MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

A v akej firme s dielmi robis? maju aj stranku? ked ano tak mi ju hod nech pozriem,popripade ak nemas problem zistit ceny prednych tlmicoch od tych znaciek co som popisal,mozno by som aj objednal pokial by bola dobra cena,Monroe..nanich som nepocul velmi dobre nazory ze skoro odchadzaju preto ruky radsej prec
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Reklama
 

Uživatelský avatar
diablik
Znalec
Příspěvky: 715
Registrován: 05 úno 2010, 12:50
Bydliště: Bratislava

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od diablik »

v auto kelly..poslal som ti aj sz
Obrázek
Punto 1.7 TD ELX , r.v.97 , 51kw
Diesel forever
Facebook >> Peter Siekel
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

hej diky,pozeral som,ale moc ma to nechytilo tak som to vypol,bol som dnes prejst obchody nejake v KE aj som povolal cisla a pozistoval ceny ake su na tlmice roznych znaciek hlavne ako Bilstein,Magneti,Sachs,Kayaba a podobne,zatial som rozhodnuty bud pre Magneti alebo Bilstein,robi to rozdiel 33R zhruba,do konca tyzdna sa rozhodnem,no kazdopadne Bilstein mi potvrdily ze je Najvyssia trieda a najlepsi
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od Matto »

Bilsteiny mám aj ja, jazdím ich 3 rokom a najazdil som na nich cez 30 tis. km a zatial nebadám na nich žiadnu zmenu, tiež čo som zatial počul tak Bilstein každý chválil, tak asi na tom čosi pravdy bude, inak ak ma pamäť neklame, stáli ma vtedy 1 600SK/kus :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Matto
Ta cena je mozna,no ak som dnes presiel obchody tak som sa siel zasmiat v kazdom jednom,lebo nasli sa take obchody kde mi povedali v jednom ze Magneti predne za 53E par,a nasiel sa obchod teda 2 kde mi povedali ze Magneti predne 1ks nejak kolo 50E,coz je hlupost lebo jeden tlmic od Magneti predny neverim ze stoji 50E ale musi to byt par no mali ceny neaktualizovane,tak isto aj depoauto.sk mas magneti zadne na Punto 1 par za 40E,a predne su drahsie vzdy tlmice takze za tych 50E aj nieco musi byt par urcite,a tie Bilnstein mi povedali v dvoch obchodoch tiez za 1ks Okolo 70E,a depoauto.sk ich ma par za 84E,nema ich na stranke ale pytal som sa mailom a mi to odpisali :)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od Matto »

hmm..pekné rozdiely, ešte ma napadá, pýtaj sa pri tej kúpe aj na typ tlmičov, lebo sú tlmiče iba kvapalinové, tie by mali byť lacnejšie a tlmiče plyno-kvapalinové
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od scarfer99 »

his nechcem vrtat ale pri tvojich km ktore robis sa mi zda bezpredmetne riesit ake tlmice tam das. Aj tie najvecsie šity ti vydrzia min. 10rokov. Kup tie najlacnejsie co najdes a usetris si cas aj peniaze.
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Matto
hej to viem ;-)
Scarfer99
neviem co kazdy ma s tyma km ale jak som kupil auto tak stalo 3 mesiace v garazi lebo sa farbilo, osetrovalo,vsetka mozna udrzba kolo neho a upravovalo tak sli donho ne male peniaze a tak preto potom peniaze nevystavaju na vsetko ako aj vozenie,,a jednak bol som aj student,situacia sa uz zmenila a auto vyberam vonku kazdy den da sa povedat a coskoro uz kazdy den kedze ma caka praca a s nim do prace,takze maly pocet km by som neriesil,okrem toho idem davat sportove pruziny dopredu mozno aj dozadu tak preto chcem siahnut po niecom kvalitnejsom aby boli viac odolne na tvrdost a sa mi nezosypali o rok dva,lebo uz som pocul aj take skusenosti
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od scarfer99 »

ked nekupis neaky made in thaivan alebo... Tak tlmice vydrzia nieco okolo 100ky + - 30. To za 2roky nenabehas ani ty a mozno ani ja:) inac ked znizis a das origo tlmice aj ked lepsej znacky tak sa moze stat ze ti nevydrzia ani tu tricku.
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

