přední náprava

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
ladik164
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 12 zář 2008, 17:42
Bydliště: Svatoslav
Kontaktovat uživatele:

přední náprava

Příspěvek od ladik164 »

Ahoj puňťáci. řeším teď problém s přední nápravou. když jedu po zdejších nepěkných komunikacích tak cítím v podvozku každou dírku každej hrb. připadne mi, že mám strašně tvrdý podvozek. jsou to rany jako sviňa,otřásá se mně celá palubovka. mám nové tlumiče a ložiska v kolech a nechcu je za měsíc kupovat znovu. poraďte někdo jak mám změkčit podvozek aby tak netrpěl. už je to akutní :?
Fiat Punto 60SX Mk1 1,2 44kW 8V rv.96 malej zelenej tasmánskej čertík :-) Tak jsem koupil nový autí :-) puňťa sice zůstal v rodině, ale už s ním nejezdím. http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=8730
Obrázek

HONDA XR600r r.v.95
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Re: přední náprava

Příspěvek od Katy »

hm, .. ja bych rekla si akorat zvyknout .
"papirovy" auto - a proto je vse citit a slyset. 8)

nebo snad jedine gumy s vysokym profilem.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
ladik164
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 12 zář 2008, 17:42
Bydliště: Svatoslav
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náprava

Příspěvek od ladik164 »

hmmmm, gumy s vysokým profilem mám ale i tak mně to připadne divný. ještě vyzkouším sednout do jinýho punta abych si byl jistý že je to normální
Fiat Punto 60SX Mk1 1,2 44kW 8V rv.96 malej zelenej tasmánskej čertík :-) Tak jsem koupil nový autí :-) puňťa sice zůstal v rodině, ale už s ním nejezdím. http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=8730
Obrázek

HONDA XR600r r.v.95
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: přední náprava

Příspěvek od Plecháč Tony »

Jestli máš nový tlumiče, tak je jasný, že je to tvrdší... Počkej po pár kilometrech, až si to sedne, tak top bude zase OK...
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: přední náprava

Příspěvek od Plecháč Tony »

Doufám, že nebude vadit, když se zeptám tady, když se to také týká přední nápravy. Přítelkyně má Punto MK1 55S. Bylo bouraný na pravou stranu (blatník, oboje dveře, práh) Kromě předních dveří už se to koupilo opravený. Když se zatáčí na plnej rejd, tak je slyšet, jak nějaký kolo smykuje. Myslim si, že je to tou nehodou. Ale proč to píšu a čeho jsem si dneska všimnul. Když vytočím kola úplně doprava, tak je pravý kolo vytočený víc, než levý kolo když zatočím úplně doleva. Geometrie si myslím že je v mezích dobrá, auto jede tak jak má... Jen by mě zajímalo, kde by moh bejt problém a jestli by problém vyřešilo nové hřebenové řízení?
ladik164
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 12 zář 2008, 17:42
Bydliště: Svatoslav
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náprava

Příspěvek od ladik164 »

tlumiče mám asi 3 měsíce a najeto na ně asi 2000 km a pořád stejný. tak já nevím.pomůžou tomu jiný pružiny?
Fiat Punto 60SX Mk1 1,2 44kW 8V rv.96 malej zelenej tasmánskej čertík :-) Tak jsem koupil nový autí :-) puňťa sice zůstal v rodině, ale už s ním nejezdím. http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=8730
Obrázek

HONDA XR600r r.v.95
Uživatelský avatar
Dracek55HP
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 12 úno 2009, 22:29
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náprava

Příspěvek od Dracek55HP »

Plecháč Tony píše:Doufám, že nebude vadit, když se zeptám tady, když se to také týká přední nápravy. Přítelkyně má Punto MK1 55S. Bylo bouraný na pravou stranu (blatník, oboje dveře, práh) Kromě předních dveří už se to koupilo opravený. Když se zatáčí na plnej rejd, tak je slyšet, jak nějaký kolo smykuje. Myslim si, že je to tou nehodou. Ale proč to píšu a čeho jsem si dneska všimnul. Když vytočím kola úplně doprava, tak je pravý kolo vytočený víc, než levý kolo když zatočím úplně doleva. Geometrie si myslím že je v mezích dobrá, auto jede tak jak má... Jen by mě zajímalo, kde by moh bejt problém a jestli by problém vyřešilo nové hřebenové řízení?
vzdycky je to kolo na kterou stranu je zatoceny vytoceny vic. je to tak spravny, jinak ti neporadim snad to dat na geometrii tam se vse dozvis.
Fiat Punto 1.1 55HP
Uživatelský avatar
Dracek55HP
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 12 úno 2009, 22:29
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náprava

Příspěvek od Dracek55HP »

Dracek55HP píše:
Plecháč Tony píše:Doufám, že nebude vadit, když se zeptám tady, když se to také týká přední nápravy. Přítelkyně má Punto MK1 55S. Bylo bouraný na pravou stranu (blatník, oboje dveře, práh) Kromě předních dveří už se to koupilo opravený. Když se zatáčí na plnej rejd, tak je slyšet, jak nějaký kolo smykuje. Myslim si, že je to tou nehodou. Ale proč to píšu a čeho jsem si dneska všimnul. Když vytočím kola úplně doprava, tak je pravý kolo vytočený víc, než levý kolo když zatočím úplně doleva. Geometrie si myslím že je v mezích dobrá, auto jede tak jak má... Jen by mě zajímalo, kde by moh bejt problém a jestli by problém vyřešilo nové hřebenové řízení?
vzdycky je to kolo na kterou stranu je zatoceny vytoceny vic. je to tak spravny, jinak ti neporadim snad to dat na geometrii tam se vse dozvis.
aha ja su vul ted sem to pochopil sry sem to blbe precetl :D
Fiat Punto 1.1 55HP
ladik164
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 12 zář 2008, 17:42
Bydliště: Svatoslav
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náprava

Příspěvek od ladik164 »

novej problém :( ....pravotočitá zatáčka a od právýho předního kola divnej hluk jakoby tření kotouče o destičky ale přitom to brzdy nejsou, jsou v cajku před měsícem nový a tohodle jsem si všimnul včera a to ám jet v nedělu do rakouska a necu někdě zůstat? řešil někdo něco takovýho?
Fiat Punto 60SX Mk1 1,2 44kW 8V rv.96 malej zelenej tasmánskej čertík :-) Tak jsem koupil nový autí :-) puňťa sice zůstal v rodině, ale už s ním nejezdím. http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=8730
Obrázek

HONDA XR600r r.v.95
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: přední náprava

Příspěvek od Plecháč Tony »

Koukni jestli to nedělá ten krycí plech co je za kotoučem. Dělalo mi to přesně to samý, při zatáčení zvuk tření kov na kov, tak jsem ten plech prstama trošku odtlačil a je klid...
bubor
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 28 dub 2009, 17:05

Re: přední náprava

Příspěvek od bubor »

presna mam aj ja ten isty problem nove tlmica,capi, silenbloky,a furt to blbe buchanie,aj palubovka otrasa a teraz som kupil al kola cosi hrozne uz neviem co mam stym robit poradte!
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: přední náprava

Příspěvek od Anduril »

Plecháč Tony píše:Koukni jestli to nedělá ten krycí plech co je za kotoučem. Dělalo mi to přesně to samý, při zatáčení zvuk tření kov na kov, tak jsem ten plech prstama trošku odtlačil a je klid...
Presne, tohle byl problem i u me, pri zataceni vlevo..ohnul jsem plech a je klid.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“