Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

becker
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 486
Registrován: 02 led 2009, 11:35
Bydliště: stred troch okresov TO-PE-BN

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od becker »

:wink: ja som pouzil tlmiaci sprej BODY950 :wink: pohral som sa aj z tapacirom :wink: foto v albume cena 4eura
Facebook-Robert Beker Pechac
Reklama
 

Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

Lemon
Tak mam nejaky tlmiaci material doma uz a to vibraflex par kuskov,no teraz vaham ako predne dvere vytlmit,ci dat na vonkajsi plech iba vibraflex 25,a vnutorny olepit paskou textilnou a na tapacir ANS penu ci by to stacilo?? Alebo je fakt potrebne tam na vnutorny plech este nejaky tlmiaci dat? Viem ze asi by sa zislo,lenze nechcem nejak davat aj na vnutorny plech vibraflex,lebo je pomerne dost tazky,a nakolko aj punťo ma 44kw,a som don uz dal subac,zosik,kapacitor,vytlmil podlahu v kufri=40kg a viac,a druhe sedacky kozene ktore su tachsie od seriovych ovela,tak mam obavy este ho viac zatazovat,popripade som uvazoval ze na vnutorny plech by som dal nejaky lahsi tlmiaci material,co doporucis? to iste aj dozadu na boky..by som dal...mam 3-dverak
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
sparco86
Fiaťák
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2007, 11:44

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od sparco86 »

No vibraflex je sice dobrý, ale je extremne ťazký... použiva sa najme na suťažne auta, kde sa na vahu nehrá...
teraz sa na slovensko zacali dovažať dobré tlmacie materialy či už STP Bimast na aftermarket.sk, alebo ADM asfaltové pláty na spldynamics.sk , ktoré vychádzajú ešte lacnejšie

a ktomu ktorý plecha a ako, treba vytlmit vsetko co sa da a hlavne dvere tzv. "uzavret" aby tam vznikla niečo ako ozvučnica, ak to teda chces myslet važne s hudbou vo dverach a počuvat kvalitne :-)

takto nejako to ma vyzerat, ked ide o dobrý zvuk.... reprak pripevneny k dverám a dvere krasne uzavrete tlmiacim materialom.... potom to je aj krasne poznat na zvuku :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

DIk,pozriem,tiez asfaltove platy su vselijakej znacky,len neviem ci tomu verit ze su aj kvalitne,nakolko som pocul hocijake nazory,netrebalo by mi ich vela,mam otazku este,urobil by som to tak ze na vonkajsi plech dat vibraflex 25,na vnutorny tie ADM platy napr: a na tapacir ANS penu,,nakolko som pocul aj sam vravis ze je potrebne dokladne oblepit dvere aby nevznikla ozvucnica,tak ja reprak mam pripevneny o tapacir,drzi ho kruh z mdf dosky,ale rezal som aj dieru do tapaciru-kruh aby siel zvuk do dveri,ako mam to porom urobit? vyrezat aj kruh do tlmiaceho materialu aby siel zvuk do vnutra dveri? ostatok oblepit poriadne,ze by zostala do vntura dveri iba diera na reprak? alebo nerezat? ak ma teda chapes
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
sparco86
Fiaťák
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2007, 11:44

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od sparco86 »

Ty práve potrebujes tomu repraku spravit ozvucnicu, aby nehral do volného priestoru, najlepsie je zlepit si 2-3 kružky dokopy tie pripevnit na plech dverí, aby ti to dočiahlo po tapacír, aj ked u puntasa nieje medzi tým plechom a tapacírom velka vzdialenost, okolo toho komplet dvere oblepit tlmením tak, aby nikde neunikal vzduch a tým ty vlastne pre ten reprak spraviš ozvučnicu v ktorej bude hrat.
Najlepsie je to spravit tak aby to jak to mas prirobene na tom plechu vyšlo do tej diery co mas na tapacíre. Predsa len ten tapacír nieje tak pevný aby bol na tom upevnený reprak, ak ti teda ide o zvuk... a ak to bude upevnene o tapacir, tak to nebude tak utesnene a bude to hrat poza tapacír a nebude to ono...
v skratke pripevnit kružky na plech, kompletne oblepit a uzavret, aby bola ozvučnica a do tapaciru vyrezat dieru aby to sedelo na tie kružky vo dverach a budú ti tie predky tak hrat jak nikdy :-)

