Motor alias houpy houp

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Motor alias houpy houp

Příspěvek od l-cizek »

Ahoj, tak už mám zase nový problém (začínám jich mít dost), ráno když sem vlezl do auta mi šla spojka docela ztuha sešlápnot a zpět se jí taky moc nechtělo, navíc z toho šli takový divný zvuky, jako když někdo srká...odpoledne to už ale bylo v poho takže to přisuzuji jen mrazu...ale ještě zlobí motor. Konkrétně...jedu si takhle do práce přes kruhák a v momentě když jsem podřazoval z 3 na 2 tak ta mrcha chcípla...jel sem asi 20,ale určitě si dokážete představit jak to škubnulo, nemluvě možnosti o přeskočení řemenu (vim že se to nepotká, ale i tak by to bylo na nic to zase rozdělávat). Pak před prácí na parkingu sem jen tak prošlapoval plyn a v jednu chvíli to bylo doslova jako na houpačce...zaplynoval jsem asi tak na 3000ot, a když se otáčky vraceli na volnoběh, ručička se propadla na nějakých 400 pak se vyhoupnula zase nad 1000 a pka se zase zhoupnula a pak teprva ustálila!! Další pokus byl ok a další vedl opět ke zdechnutí motoru...když sem jel domu zkusil jsm to zase a zase mi jednou chcípnul...když sem přijel před barák, s teplým motorm už to bylo tak nějak v poho...návrhy?? :D co čidlo teploty vody nebo halův snímač? díky za každou radu
Reklama
 

corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od corleone »

Potenciometr.
Punto 55S Mk I
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od Graun »

chce to vycistit skrtici klapku vc. potaku. Doporucuji prostrikat (za chodu motoru) sprejem na karburatory (napr. Carb Cleaner od fy Cyclo). :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od l-cizek »

tohle že by dělal škrtící klapka?? to se mi nezdá... a navíc ta byla čištěná v létě
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od Pepik »

Tipoval bych to na problém s krokovým motorkem volnoběhu.Zkus vytáhnout a zasunout jeho konektor nebo prostříknout.Asi opravit samotný nelze neboť je zalisovaný.Máte s tím někdo zkušenosti?
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od Graun »

Pepik píše:Tipoval bych to na problém s krokovým motorkem volnoběhu.Zkus vytáhnout a zasunout jeho konektor nebo prostříknout.Asi opravit samotný nelze neboť je zalisovaný.Máte s tím někdo zkušenosti?
Na mareackem foru neco podobneho resil Dresik. Podarilo se mu to vylisovat, avsak si nejsem jisty, zda se mu to podari dat nazpet do puvodniho stavu. V kazdem pripade se da ten krokac cistit tim cisticem, stetcem a hadrikem...i kdyz je tam zalisovany, da se na tu kuzelku dosahnout.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od l-cizek »

no bezva...já už se z toho punta jednou po-eru... když sem měl fáčko, tak bylo zrezlí,všude vůle,nejelo to....ale na motor sem nehrábnul!! Tady u toho sr-če talianskýho už sem měl motor celej rozdělanej a ted zase něco...do něj tímhle tempem nahážu víc než mě stál! :x až to hodim ze skály, tak vám sem dám fotku :D
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od l-cizek »

a k tomu potenciometru...rej je to součást sání, takže se to pak musí nějak ladit na stolici jo??
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od FetesBrod »

hehe já taky čekám na něco takového, můžeme pak na tu skálu spolu :P
MK2 1.2
Obrázek
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od l-cizek »

FetesBrod píše:hehe já taky čekám na něco takového, můžeme pak na tu skálu spolu :P
že bysme udělali novej klub... :lol:
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od Stanno »

pripajam sa ku klubu hadzacov zo skaly.. :))
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od l-cizek »

jinak, jak teda vyčistim ten motorek?? ten je někde u klapky??
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od l-cizek »

tady to nějak vázne...no koupil jsem ten čistič (od berner) tak to zítra zkusim pořádně prostříknout...
martl
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 říj 2008, 18:15

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od martl »

Tak jak to dopadlo? Mám ten samý problém, otáčky se houpou mezi 1200 až 1800 a pak to vyletí na 4500. Někde jsem četl že to může dělat lambda sonda, ale to jsem vyloučil protože po odpojení lambdy to bylo úplně stejné. Zajímá mě tedy, jestli to je krokový motorek nebo potenciometr škrtící klapky. Dá se ten potenciometr vyčistit nebo se tam musí vrazit nový???
Fiat Punto 60SX
MK1 r.v. 1996
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor alias houpy houp

Příspěvek od l-cizek »

no já koupil sprej na čištění klapky a vstřiků... už to nedělá,ale myslim si že to bylo spíš nějakým mrazem a tak...nevim...punto a zima není zrovna ideální kombinace :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“