porucha systému řízení motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
haneszeli
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2009, 20:51

porucha systému řízení motoru

Příspěvek od haneszeli »

Zdravím všechny chlapi co mi jen trochu poradím, koupil jsem si před 2 měsíci fiat palio weekend 1,2 16V 59kw rok výr. 2003, dnes mi začala blikat kontrolka "porucha systému řízení motoru", ale než to začalo svít už jsem věděl, že se něco děje do kopce se mu nechtělo vyjet, ztrácí někdy i na otáčkách a hlavně se auto třepe - kucká - díky všem za každou radu
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od bigben.m »

Blahopřeji k žihadlu(16V). Já bych zkontroloval kabeláž a konektory od všech snímačů-otáček,poloha vačky,obě lambdy(to by nemělo mít až tak velký vliv),teplota motoru, kolem škrtící klapky snímače a krokový motorek a jiné...,a taky rozvodový řemen a polohu vačky a kliky.VN kabely a svíčky.Taky by to mohlo dělat čerpadlo paliva nebo hlavní relé. To je teda pí.ovin, ale ono to pude. :wink:
haneszeli
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2009, 20:51

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od haneszeli »

Tak jsme zajeli přímo do servisu ve fiatu na diagnostiku a byly to ty svíčky a prostřílený kabel kolem něj - vyměnil jsem všechny 4 svíčky a kabel a vše je zase tak jak má být - takže zase pádíme, teď ale řeším jinej problém musím udělat rozvoďák a mám dilema jestli přímo ve fiatu, kde mi dají originál a i s prací prý za 9000 nebo v jiném servise, kde mi dají repliku ale bude to stát 5000 - no nevím jestli jít do repliky nebo do originálu :roll: ale díky moc za odpověď v podstatě jsi se trefil - díky moc
hanys
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 16 zář 2007, 21:06
Bydliště: Havířov

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od hanys »

dával jsem si sám myslím contitech,náklady i s kladkama cca 2500,-
Palio weekend 1,6 16v 100 po smrti
pukavec
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2007, 22:01

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od pukavec »

Teď řeším podobný problém. Někdy se mi rozsvítí kontrolka vstřiku. Byl jsem na diagnostice a tam asi na potřetí zjistili, že je špatná cívka zapalování. Tak vyměním a uvidíme :) .
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od bigben.m »

Výměna rozvodového řemene-objednej na www.mjauto.cz nebo na www.pop-art.cz .Pokud auto jede dobře a není řemen přeskočený stačí odmontovat plast.kryt-nemusíš hledat polohy kliky a vačky a rovnou můžeš měnit( asi i u tvého motoru je tam ještě klíńák pro posilovač-povolit a sundat) ,ale nesmí se ti během výměny pohnout klika vůči vačce (a naopak).Povolíš kladku,sejmeš řemen a nový nasazuješ od kliky na vačku a musí být natažený(vodní čerpadlo se může točit jak chce) , zuby zapadnout a průvěs musí být u kladky a ten pak kladkou vyšponuješ.Není to až tak těžké a ušetříš spoustu peněz. Po našponování je dobré pro jistotu protočit (ručně-klíčem)a zkontrolovat pozice vačka klika.
rgas
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 05 úno 2008, 17:36

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od rgas »

Inak ta kontrolka svieti aj ked je problem s termostatom u mna to bolo tesnenie ale problem neskutosny
haneszeli
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2009, 20:51

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od haneszeli »

děkuji moc za radu ohledně výměny řemene , ale horní kladka jeví známky mírnéh opotřebení, mám to taky měnit nebo ne a co myslíte originál kupovat ve fiatu nebo stačí jen replika nebude to blbnout
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od bigben.m »

řemen se mění tuším na 120000km-investice do nových kladek je myslím potřebná a je pokoj na hooodně dlouho.
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od bigben.m »

ještě poznámka-tuším , že máš delší řemen-takže pozor při objenání na počet zubů
haneszeli
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2009, 20:51

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od haneszeli »

a co vodní pumpa musí se taky měnit ???????????????????????
hanys
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 16 zář 2007, 21:06
Bydliště: Havířov

Re: porucha systému řízení motoru

Příspěvek od hanys »

pokud si to děláš sám a neteče tak není důvod,i když se to doporučuje.až začne chcát,tak si to jenom zopakuješ :twisted:
Palio weekend 1,6 16v 100 po smrti
Odpovědět

Zpět na „Palio“