...dufam, že to je aspon ako tak zrozumitelne, lebo niesom zrovna vysvetlovaci typ :)
sparco86
Fiaťák
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2007, 11:44

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od sparco86 »

+ prihadzujem ešte jednu fotku....
tu je to vidiet, ako maju byt tie dvere uzavrete tým tlmením, na dverach su pripevnene tie kužky, na ktore das ten reprak, ktorý takto hrá do dverí v ktorých si vytvoril ozvucnicu, a na to nasadis tapacír...

ak to takto spravíš, tak ten reprak bude hrat x-krat lepsie nez ked ho das na tapacir a bude to prefukovat kade tade...

Obrázek
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

no chapem ta,ze co najviac reprak do vnutra tym lepsi bude zvuk,no ja uz to prerabat zas nechcem,hoci jedno kruho mam na tapacire,a v nom je osadene repro,no zas to kruho je take hrube..ze v nom repro a jeho magnet je zarovno s kruhom,ale cele to suvisi uz len s basami si myslim,takze o basy by mi uz ani neslo,kedze vzadu mam basak,akurat mozno viac potiahnut hlas ale zosik na repro nemam na plane davat,akurat skoda ze tie repro nekupil som komponentne,lebo vzadu mam pomerne dost kvalitne repro,a vpredu o nieco menej,dolezite je premna tlmit preto aby sa plech neklepali pri vacsom buchani subacu..lebo to mi vadi..ak tomu fakt udriem a zavrem dvere vsetky :)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
sparco86
Fiaťák
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2007, 11:44

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od sparco86 »

jaj, no tak to je teda v tomto pripade relativne aj jedno :-)
ak ide len o rezonancie od basaku, tak neostava nic ine len tlmit tlmit a tlmit :-)
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

sparco86
Este taka pod-otazka,na vnutorny plech na dverach je potrebne celi oblepit tlmiacim materialom? alebo staci len tie miesta nanom kde su dieri..ze ich zalepim tymi platami aby neslo nic dnu ku vonkajsemu plechu,prave rozpocitavam si kolko ADm platy by mi trebalo,tak preto sa pytam,mne uz basy nejak netreba vytvarat ako som pisal,lebo ten basak v kufri mam,ide mi hlavne iba o drncanie plechu aby to prestalo,zas som rozmyslal aj nadtym ze ak na vonkajsi plech dam ADM plat,na vnutorny plech tiez ADM platy,a k tomu este na tapacir prilepim ANS penu,ci ten tapacir potom hodim na dvere? predsa platy na vnutornom plechu a este ANS vytvoria dost hrubu vrstvu..aby mi tie zapatky na tapacire vosli do tych dier :),preto som rozmyslal aj nadtym ze vonkajsi plech by som olepil platmi,vnutorny kde su diery nanom olepil textilnou paskou,kdze aj to som pocul ako odporucanie,a platy ze by som uz nedaval na vnutorny plech ale by som dal len tu ANS penu na tapacir ,ci by to stacilo ? samozrejme z pohladu toho aby plechy nedrncali atd
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
sparco86
Fiaťák
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2007, 11:44

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od sparco86 »

ked ti nejde o nejaky extremne kvalitný zvuk, tak to je relativne jedno, oblep si plechy, ktoré mysliš, žeby rezonovali a nemusis riesit nejake uzatvaranie dverý...
...pásku by som tam nedaval, oblep plechy, ktore pojdu a ak sa zmestí na tapacír ANS pena tak daj aj tú...
ak som dobre vyčítal, tak tam budu koaxialne repraky na radiu, ktore ti moc velkú paseku v tých dverách nespravia, takže netreba to robit nejak extremne precizne :-)
Sprav to tak aby ti to nerezonovalo a uvidiš :-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“