HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
astha999
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 24 bře 2010, 18:14
Bydliště: Bardejov, SVK

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od astha999 »

Zdravim, aj mne nieco bucha na zadnej pravej strane pri prechode po nerovnostiach. Myslim ze to bude ulozenie zadneho ramena,kedze aj koleso ma nejaky divny sklon. Chcem kupit opravnu sadu a neviem ci mam hned kupit dve a vymenit aj druhu stranu pre istotu. Co myslite vy?
Fiat 126P 650E rv.88 --- Punto Mk1 1,1 55s rv.98
http://yfrog.com/mu48148578jx" onclick="window.open(this.href);return false;
Reklama
 

Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od marsox »

A naco chces kupovat dve? Ved ak ti to robi len jedna strana, tak staci opravit tu zlu. Chyt zadne koleso oboma rukami a poriadne nim mykaj do stran, ak ti to tam lupoce, tak je vymlatena ta sada v tom ramene, ak nie, tak je este dobra. Minuly vikend som menil lavu stranu a po vymeneni mam konecne v aute "ticho". Oprava tak na dve hodiny maximalne ak pojde vsetko povolit bez problemov :wink: .
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
Uživatelský avatar
astha999
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 24 bře 2010, 18:14
Bydliště: Bardejov, SVK

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od astha999 »

marsox píše:A naco chces kupovat dve? Ved ak ti to robi len jedna strana, tak staci opravit tu zlu. Chyt zadne koleso oboma rukami a poriadne nim mykaj do stran, ak ti to tam lupoce, tak je vymlatena ta sada v tom ramene, ak nie, tak je este dobra. Minuly vikend som menil lavu stranu a po vymeneni mam konecne v aute "ticho". Oprava tak na dve hodiny maximalne ak pojde vsetko povolit bez problemov :wink: .
Mas pravdu, nebudem zbytocne kupovat dve sady. :) Skusim stym zatriast co to spravi, potom sa uvidi. Malo by to ist dobre, kedze nemam na zadnej naprave stabilizator (nemam teda co urvat :lol:). dik
Fiat 126P 650E rv.88 --- Punto Mk1 1,1 55s rv.98
http://yfrog.com/mu48148578jx" onclick="window.open(this.href);return false;
Snowfox
Znalec
Příspěvky: 686
Registrován: 29 zář 2007, 21:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Snowfox »

Já ti samozřejmě do toho nechcu kecat,ale tedka jsem to stejný dělal na autě a pokud máš jednu stranu v hajzlu tak je podle me lepsi udelat rovnou obe dve protože uděláš jednu a ta druhá ti pujde po +-2.000 km taky srat a budes to delat zas cely znovu,btw opravná sada není vše,měl bys vyměnit i ty 2 sil. na tom rameni...ale tot muj nazor....ale zpravidla se stava treba i u ramen,vymenis jedno kde mas v prdeli cep a druhy de po chvilce srat taky...uvidis sam no...ja delal obe dve strany,vsechny 4 sil. + 2 kryci puky na ty 2 predni sil....
*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ (¸.•*´¯`*•->Punto

Fiat Punto MK1 1.2 8V 60SX Cult 1999 - Forsaken's ◄
Fiat Grande Punto 1,2 8V Dynamic 2007 - Forsaken's ◄
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od peta.smolik »

Snowfox píše:Já ti samozřejmě do toho nechcu kecat,ale tedka jsem to stejný dělal na autě a pokud máš jednu stranu v hajzlu tak je podle me lepsi udelat rovnou obe dve protože uděláš jednu a ta druhá ti pujde po +-2.000 km taky srat a budes to delat zas cely znovu,btw opravná sada není vše,měl bys vyměnit i ty 2 sil. na tom rameni...ale tot muj nazor....ale zpravidla se stava treba i u ramen,vymenis jedno kde mas v prdeli cep a druhy de po chvilce srat taky...uvidis sam no...ja delal obe dve strany,vsechny 4 sil. + 2 kryci puky na ty 2 predni sil....
No to teda nevim Já sem dával opravnou sadu na pravou stranu před dvouma rokama ta levá byla dobrá a dodnes je v pohodě Není důvod měnit obě pokud je špatná jen jedna ale asi je to individuální
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od HIISS »

astha999
Vymen vsetky silenboky vzadu,alebo poviem ti tak ze aspon na zadnej naprave tie predne..to su tie na ktoree idu puky,lebo tie su najviac namahane,tie na ktore nejdu zadne sa zevraj nezvyknu menit v obchode mi povedal lebo zevraj nesu tak namahane a nezvyknu odchadzat,no ja pomenil som prejstotu vsetky,nezeby som mal na rozdavanie penazi ale ak sa ma clovek s tym srat a mat isty pokoj tak nech to stoji zato,pravy silenbok na ktory ide puk bol uz zly ak sa vybral,guma mala volu a lingala,to iste bolo aj rozbite z malej casti uz lozisko na pravej opravnej sade,takze sa vymenily tie dve veci prv a buchot prestal,napokon sme vymenily vsetky silenboky aj na lavej strane aj opravnu na lavej,a zistilo sa ze lozisko na lavej opravnej sade nebolo este rozbite ale uz suche a doslo by aj k jeho zniceniu taky cas coskoro,a dokonca aj lavy silnebok na ktory ide puk bol tiez zniceny,nesu to az take drahe polozky tak preto som pomenil radsej vsetko..ale to je len moj nazor
PS: do takych veci nevidis ci su zle ale az ak ich vyberes,preto je rozdiel a vzdy lepsie toto vsetko vymenit a mas istotu akoby si radsej nevymenil tlmice len pre spokojnost ze vies ze mas nove,lebo pri tlmicoch si vies zistit aj sam v akom su stave ak auto rozhojdas,alebo ci netecu atd,ale do silenbokoch,opravnej sady nevidis,dnes jednu vymenis a zajtra ta prekvapi druha
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
astha999
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 24 bře 2010, 18:14
Bydliště: Bardejov, SVK

