motor nebo opravit

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

zdarec, lidi, potřebuju radu... můj motor žere olej,teče i vanou (mám tam ulomenej svorník) a bůh ví kde ještě...ted jestli to žere kroužkama tak zase x peněz za nový a celý to rozdělávat...ale jede zase pěkně....nebo mám možná šanci koupit novej motor (údajně i ze sáním) za 5 tis. kterej má prý najeto asi 60 000 (já mám 130). Podle fotek vypadá zachovale, ale mám fotky jen z vrchu a ještě navíc je tam filtr. Co byste udělali vy?? na kolik vyjde výměna kroužků??

Tady je foto: http://l-cizek.rajce.idnes.cz/motor/#motor.jpg
Reklama
 

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

ted mě tak napadá že toto téma patří spíš do "ostatní diskuze" tak tímto žádám nějakého admina o přesunutí. Díkes :wink:
Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Vasek176 »

já být tebou tak raději vyměním pístní kroužky,udělám GO hlavy a budeš mít klid
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

a na kolik mě to tak vyjde...všechno....když si to udělám sám? Myslim jen materiál, a hlavně ty kroužky...nikde sem to na netu nenašel A když bych vzal tu hlavu a dal jí na GO? Kolik tak cca?
Naposledy upravil(a) l-cizek dne 19 led 2009, 19:43, celkem upraveno 1 x.
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

ja bych raci koupil jinej motor myslim ze levnejsi resenii :wink:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Anduril »

jenze zase nemuzes 100% vedet, ze ten jinej motor bude lepsi, ze :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Graun »

Kdyz vezmes ten motor tak pocitej s tim, ze okolo 100tis km prijde zavada s prasklym tesnenim a nedej boze, ze vyvaris a budes muset jeste rovnat hlavu a pretesnovat ventily.
Ja bych osobne spise sel do repasu sveho motoru a mas pak jistotu, ze mas na delsi dobu klid (otazkou je, zda to nekdo neodrbe). Vezmi si, ze i to prehozeni motoru Te neco bude stat.
Ale tot muj nazor.
Co se tyce te Tve operace se soucasnym motorem, pocitej tak okolo 10tis (zalezi co vsechno se bude delat - pretesneni driku, nove tesneni pod hlavou, srovnani hlavy, loziska na klice, ventilove vule vc. podlozek, ...). Ono, ze to zere olej nemusi byt pouze stiracima krouzkama, ale take i netesnosti na ventilech, ktere mohou byt bud podpalene, nebo prilis velke vule.
Ale co clovek to nazor. :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Vencapunto »

Asi tak.Když koupí jinej motor,může vyjít levnějc,ale i mnohem dráž.Aby nakonec nedělal GO toho novýho motoru.Bohužel vlastní zkušenost(ne fiat) :?
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

no asi si nechám ten motor co mám...a časem se uvidí
sigma
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 13 srp 2007, 12:49
Bydliště: liberecky kraj

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od sigma »

Já bejt tebou vemu ten novej - šoupnu ho do auta a ten starej někde nechám - pokud máš místo. A když se ti vysype ten novej tak si můžeš vybrat kterej nechat opravit :-D a máš to.

Otázka jestli má ten co máš ke koupi 60 tis...? pokud věříš že ano tak ho ber.
Fiat Punto 1.2 SX60
20 let na hrbu a 195 tis km
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

no právě že to nikde nezjistím...já přemýšlim že punto prodám, každej měsíc do něj leju jen prachy :( jenže dneska když to střelym za 70 budu rád
sigma
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 13 srp 2007, 12:49
Bydliště: liberecky kraj

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od sigma »

No abych Ti řekl pravdu tak u nás jsou ty myšlenky dost podobny, ted to začlo taky brát olej, mlatěj napravy ale peníze se do toho nikomu sypat nechtěj.

Jinak ted je dobrá doba na nákup auta, ale špatná na prodej tak si vyber no. Jinak Ti doporučuju se kouknout na www.autorola.cz ! dobry ceny.
Fiat Punto 1.2 SX60
20 let na hrbu a 195 tis km
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Stanno »

l-cizek píše:no právě že to nikde nezjistím...já přemýšlim že punto prodám, každej měsíc do něj leju jen prachy :( jenže dneska když to střelym za 70 budu rád

jaaaj.. sledujem tvoje prispevky uz dlhsie, kokso, ale tebe sa to sype :) asi mas "stastie" na auta.. tak pevne nervy..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Matto »

l-cizek som na tom podobne, aj ked ja už mám po GO motora (cena 15 000SK) :? ,ale dneska len tak pozrem pod viečko oleja a tam biela emulzia, skoro ma porazilo,for all je to možné aby mesiac po GO odišlo tesnenie pod hlavou :evil: ? pritom bolo samozrejme menené, mna už z toho punta porazí, od leta som v nom utopil tolko penazí,že to radšej nechcem ani spočítať :twisted:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

Matto - no já to taky nechci počítat, asi bych se z toho osypal pupínkama!Mám to rok a za tu dobu nebyl jedinej měsíc kdybych do toho něco nevrazil. A přitom nechi žádnej tuning, jen spolehlivý auto co funguje tak jak má :( A když si vezmu že potřebuju nový tlumiče, protože mi jeden už pěkně teče a baterku tak se mi dělá mdlo. A ted ten motor... nejradši bych se na to auto vy..al a jezdil dokud to bude jezdit.... holt předchozí majitel byl asi pěkný prase (němec) Když sem ho koupil a chtěl vyměnit olej a z motoru vyteklo asi 4 deci černýho bláta, tak se ted nemůžu divit že to papá...holt taky moje chyba, že sem se na to nepodíval. Taky se rozmýšlim, jestli maj cenu liťáčky...i když ty můžu vždycky prodat
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“