Elektrická zásuvka (zapalovač na kouření) chybí

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Harkonnen
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2008, 01:03

Elektrická zásuvka (zapalovač na kouření) chybí

Příspěvek od Harkonnen »

Zdar lidi. Mám Uno 1.2 z roku 92 a jak mám nahoře vedle palubovky, zhruba uprostřed takový malý odklápěcí prostor, tak tam by měl být zapalovač, ne? Jenže ten tam není. Je tam jen takové kolečko, taková příprava, ale ta zásuvka na 12V tam není. Když jsem to rozmontoval, tak jsem pod tím viděl nějaký konektor, takže to je asi připravené na propojení a i v pojistkách pod volantem je pojistka s obrázkem kouřící cigarety. Ptám se tedy, nevíte, kde by se ta zásuvka dala sehnat? Chtěl bych si tam totiž dát lampičku. Ptal jsem se už v servisu, ale řekli mi, že se můžu zeptat třeba na vrakáči, že to nemají. Jenže já o ničem takovém nevím. Poradíte někdo, kde by se to ještě dalo sehnat?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pajošek
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 03 pro 2008, 20:59

Příspěvek od Pajošek »

Jestli chceš mít originál, tak zkus vrakoviště a vem si to celé i s tím rámečkem, ať to tam nemusíš bastlit :-) Nebo si můžeš koupit jen tu zásuvku někde v mototechně a zapustit si ji tam. (Jen nevím jestli konektory sedí, kdyžtak by se to přepájelo). Ale z výroby tam jsou vyvedeny drátky (já je tam měl, ale na MKI).
You are. We car. /F/I/A/T/
Harkonnen
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2008, 01:03

Příspěvek od Harkonnen »

Já tam právě ty drátky mám, včetně takového plastového konektoru, takže by to určitě šlo. Jen jde o to, kde to sehnat. Takže se pokusím zeptat někde na vrakovišti a tak. Díky za radu.
Uživatelský avatar
Pajošek
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 03 pro 2008, 20:59

Příspěvek od Pajošek »

Ano a ten konektor nacvakneš zezadu do toho zapalovače. Jestli máš černý interiér, tak to na prvním vrakovišti určitě seženeš (v Hulíně to budou mít určitě). Nebo si dej inzerát a on se někdo ozve.
Kdybys nic nesehnal, tak koupit nový zapalovač v autodílech http://www.auto-samolepky.cz/product_in ... ts_id/2606 (udělat díru do původního plastu a zapasovat to tam hezky...)
Naposledy upravil(a) Pajošek dne 04 led 2009, 22:34, celkem upraveno 1 x.
You are. We car. /F/I/A/T/
Harkonnen
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2008, 01:03

Příspěvek od Harkonnen »

Aha, díky moc. :-)
Odpovědět

Zpět na „Uno“