HELP - zadne brzdy, jedna strana brzdi slabsie

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
kucoo
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 srp 2007, 13:04

HELP - zadne brzdy, jedna strana brzdi slabsie

Příspěvek od kucoo »

Zdravim, mam maly problem so zadnymi brzdami na mojom Punte MKI 1,1. Pri prudkom brzdeni citit ze lava zadna strana brzdi slabsie ako prava. Auto ide doboku. Potvrdili mi to aj na STK ze jedno je slabsie a mam s tym nieco robit. Takze brzdova kvapalina bola menena asi pred rokom a pol a je stale pekne cira, cista. Odvzdusnil som ich a tiez nepomohlo. Vymenil som nove pakne a tiez nic. Nic ine ma nenapada. Skuste mi prosim poradit co ine by to este mohlo byt? Nie je tam nejaky rozdelovac brzdneho ucinku alebo nieco take?
Reklama
 

Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: HELP - zadne brzdy, jedna strana brzdi slabsie

Příspěvek od Thor »

Punto ak si dobre pamätám má vzadu takzvaný záťažový regulátor, teda podľa zaťaženia vozidla dávkuje tlak zadným brzdám, trochu však pochybujem že by to spôsobovalo nesymetrické brzdenie vzadu... Ale inak to môže podľa mňa spôsobovať veľa vecí, napríklad už len také blbé gumové hadičky, tie sa vekom upchajú pomerne často. Alebo samotný brzdový valček, neprepúšťa ti kvapalinu napríklad? Prípadne ma napadá ešte tzv. samostav či ako sa tomu nadáva... niekedy ho stačí len správne nastaviť, niekedy sa musí vymeniť. Možností kde je problém, je veľa
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - zadne brzdy, jedna strana brzdi slabsie

Příspěvek od Vencapunto »

Punto nemá zátěžovej regulátor!!! Má pouze omezovač brzdné síly nebo jak se to jmenuje.Zkus rozhejbat prasátka.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - zadne brzdy, jedna strana brzdi slabsie

Příspěvek od zokot »

Mě to třeba dělal samostav. Když bylo auto zvednuté na heveru jen na jednu stranu tak se nějak nastavil divně a ta strana brzdila míň. Tak jsem musel zvednout zadek auta na pak se oba samostavy nastavili tak jak to má být a je po problému.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
kucoo
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 srp 2007, 13:04

Re: HELP - zadne brzdy, jedna strana brzdi slabsie

Příspěvek od kucoo »

No veru ten samostav by to mohol robit. Budem mat cas asi az tak za tyzden to rozobrat, tak dam potom vediet ako to dopadlo. Ale ak ma niekto este nejake dalsie napady budem len rad. Ked uz to budem mat raz rozobrate..... :)
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - zadne brzdy, jedna strana brzdi slabsie

Příspěvek od zokot »

Může být i utržené obložení čelistí.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - zadne brzdy, jedna strana brzdi slabsie

Příspěvek od Graun »

zokot píše:Mě to třeba dělal samostav. Když bylo auto zvednuté na heveru jen na jednu stranu tak se nějak nastavil divně a ta strana brzdila míň. Tak jsem musel zvednout zadek auta na pak se oba samostavy nastavili tak jak to má být a je po problému.
Tak to si mel nejaky problem s tim samostavem. Ono f-ce tohoto maleho mechanismu je v tom, ze se sam nastavi pri postupnem opotrebovavani brzdoveho oblozeni. Kdyz se meni oblozeni nebo dela nejaka udrzba, pak chvili trva nez si to sedne (musi se vicekrat probrzdit - rohatka si pritahne ten sroub).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
SOLiDCZ
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 12 led 2009, 19:49
Bydliště: Liberec

Re: HELP - zadne brzdy, jedna strana brzdi slabsie

Příspěvek od SOLiDCZ »

Po uterni technicky kde jsem neprosel vzhledem k tomu ze jsem mel shnile brzdove potrubi a vzadu mi to nebrzdilo skoro vubec a jedno kolo o neco vic nez druhy.V servisu prisli na to ze onen rozdelovac brzdneho ucinku neboli kostka je ucpany, nejspis v dusledku tech spatnych trubicek a stare kapaliny.Taky na levy strane byl v haji valecek.

Ted jeste cekam az mi vymeni vepredu ramena zavesu komplet a bude to vsechno snad v cajku.oprava cca za 6 tisic kvuli tem ramenum, kdyz totiz menil silentbloky na predku tak mu upadl uchyt stabilizatoru na ramenou, hned mi volal at se na to prijdu podivat.Bylo to uplne shnily.

UPDATE: tak nakonec mam auti doma, s generalkou predniho zaveseni a vyborne brzdicima brzdama...sice me to nakonec stalo 7500kc, ale nemusel jsem se o nic starat, udelaji i technickou, takze jsem spokojen....
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“