HELP - benzínové výpary

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Práce to byla na pár minut, ale přijít na to :) Tak držim palce, ať ti to taky vyjde.
Reklama
 

jamir
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 07 srp 2007, 01:39
Bydliště: JM

Příspěvek od jamir »

Chtěl bych se zeptat zda jste někdo měl problém, že vám to v okolí nádrže? jakoby houkalo...nemůžu pořád zjistit od kud ten zvuk přesně vychází.Už mě to dost vadí-nehledně na to,že to třeba na parkovišti dobrých 20min vesele houká přibližně v půl minutových intervalech :shock: Nevíte někdo co s tím?
Fiat Punto MK1 1.2i 75 ELX
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

jamir píše:Chtěl bych se zeptat zda jste někdo měl problém, že vám to v okolí nádrže? jakoby houkalo...nemůžu pořád zjistit od kud ten zvuk přesně vychází.Už mě to dost vadí-nehledně na to,že to třeba na parkovišti dobrých 20min vesele houká přibližně v půl minutových intervalech :shock: Nevíte někdo co s tím?
Tipnul bych to buď na špatně těsnící víčko hrdla palivový nádrže a nebo něco s tím bezpečnostním ventilem.
cviko
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2008, 14:17
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cviko »

no pridam neco aj ja :) tiez som mal problem so zapachom benzinu ked som otvoril okna, skusal som vsetky mozne rady co tu boli spominane ale nic nezabralo tak som dal do servisus a odpoved, prasknute cerpadlo paliva, nadrz zatecena od benzinu :? zalepili ho malo by drzat ale ked budu prasule na nove urcite vymenim, takze ak pretrvava zapach necakal by som uz druhy raz a siel to dat skontrolovat, ked si pomyslim ze jedna iskricka a nedopadlo by to dobre :roll:
Punto MKI 1.1 6speed
Obrázek
baky
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 zář 2009, 20:57

Re:

Příspěvek od baky »

caute vie mi niekto poslat fotku kde sa presne v mk2 nachadza filter s akt. uhlim? nejako neviem kde ho hladat, jeden pise ze za kolesom potom zase inde..... poradte propadne kde a za kolko ste kupili novy. Ale hlavne mi ide o foto.

Dik

PS
inak co sa tyka toho viecka, mne moje original nejaky "dobrak" ukradol tak som zohnal zanovne. Ale sranda je to ze kym som tam mal strcenu ponozku tak nebolo nic citit a urcite dobre netesnila a teraz ked tam mam viecko smrdi to jak svina.
baky
--------------------------------
Punto Clasic, 1,2, 8V, r.v.2005
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: HELP - benzínové výpary

Příspěvek od Karol »

Zvykne praskat taka plastova hovadina na ktoru sa nastrkuju rychlospojky palivovych hadic, je to sucast modulu palivoveho cerpadla a plavaku, nachadza sa to pod poklopom na podlahe kabiny, pod zadnym sedadlom. Mne sa to urvalo, nenapadna dierka, ale mal som tam doslova jazierko benzinu. Po zapnuti cerpadla to doslova spliechalo ako fontanka. Musel som kupit nove cele cerpadlo, lebo sa to predava len ako celok. Pri montazi som to trochu pootocil, aby tie plastove hovadiny neboli tak namahane. Inak dost to zvysuje spotrebu.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
baky
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 zář 2009, 20:57

Re: Re:

Příspěvek od baky »

baky píše:caute vie mi niekto poslat fotku kde sa presne v mk2 nachadza filter s akt. uhlim? nejako neviem kde ho hladat, jeden pise ze za kolesom potom zase inde..... poradte propadne kde a za kolko ste kupili novy. Ale hlavne mi ide o foto.

Dik

PS
inak co sa tyka toho viecka, mne moje original nejaky "dobrak" ukradol tak som zohnal zanovne. Ale sranda je to ze kym som tam mal strcenu ponozku tak nebolo nic citit a urcite dobre netesnila a teraz ked tam mam viecko smrdi to jak svina.
Moj problem sa vyriesil, bola prasknuta privodova hadica a benzin si veselo striekal "kade tade" este ze sa nic nestalo :)

Ale ten filter s tym akt. uhlim aj tak neviem najst. Poradte kde je!!
baky
--------------------------------
Punto Clasic, 1,2, 8V, r.v.2005
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: HELP - benzínové výpary

Příspěvek od Karol »

Nadobka s uhlim je taka cierna krabica v motorovom priestore u mk1 55 je to na labom boku motoroveho priestoru, poznas to lahko, vedu do toho palivove hadice (teda nie vsetky, len dve, jedna od nadrze a druha k vstrekovacej jednotke)
U inych modelov to moze byt hocikde ale podla tej hadice to spolahlivo najdes.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“