Nefunguje palivové čerpadlo

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Zzdenda
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 10 led 2009, 11:39

Nefunguje palivové čerpadlo

Příspěvek od Zzdenda »

Prosím o pomoc, nefunguje palivové čerpadlo, už jsem zkoušel dát nové a stále nic.
V motorovém prostoru relátko pro čerpadlo spíná, nevíte kde by mohla být chyba? Ten spínač co je u řidičového sedadla jsem taky zkoušel zatlačit - tam to je taky v pořádku.
Je ještě někde pojistka pro čerpadlo? Pojistky pod palubkou jsou OK a dvě pojistky u relátka v motorovém prostoru taky OK.
Jedná se o Punto 60 r.v.96
Reklama
 

Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje palivové čerpadlo

Příspěvek od Pepik »

Vyndej to relátko a vyzkoušej ohmetrem jestli skutečně spíná.Může cvakat ale nemusí spínat.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
milanko
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 čer 2006, 17:14
Bydliště: Bratislava

Re: Nefunguje palivové čerpadlo

Příspěvek od milanko »

Mne minule pomohlo, že som odpojil konektor na čerpadle a trochu som ten kábel pootáčal a znova zapojil. Odvtedy funguje bez problémov
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Nefunguje palivové čerpadlo

Příspěvek od liborko »

a co takhle vzit si do ruky voltmetr a změřit si jestli jde napětí 12V na konektor od čerpadla :?: pak proměřit relé,a jít za tím postupně
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje palivové čerpadlo

Příspěvek od johnyvine »

Tento problém som riesil aj ja...Idem idem 80 km h a zrazu len kontorlky, riadenie stuhlo a hotovo , motor zdochol.. zalomil som to na parkovisko. Pohybal som s konektorom, a vsetko zrazu ok. Problem bol v termináli, v konektore. proste sa unavil materiál, a jednoducho elektrický kontakt prestal fungovať. Treba vybrať ten červeny plastik, odspodu z konektora kabla, a vsetky terminaly ihlou napružiť cize roztiahnut. nech sa dotykaju opat kvalitne tych ihliciek co vidno z palivoveho cerpadla. Vsetko odvtedy funguje ako ma.cerpadlo vrti bez naznaku znizenia rychlosti
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
Uživatelský avatar
lenkaryska
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2008, 19:37
Bydliště: jižní morava

Re: Nefunguje palivové čerpadlo

Příspěvek od lenkaryska »

Tak i já jsem řešila stejný problém - při otočení klíčku spínačky na kontrolky se na cca 5s rozsvítí kontrolka stříkačky tak jak to má být, cvakne relé ale není slyšet samotné čerpadlo jak "natahuje" palivo.
Nepomohlo ani vymontování celeho kompletu palivového čerpadla z nádrže a jeho rozborky, proměření funkce motorku čerpadla, který byl o.k. Dále proběhla kontrola relé (u mého vozu je bílé obdélníkového tvaru) a pojistky palivového čerpadla, které je umistěné v motorovém prostoru pod plastovým krytem - vše opět v pořádku.
Nakonec k zpojízdnění auta stačilo rozhýbat mnohočlenný konektor a napružit jeho kontakty, který se nachází vedle toho bílého palivového relátka.
FIAT Punto SX 1.2 16V
Uživatelský avatar
xboy11
Znalec
Příspěvky: 784
Registrován: 08 pro 2007, 17:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje palivové čerpadlo

Příspěvek od xboy11 »

u mne cerpadlo taky neni slyset ale vse chodi jak ma :!:
http://autosluzbymch.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Špunto 1.6 8V MPi 79KW
Punto 1.4T 8V 96KW
Tigřice 1.4 16V 66KW
Audi A3 1.8T 20V
Škoda Superb 2.5TDi V6 114KW
Obrázek
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Nefunguje palivové čerpadlo

Příspěvek od Petr1968 »

Nepatří to sem,ale kde je bezpečnostní vypínač palivového čerpadla na Puntu 2? Je někde u přihrádky spolujezdce.Mám manuál ve slovenštině,stáhnutý z netu a původní francouzský
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“