DISKUZE - spojka (podruhe)

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

V práci máme unto Mk2 1,2 8v a tiež asi pri 240 000km začalo niečo príšerne vrzgať pri stláčaní spojky . A nakoniec to bol spojkový pedál! len už si nepametám či uchytenie alebo mechanizmus! Vieže som to všetko vystriekal silikomovým sprejom a prestalo to ! ale je pravda že silikonový olej kvapkal na koberček ešte dva mesiace :twisted: bolo to firemné punto tak to nikto neriešil :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Reklama
 

Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Auto má najeto 57.000 Km. Pedálem to nebude. Když ho mačkám samostatně tak není nic slyšet. Prostě to vrže z míst někde od té páky co kouká z převodovky. Už mi nezbývá nic jiného než to přestat sledovat a čekat jestli se to rozbije úplně, protože převodovku vyndavat nechci. Pokud se bude pedál vracet sám tak to už řešit nebudu. Třeba to vydrží dalších 50.000 Km...
To nejhorší vadný hlavní spojkový válec / nevracel se pedál spojky / jsem vyřešil a teď už budu čekat co se z toho vyklube dál. Hlavně, že jde dobře řadit. Jen nevím proč tam někde není pružina co by těm válečků pomáhal s tím pedálem aby chodil zpět větší silou. Prostě mi tam chybí ten správnej kontakt nohy s pedálem :)
Taťka má Golfíka a tam mi pedál spojky když se vrací zpět do horní pozice vrazí koleno skoro až pod bradu ...Je to úplně něco jiného. Taky to auto stálo 2 x tolik :wink:
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Ja mám Punto 55 Mk1 a keď som to kúpil tak to vrzgalo na spojke ale to bola pružina na prítlačmo kotúči spojky! až jedného krásneho dňa som ťahal lanom Ducato a potom som spojku menil komplet . Už nevrže !
Tak držím palce !!
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Teď už si myslím, že to bude asi taky nějáká ta pružina uvnitř. Podle zvuku to tak vypadá.
Je jen otázka času kdy to budu muset vyměnit.
Nejvíc mě štve, že to bude hrozná práce. Škoda, že se k té spojce nedá dostat jednodušeji.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Petr UL píše:Teď už si myslím, že to bude asi taky nějáká ta pružina uvnitř. Podle zvuku to tak vypadá.
Je jen otázka času kdy to budu muset vyměnit.
Nejvíc mě štve, že to bude hrozná práce. Škoda, že se k té spojce nedá dostat jednodušeji.
doma se stím neser ! je to práce jako sviňa! mne to vymenili za 1500sk
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

SPOJKA PODRUHÉ

Příspěvek od standor »

1500 ale jenom za práci ne?Ve fiatu to dělají výměnným způsobem.Doneseš starý přítlačák lamelu a ložisko doplatíš myslím kolem 3500kč a jdeš spokojeně domů.Nebo ti to takhle vymění oni a doplatíš dalších asi teda 1500 za tu práci.Každopádně tehdy asi 3 roky zpátky ten komplet byl tak o 2tis levnější v origo Fiatu než kdybys to kupoval někde v Kelly.V tom Fiatu to bylo origo VALEO.Zkus to obvolat sám bych byl zvědavý.ČEST PRÁCI
Ivo11
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2006, 09:53

Příspěvek od Ivo11 »

Mám dotaz: při couvání do strmějšího kopce (třeba výjezd z garáže), vydává někdy při záběru spojky silně vrzavý zvuk, po vyšlápnutí spojky zvuk zmizí. Normálně to nikdy nedělá pouze při couvání do prudšího kopce. Punto má najeto 30 000km, není v záruce. Co by to mohlo způsobovat? Díky za případné odpovědi. V servisu nic nenašli.
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Takže ideme riešiť..

MKII 1,2 8V

Studený motor, teraz po ránu. Štart, pustenie spojky, záber, všetko super.... Po zohriatí motora, prejdení pár (10) km po meste, nejaké križovatky, rozjazdy... atď :
Spojka- jednotka- púšťam spojku do záberu a po pár stotinách ccelé auto stŕpne, šklbe, ide skapať... Nie a ni e sa rozbehnúť bez šmyku...


Babo raď: Lamela + ložisko?

Zaujíma ma cena dielov, nie robota... Ďakuejm Peter
rozmetal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 244
Registrován: 14 led 2007, 15:27
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

spojak

Příspěvek od rozmetal »

čest lidi.

Chystám se na výměnu spojkového pedálu. mám v autě plastovej a nášlapná plocha je už dost olámaná. na vrakáči měli punto starší výroby, kde byl ten pedál kovovej. Koupil jsem ho za 100,- a doufám, že mi tam půjde.
Už někdo něco podobnýho dělal? Nejsem žádnej extra kutil, ale tohle snad zvládnu
Punto 85 1,2i 16v je na prodej
http://rozmy.rajce.idnes.cz/8.4.2008/
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

Mam taky problémek asi se spojkou . začal se ozývat takovej zkuk jak když se točí plech na hřídeli - ted se to začíná zhoršovat když začínám mačkat spojku zhoršuje seto a trochu to drnčí . jinak při jízdě zabírá v pohodě a když dám třeba za 5 ve 30 kmh a plnej tak se auto dusí a otáčky na horu neletej - čož by špatná spojka asi nedělala nejaký zkušenosti ????.

Nebo už ve potřeba vyměnit spojku ??

ten zvuk je nahovno už i na volnoběh ....
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
venep
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 22 kvě 2007, 22:06
Bydliště: kosice

Příspěvek od venep »

menil som komplet spojku na mk2 8V a po vymene sa mi nejako slabsie vracia spojkovy pedal raz mi dokonca ostal dole vysiet co to bude? dik
Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek176 »

Zdárek..namazal jsi vazelínou rn na kterým jezdí ložisko???A tyky je možný že se ti tam zkříží,to se taky stává....už párkrát jsem takhle musel znovu tahat motor ven,a to u náklaďáků :?
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

MKII má hydrauliku,takže bych se zaměřil na ní
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

Mario píše:...a když dám třeba za 5 ve 30 kmh a plnej tak se auto dusí a otáčky na horu neletej...
to akoze ked zaradis 5-ku v 30kmh? sa necuduj ze sa ti motor dusi. Snad som to len zle pochopil.

MNE NIEKEDY ZAS TOTALNE DRHNE PRI ZABERE. NORMALNE TO NIE JE, PRETOZE PRI ROVNAKYCH OTACKACH A ROVNAKEJ "RYCHLOSTI" PUSTANIA SPOJKY TO NA ZIADNOM INOM AUTE NEROBI. SKUSAL SOM OD BAVORAKU AZ PO SKODOVICU. VSADE JE TO TIP-TOP, LEN U MNA MI IDE VYTRIAST DUSU. NAJAZDENE OKOLO 66000

NEJAKE NAPADY?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od Plecháč Tony »

Mám otázku. Na Puntu MK1 poslední dobou, když nechám spojku dlouho v záběru, třeba když vyjíždim kopec do garáže u přítelkyně na 1 a chci pomaličku, tak to začne hučet. Myslím si, že je to spojka, ale jinak při jízdě funguje bez problému...Zatím to nedělá pravidelně, ale řekl bych, že poslední dobou to dělá častěji. Netuší někdo čím by to mohlo být? Jestli už je v háji lamela nebo něco jinýho?
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“