Alternator Fail

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Bobstilo
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 26 říj 2008, 15:10

Alternator Fail

Příspěvek od Bobstilo »

Potřebuji poradit.Tak dvakrát do týdne se mi rozsvítí chybová hláška Alternator Fail,co to muže znamenat,že je špatný alternátor a nebo baterie?Předem díky za info.
Reklama
 

František
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 05 bře 2009, 21:12

Re: Alternator Fail

Příspěvek od František »

neviem ci si to uz vyriesil, ale ja by som urcite najprv zmeral prud na bateriovych kontaktoch.So stupnovanim otacok musi prud stupat.
Uživatelský avatar
judr
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 05 lis 2012, 11:37
Bydliště: SR

Re: Alternator Fail

Příspěvek od judr »

Zdarec hoši, som tu nový.... prednedávnom som doriešil airbag failure (dečka spolujazdca) a asi aby som sa nenudil :roll: začala blikať hláška alternator failure, urobilo mi to tiež asi len 2x za týždeň, pričom ten 2raz to vyradilo z funkcie posilovač riadenia (len na chvílu). Skúsim nabiť autobatériu čo to spraví... Každá rada alebo skúsenosť sa mi hodí. Vopred ďakujem :)
Fiat Stilo 1.9 JTD
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Alternator Fail

Příspěvek od CrazyApe »

Zajel bych do prvni autodilny a poprosil aby mi zmerili jeslti dava altik dost stavy. Bude to stat maximalne 150 ,- pac je to prace na 5minut. Taky je dost mozne, ze bude problem jen v nejakem kontaktu na nekterem z vodicu, ktere jdou z alternatoru a nekde jak prejedes prez nejaky drmol se to hne a bodypc vyhlasi chybu pac na chvili prestal dobijet. Nejak si nedovedu predstavit jiny duvod proc by to tu chybu mohlo hazet jen obcas....
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Alternator Fail

Příspěvek od twolive »

nebo volný řemen alternatoru ale to je malá pravděpodobnost
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
Uživatelský avatar
judr
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 05 lis 2012, 11:37
Bydliště: SR

Re: Alternator Fail

Příspěvek od judr »

Dnes sme to premerali, baterka s vypnutým motorom mala 13.2V, s naštartovaným na volnobehu + zapnutým rádiom,... mala 14.1, z čoho mi vyplýva že alternátor dobíja a bude ok, aspoň dúfam, po zime budem meniť rozvody, takže vymením aj ten remeň alternátora pre istotu...
Fiat Stilo 1.9 JTD
Odpovědět

Zpět na „Stilo“