Zámek kufru ... jak na něj

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Zámek kufru ... jak na něj

Příspěvek od zokot »

Neví někdo jak rozdělat zámek kufru? Myslím ten vlastní zámek co se tam strká klíč :wink:
Nejde s ním otočit a musím kufr otevírat zevnitř :lol: Pravděpodobně se rozsypaly stavítka v zámku tak se ptám jak to rozdělat a dát do pořádku.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Reklama
 

abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek kufru ... jak na něj

Příspěvek od abusacek »

Taky mě to nejde. Je nějakej zarezlej. Musíš vymontovat celej ten bazmegt co je na dveřích (2 šrouby) potom ti půjde vyšroubovat přímo ten zámek. Z toho sundáš takovej plastovej kroužek a můžeš kuchat. Já to namočil na dlouho do nějakého odmašťovače a pak to vystříkal WD. Začal se točit jen takovej caplík, ale klíčem pořád neotočím. Pak sem to namontoval z5 a otvírám zevnitř. Koupil jsem už odskok, tak to pak zapojím a budu to mít přes dálku a zámek asi zavařím. Jinak komplet návod na čištění je tady: http://punto.autokacik.pl/Zrobtosam/zro ... zamek.html
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zokot »

díky zkusím to.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek kufru ... jak na něj

Příspěvek od Vencapunto »

abusacek píše:Taky mě to nejde. Je nějakej zarezlej. Musíš vymontovat celej ten bazmegt co je na dveřích (2 šrouby) potom ti půjde vyšroubovat přímo ten zámek. Z toho sundáš takovej plastovej kroužek a můžeš kuchat. Já to namočil na dlouho do nějakého odmašťovače a pak to vystříkal WD. Začal se točit jen takovej caplík, ale klíčem pořád neotočím. Pak sem to namontoval z5 a otvírám zevnitř. Koupil jsem už odskok, tak to pak zapojím a budu to mít přes dálku a zámek asi zavařím. Jinak komplet návod na čištění je tady: http://punto.autokacik.pl/Zrobtosam/zro ... zamek.html
Jo taky mi přestal fongovat,tak šel ven,zavařil se a nainstaloval sem odskok na dálku.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zokot »

Stačil jen brutálně promazat a funguje :lol: :lol: :lol:
Zavaření je taky dobré, ale je to práce na delší dobu.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
vlapin
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2008, 09:03

Re: Zámek kufru ... jak na něj

Příspěvek od vlapin »

Ahojte, když jste rozebírali ten zámek, nevšimli jste si co vrací tu krytku aby nešel do zámku svinčík a spol? Nějak se mi to přes zimu nevrátilo. Nevím jestli tam vyskočilo pérko nebo co tam je, ale až budu mít chvilku, tak bych se na to podíval abych nemusel řešit zámek plnej prachu.
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek kufru ... jak na něj

Příspěvek od zokot »

Je pod tím pružinka viz návod tady někde v textu.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Zámek kufru ... jak na něj

Příspěvek od Plecháč Tony »

To je častej problém u vložek zámků na Puntu, že se nvrátí zpět ten krycí plíšek a pak tam teče všechen sajrajt, až to zarezne...Já sem to opravova na řidičových dveřích i u 5tých dveří...Je tam taková pružinka, která na ten plíšek tlačí, ale neni tam moc pevně uchycená a vyskočí a plíšek už se nevrací. Stačí vložku rozebrat, odpáčit ten pochromovanej kryt a pod ním už uvidíte. Stačí pak jednu tu nožičku pružinky víc natáhnout a nějak tam zaháknout.

Akorát je docela sranda pak to dát dohromady. Musíte tam dát pružinku, natáhnout jí, přes ní dát ten plíšek a přes to celý ten kulatej kricí pochromovanej plíšek aniž by vám zatím ta pružinka vyskočila. Docela sem se u toho pobavil :-D

Jinak tenzámek 5tých dveří na našem Puntu při koupi byl v takovým stavu, že do něj nešel klíč ani zasunout a žádný promazávání nepomohlo...Nepomohlo ani jednodenní proplachování v ultrazvuku a oleji... Musel jsem to komplet rozebrat a hřebíčkem oškrabávat ty nánosy. Pak pomocí hřebíčku a kladívka rozpohybovat ty mosazný plíšky který zapadají do zubů klíče a bylo to...Asi tak 3hodiny práce ;-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“