zvlastne zvuky v prednych kolesach

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

zvlastne zvuky v prednych kolesach

Příspěvek od matros3 »

Nazdarek, mam problem s mojim puntom a v historii som nenasiel co by som potreboval...
uz asi mesiac pocut z laveho predneho kolesa zvlastny pravidelny zvuk, ako keby nieco o nieco suchalo. a posledny tyzden uz to pocujem aj z praveho. myslel som ze ci kotuc nesucha o dosticky ale ked som ho mal na zdvihaku tak chlapik mi povedal ze kotuce to zrejme nebudu, ze vyzerali celkom OK. a pri brzdeni robi presne to iste takze brzdy to asi fakt nebudu...
a aby nebolo toho dost tak mi zacal z hrdla vytekat benzin pri tankovani a pistol vypina uz hned od zaciatku hoci je nadrz takmer prazdna... cize asi bude neakym zazrakom presuchane hrdlo abo co... som rozmyslat ci tam nehodit namiesto original hrdla neaku hadicu s rovnakym priemerom, no ale neviem...
dufam ze mi neako poradite lebo ja uz zacinam byt zufaly z toho auta... :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: zvlastne zvuky v prednych kolesach

Příspěvek od mad mike »

to šuchání by mohly být brzdy, nezkoušel jsi třeba po kratší jízdě osahat disky jestli nejsou moc zahřáté? na zvedáku se kola točily bez problémů a zadrhávání? nebo by to mohly být manžety poloos. v nejhorším případě i ložiska. s tím tankováním mi to dělá to samé, ted tu pistoli nezasunuju ůplně celou a přizvednu ji směrem nahoru a tankuju v pohodě, ono to hrdlo je asi ůzké a když tam tu hadici vrazíš nadoraz tak ten tekoucí benzín chrstne do odsávání a pistol vypne.
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: zvlastne zvuky v prednych kolesach

Příspěvek od abusacek »

mad mike píše:to šuchání by mohly být brzdy, nezkoušel jsi třeba po kratší jízdě osahat disky jestli nejsou moc zahřáté? na zvedáku se kola točily bez problémů a zadrhávání? nebo by to mohly být manžety poloos. v nejhorším případě i ložiska. s tím tankováním mi to dělá to samé, ted tu pistoli nezasunuju ůplně celou a přizvednu ji směrem nahoru a tankuju v pohodě, ono to hrdlo je asi ůzké a když tam tu hadici vrazíš nadoraz tak ten tekoucí benzín chrstne do odsávání a pistol vypne.

Na benzím mám fičuru. Pistoli tam nedávám normálně, ale pootočím ji do leva. Pak to většinou jde bez problémů. A nebo ji povytáhnout.
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: zvlastne zvuky v prednych kolesach

Příspěvek od Narayen »

jojo, pistole musí být ve vodorovné poloze 8) taky jsem to nechápal co se děje, lidi za mnou na mě čučeli jak na idiota :P
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: zvlastne zvuky v prednych kolesach

Příspěvek od l-cizek »

já když tankuju tak tu pistoli dycky pootočim jakoby k otevřenému víčku, a když to stejně nejde tak to jen tak přidržim jemně... nezmáčknu to nadoraz
matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

Re: zvlastne zvuky v prednych kolesach

Příspěvek od matros3 »

no aj ja mam svoj system... pomalicky donho pustat takmer po kvapkach... ale ked natankujem viac tak hned to vyteka... kde by sa dalo zohnat nove hrdlo? som hovoril s jednym kolegom z prace tak mi vravel ze sa mam vykaslat na hrdlo a dat tam neaky kus hadice a ze bude pokoj... no ale neviem...
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: zvlastne zvuky v prednych kolesach

Příspěvek od abusacek »

matros3 píše:no aj ja mam svoj system... pomalicky donho pustat takmer po kvapkach... ale ked natankujem viac tak hned to vyteka... kde by sa dalo zohnat nove hrdlo? som hovoril s jednym kolegom z prace tak mi vravel ze sa mam vykaslat na hrdlo a dat tam neaky kus hadice a ze bude pokoj... no ale neviem...
U Punta je ta trubka do nádrže s přepážkama, aby ti nikdo šlauškem nevycucal benzín. Já bych to nechal jak to je. Najdeš na to grif a uvidíš jak to pude.
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: zvlastne zvuky v prednych kolesach

Příspěvek od corleone »

Ad zvuky z předních kol - ze všeho nejdřív zkontroluj, jestli máš pořádně přitažené šrouby disků a co tam máš za pneumatiky (moc velké, vyboulené protektory aj.). Taky je možné, že jsou sice destičky a kotouče OK, ale že se nevracejí třmeny nebo pístky v třmenech. Jak už povídal mad mike, sáhni po jízdě na kotouče - měly by mít oba zhruba stejnou teplotu (nespal se :D ).
Ad tankování - závisí to silně na seřízení té které pistole na čerpačce, na některých pistoli strčím, zamáčknu a dál se o to nestarám, jinde ji musím podržet našikmo, jak už ti tu taky poradili.
Punto 55S Mk I
matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

Re: zvlastne zvuky v prednych kolesach

Příspěvek od matros3 »

dik za rady...
ad hrdlo nadrze... rozhodol som sa ze ho dam vymenit, lebo opat mi benzin stekal po hrdle pri tankovani a uz ma to zacina riadne hnevat :x kamos ma rozflakanu bravu tak by som sa chcel spytat ci by to hrdlo sa dalo neako dopasovat???
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“