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od astha999 »

Tak dnes som menil tie opravne sady na zadne ramena. Pravu stranu som nemohol povolit tak som to vzal flexou a bolo. V loziskach uz nebola ziadna vazelina a dokonca bolo jedno uz pripecene k tej oske. Ked som to rozobral vypadol z toho len akysi prah a nieco co boli kedysi loziska. :lol: Lavu stranu som povodne menit nechcel, no ked som to mal zdvihnute a dal som dole pruzinu tak rameno lietalo skoro ako ta prava strana. No ked to bolo poskladane tak nic pocut nebolo. :? Lava strana isla povolit v pohode a po rozobrati som zistil, ze na jednom z lozisk je este pozostatok po vazeline. Ale dlho by to uz nevydzalo. Inak je to dost na kkt robota, uz som sa na to chcel aj miestami vybodnut. :lol:
Takze po mojej skusenosti odporucam menit obe strany naraz. :wink:
Dakujem za rady...

HIISS
Zadne silentbloky som nemenil, nakolko vyzeraju byt dobre. Len som kupil tie "puky" a dal ich na tie predne silentbloky, aby to viac vydrzalo. Ale vdaka.
Fiat 126P 650E rv.88 --- Punto Mk1 1,1 55s rv.98
http://yfrog.com/mu48148578jx" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od HIISS »

V podobnom stave boli aj moje opravne sady ;-),ze uz loziska rozlomene a suche,a tie silenboky,pokial vyzeraju byt ok tak staci aj puky,no vidiet to zas nemusis kedze to je stlacene,a ked vyberes zistis ak to das do zveraka a zakyves ze maju volu,no co som pocul vacsinou puky sa menia,no v zavislosti aj od stavu silenbokov,a hlavne len predne sa menia silenboky,zadne ani nie,ale ja som to zobral vsetky za sebou a pomenil,neni to az taka strasna palka a mam na roky pokoj
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od PuntoRacer »

chlapci problem...nieco na zadnej casti auta..mam dojem ze len na lavej mi neskutocne vrzga...doslova ako stara rozhejgana postel...pri pohynani, pri prechode nerovnostami....uz som zufaly z toho zvuku...moze to robit nejake ulozenie alebo nieco? a robi to aj ked sadnem do auta a vychadzam z neho...normalne nechapem...
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
astha999
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 24 bře 2010, 18:14
Bydliště: Bardejov, SVK

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od astha999 »

PuntoRacer píše:chlapci problem...nieco na zadnej casti auta..mam dojem ze len na lavej mi neskutocne vrzga...doslova ako stara rozhejgana postel...pri pohynani, pri prechode nerovnostami....uz som zufaly z toho zvuku...moze to robit nejake ulozenie alebo nieco? a robi to aj ked sadnem do auta a vychadzam z neho...normalne nechapem...
nebudu to robit tie gumy co mas nad a pod pruzinou, ci niesu predrete. a nedrie ti to potom o napravu. no mozno je to blbost :? a ulozenia zadnych ramien mas menene?
Fiat 126P 650E rv.88 --- Punto Mk1 1,1 55s rv.98
http://yfrog.com/mu48148578jx" onclick="window.open(this.href);return false;
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od PuntoRacer »

nooo to ulozenie zadnej napravy sa riesi momentalne...jednak na jednej strane uz je vybite a za druhe myslim ze mozno to robi aj ten zvuk tak sa to prave meni...uvidime ci to pomoze...
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Snowfox
Znalec
Příspěvky: 686
Registrován: 29 zář 2007, 21:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Snowfox »

Jenom bych rád vznesl dotaz,mám dělanou zadní nápravu,tzn to ložiskový uložení i vyměněný všechny 4 slnbloky u ramen,a stejně mě dou zezadu dutý rány.... tlumiče jsou ok
*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ (¸.•*´¯`*•->Punto

Fiat Punto MK1 1.2 8V 60SX Cult 1999 - Forsaken's ◄
Fiat Grande Punto 1,2 8V Dynamic 2007 - Forsaken's ◄
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od majco »

tak to už fakt neviem skús vyhadzať všetko z kufra von a este poriadne pritiahnuť rezervu nič iné búchať nemôže . len ak tak zadné plato ale to by si musel mať v tom plate reproduktory vtedy je tažké a na nerovnosti podskočí
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Snowfox
Znalec
Příspěvky: 686
Registrován: 29 zář 2007, 21:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Snowfox »

Ještě jeden dotaz,má někdo na předních sportovních tlumičích sériový pružiny?je to ok?
*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ (¸.•*´¯`*•->Punto

Fiat Punto MK1 1.2 8V 60SX Cult 1999 - Forsaken's ◄
Fiat Grande Punto 1,2 8V Dynamic 2007 - Forsaken's ◄
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od slavek311 »

Ahoj,tak mne také čeká výměna ložisek ramene.Zatím se mi hýbe pouze levá strana,pak podle obtížnosti,bych vyměnil i tu pravou.
Chci se jen zeptat,když už dokážu pootáčet šrouby,tak mám vyhráno???nebo nejhorší je vytlouct ty šrouby?Dik
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“