V kazdej znacke sa najde nejaky seriovy kus ktory odide predcasne,predava sa mnozstvo veci lacnych ktory prekvapia aj dobrou kvalitou oproti tym ovela drahsim,no su veci aj drahe a kvalita nestoji zato,ja som cital mnozstvo Forumy -skusenosti ludi a chvalili Bilstein,Sachs a podobne,to iste mi povedali aj v obchode dvoch ze najvyssia trieda je Bilstein a este Sachs,cital som aj ze taketo lepsie tlmice su vhodne aj pre tvrdsie podmienky a vydrzia toho viac,nezeby som mal na rozhadzovanie to nie,mozu ma sklamat aj hned,ved ja nevravim ze verim tomu na 100% ale nebol jediny nazor ktory som cital ze patria medzi najlepsie,tak preto vlozim radsej trocha do toho viac a verim ze to vydrzi aj ocosi viac ako kupovat lacne nieco a po roku mozem menit a sa s vymenou opat srat.
A neni to az taky brutalny rozdiel v cene,si zober ze take obycajne tlmice stoja 1650sk znacka SRL-tusim Polske,alebo Monroe,a Bilstein-Nemecke som nasiel za 2520sk,pricom nasli sa aj obchody co chceli za Bilstein 1ks 70E :lol: ,no ale sme na Slovensku,aj v obchode mi povedali ze take Sachs-Nemecke tiez ktore hraju particku s Bilstein keby boli drahsie o take 20E aj nieco od Magneti Marelli(ktore su Talianske,a o kvalite talianov pochybujem,i ked som nepocul na magneti ze robia zle vyrobky) ktore su tiez kvalitne ale je rozdiel medzi nima by nerozmyslal a bral jednoznacne Sachs,a to pritom uz vedel ze od nich nezoberiem nic lebo som siel prec uz a pritom ich nemali na sklade len chcel poradit este,keby som za rok auto predaval tak ti poviem ze mi moze byt jedno ze tam dam nejake lacne.
Su to veci ktore sa opotrebuvavaju a auto nanich kazdou jazdou tazi,a preto natom sa neoplati setrit,setrit mohol by som priklad pri kupe reprakoch keby mi nezalezalo na kvalite zvuku a pocuvam stale jemne melodie a zvlast ked auto neni zavisle pri jazde na repre a pojde ti dobre aj bez repra
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od scarfer99 »

no ja ze len tolko caciky koly vymene tlmicou. Podla mna ja tak das o pol roka komplet sportovy podvozok tak to je jedno co tam dovtedy bude.
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Neboj sa kompletny nebude urcite,bud zostanu pruziny len vpredu alebo nikde nic nebude,do auta pcham toho dost no az tak chory nesom aby som dal das 450E min. na podvozok :lol: ,su dolezitejsie veci,este musim zohnat volant z GT-cka alebo Barchetty a co sa tyka vzhladu by to bolo vsetko
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od scarfer99 »

aj by som ti chcel verit ale... Potom ti to skopirujem ked ten podvozok budes kupovat. S tymy kolesamy co mas si to ten podvozok uz pyta samo.
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Pocul som ze je lepsi komplet podvozok sport.tlmice + sport.pruziny,z toho dovodu ze tak tlmice netrpia az a aj o nieco maksie ale nato prachy nesu ani nechcem davat,no ci je to kompletny alebo nie aj tak si o komplet podvozkoch nic kvalitneho moc nemyslim okrem toho ze je to pekne,nebol som vozeny na komplet podvozku este ale co som cital tak vydrzia iba par rocky a tvrdsie je to odost aj tak oproti seriovemu,takze moj nazor je taky ze skor su to riadne predrazene veci a vytahat z ludi co najviac penazi,preto stacia v mojom pripade aj cisto iba sportove pruziny ktore uz mam zakupene a doma cakaju a pojdu na seriove tlmice.
PS: nejaky volant neohmatany v dobrom stave z GT-cka alebo Barchetty nevies zohnat z vrakaca,alebo ak mas nahodou uz prineseny? Mam ho problem zohnat a ked som aj daco nasiel tak to nesu ludske ceny,i ked viem ze hodnotu svoju maju nejaku
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Takze Bilsteiny-tlmice predne dorazily ako mali,nahodily sa minuly tyzden v piatok-den pred zrazom v TV,nejake tie foto:
DSC07436.JPG
DSC07436.JPG (48.23 KiB) Zobrazeno 2715 x
DSC07438.JPG
DSC07438.JPG (44.26 KiB) Zobrazeno 2715 x
DSC07441.JPG
DSC07441.JPG (40.1 KiB) Zobrazeno 2715 x
Po vybrati starych tlmicoch a stlaceni starych a novych neuveritelny rozdiel v tvrdosti,stare co slo stlacit lahucko jednou rukou tak tie nove Bilstein mal som co robit aby som ich stlacil oboma,preto sa mi aj hned potvrdilo ze su fakt tvrdsie ako mnohy po forach pisali a zvladnu aj tvrdsie jazdy,takze 100% spokojnost ze som sa prene rozhodol lebo k tvrdym sport.strunam Apex len si viac a viac budu rozumiet.
Ked som tlmice este nemal doma tak som cakal ze po nahodeni prednych strun spadne predok do tych 4cm,po nasadeni sa ukazalo ze su tlmice tak tvrde ze doslova auto pevne drzia a nespadlo to ani az tolko,klesol mi predok 2.5cm dole a je to premna celkom prijatelne,este mohlo kludne mozno aj o 1cm max dole,ale nevadi mi to,vyzera to hned uz inak a rozdiel tam je vidiet,cuchat to necucha nikde,vyskusal som to hned aj na Zemplin.Sirave ak som liezol na travnik po nerovnej ploche a bez problemov.Medzera medzi falcom a kolesom u lavej aj pravej strany je rovnaka a nijak sa moc ani nemeni ak stojim aj spadom -sikmo na jednu stranu,a pri nerovnostiach je to v pohode,citit trocha viac tvrdost ale ziadny buchot,Zadne Apexy si este nechavam a v buducom mesiaci planujem kupu aj zadnych Bilstein a uvidi sa ci zostanu apexy aj vzadu alebo seriove struny podla toho v akej vyske budu drzat Bilsteiny zadnu napravu ak sa nasadia
Vymenily sa uz aj predne ulozenia kedze to uz cele bolo dole,a sami tiez neboli aj v najlepsom stave,lebo ta guma v nich sa uz kyvala
Naposledy upravil(a) HIISS dne 12 črc 2010, 17:01, celkem upraveno 1 x.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“