Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od Petrik »

Nazdar Punťáci.... Mám taký problém, že ked zapnem kúrenie tak to zasmrdí ale po minútke už nejde žiadny smrad z kúrenia.... Čo to môže spôsobovať ten smrad? Môže to byť prach a špina z vonka čo sa dostane na radiator, že ked zapnem kúrenie tak sa to začne vypalovať??? Za každú radu bude rád :) :)

PS: Nemám kabínový filter v aute.
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
Reklama
 

Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od roman19411 »

no bud to mas smrad z bordelu alebo by som ti odporucil pred zimou si asi pozret radiator :)
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od Petrik »

nad tým radiatorom som aj rozmýšlal že či s ním nemôže byť niečo :/ ... a ťažké je sa k nemu dostať?
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od rossi »

cela palubovka musi dolů.porod.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od Petrik »

no do riti tak toto nieje dobrá správa :( myslel som že sa dá k tomu jednoduchšie dostať a nie takto :/ .. asi to je blbá otázka ale tak existuje niečo na upchatie radiatora? niečo podobné aké sú na chladiče? ... vajco nechcem použiť :D :D
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od rossi »

chladič a rad. topení je jeden okruh.Takže co je na utěsnění chl. je i na topení.Já jsem to jednou použil a už bych to neudělal.Pomohlo to asi na rok,pak jsem málem uvařil motor a nakonec se radiator stejně měnil.použij f. hledat https://www.club-fiat.com/search.php?ke ... mit=Hledat
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od roman19411 »

no nič ine ti nepomože najsť si len jeden den času je tam na prisztrojovke par šrobou jedna je hned z hora kde je čelne uprostred a ostatok zo spodku vela kabelaže tam až ak moc neni a prve si odoberes predok kde mas ovladac na fukanie na uložto.sk najdes aj manual v pdf subore..a este nezabudni si vodu spustit :D ak nechces mat mokro v aute za motorom su dve hadice na jednej znich zhora je aj ovzdusnovanie radiatora už som to robil nie raz :) bud budes mat v najlepsom nanom usadeny bordel ktory ti robi zapach do fukarov alebo horsie može byt prasknuty clanok z radiatora takže citis v aute fridex :) ale da sa to aj rychlo zistit ak ti zaparuje okno že ho nechce odparit tak bude radiator v čudu ja som to robil minulu zimu je to asi na 5 hodin roboty aj zo složenim pristrojovky..
robinoplistil
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 19 lis 2014, 22:36

Re: Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od robinoplistil »

taky jsem menil radiator hned po koupi mého punti mk2 je to popravde dost pakarna ale palubku jsme ani nesundavali jen povolit všechny srouby a vyklonit od spolujezdce tam je pak docela pristup. se slozenim to trvalo asi 6 hidinek ve dvou lidech ale za tu drinu to stalo ted topi jako drak :D
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od Petrik »

dobre vedieť :) asi bude najlepšie naozaj vymeniť radiator ale to spravím až po zime :D zatial stiahnem troška okno vyvetrám a potom už nieje smrad :D .. a inak deravý radiator môže mať vplyv nato že sa mi zaparujú okná? :)
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
trutan
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 06 kvě 2009, 20:08

Re: Pomoc: Kúrenie funguje ale zasmrdí

Příspěvek od trutan »

rossi píše:cela palubovka musi dolů.porod.
nazdar, chcel by sem zhodit palubovku, uz sem ju mal odkrutenu snad vsade, len mi drzala na nejakom lepe ci co....Ale potreboval by som vediet rozmer radiatora aby sem mal novy hned na vymenu. su dva rozmery-jeden na klimu a jeden bez klimy? vacsi a mensi. nevim nikde najit ktery je bezklimovy
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“