, ne halogenem. poznají to jednoduše, řeknou ti at vyndáš žárovku
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Jenda01
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 258
Registrován: 01 zář 2006, 09:46
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda01 »

Já xenony mám už rok, naprosto v pohodě jsem prošel STK světla mám seřízené. Pro mě je to jasně bezpečnější než normální žárovka. Co se týče oslňování pokud někdo nemá seřízená světla tak bude oslňovat i s normální žárovkou. Když už chtěj pokutovat za světla tak ať pokutujou dementy co jezdí s rosvícenejma mlhovkama i když neni mlha.
Naposledy upravil(a) Jenda01 dne 03 pro 2008, 16:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Nemůžou mě k tomu nijak donutit.A hlavně u x aut ani tu žírovku na silnici jen tak nevindáš,protože musíš demontovat nárazník a podobně.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

xeromax... na STK ti nikdy nazapisu xenony, mas v tom trosku bordel :) Co sa tyka xenonov, mam ich uz riadne dlho, zatial mi to policajti nekontrolovali. Ak budu, tak bud dostanem pokutu, alebo nie... alebo mi zoberu TP a do 15dni si ho pojdem zobrat bez xenonov, potom to prehodim zas naspat...

A co sa tyka oslnovania, suhlasim s Jendom. Urcite ma viac serie, ked auta ako Fabia 1, 206tka maju zle nastavene svetla. To je tiez fajna pecka. A nehovorim o tom, ked si niekto drbne xenony do paraboly, to je podla mna cista prasacina.. ;)
Punto MK2 1.2 8V ELX
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xeromax »

nemyslel som to tak ze si ich tam teraz dam a pojdem na stk len tak mal som na mysli nieco v tom zmysle ze by sa to malo dat do zakona a kto bude chciet mat xenony musel by si priplatit aj za ostreky a naklapanie a tak by siel na stk, prip na inu kontrolu kde by to schvalili a potom na zapis to tp
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

a jak bys jako realizoval ty ostriky a automaticke naklapeni? :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

pokutu bych ti dal a nic by jsi vyndavat nemusel :twisted:
MK2 1.2
Obrázek
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

A za co? :roll:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

Jenda01 píše:ať pokutujou dementy co jezdí s rosvícenejma mlhovkama i když neni mlha.
Kdy už je a kdy ještě není mlha/hustý déšť?
Osobně mi míň vadí protijedoucí auto s mlhovkami než s dálkovými, nemluvě o hustotuzingu s modrými diodami.
Punto 55S Mk I
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“