Nefunguje tachometr

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
oberwinkl
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 30 bře 2011, 13:07

Nefunguje tachometr

Příspěvek od oberwinkl »

Zdar, koupil jsem Multiplán JTd 115 s nefunkčním tachometrem-občas se trochu pohnula ručička a semtam přibyl nějaký ten kilometr.Včera jsem se konečně dostal k vyndání čidla z převodovky a po částečném pokurvení krytky jsem ho rozebral a proměřil.Podezíral jsem to na vlhkost uvnitř, ale vše je suché a čisté.Je tam malý plošňáček s SMD odpůrkem,2 kondíky,dioda a Hallova sonda, nad kterou se točí magnet prům.20mm.Po proměření na výstupu jsem zjistil, že to není obyčejný dvoupólový magnet, ale podle počtu sepnutí na jednu otáčku 16krát sepne a 16krát rozepne mínus pól na středním pinu konektoru proti společnýmu +.Takže podle mé teorie tam je 16 malých magnetických segmentů-máte s tím někdo zkušenosti,proč mi to tedy neukazuje :oops: ?Je pravda, že jsem ještě neměřil napětí na přívodním konektoru-nevím odkud to vede :roll: Byl bych vděčný za každou(dobrou)radu, kupovat nové čidlo za tisícovku se mi zdá zbytečný.Díky předem.
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje tachometr

Příspěvek od Minimaxa »

tady máš své vlastní téma ohledně tvého tachometru:
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 58#p142958

nechápu proč zakládáš další
www.minimaxa.cz
oberwinkl
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 30 bře 2011, 13:07

Re: Nefunguje tachometr

Příspěvek od oberwinkl »

Asi protože jsem to minule dal do špatnýho šuplíku na fóru-za což jsem se už kál :lol:a v oddělení ELEKTRONIKA takový problém zatím nikdo neřešil.Takže pokud jste na to tady na fóru tak hákliví-tak ještě jednou pardón!Mimochodem-už jsem taky přišel na to, proč to neukazuje- ten čtyřhránek z čidla byl nějakej krátkej(možná tam není originální čidlo)a v unašeči z převodovky byl strčenej jen na kousek a ohlomejzdal se mu koneček.Takže se vesele protáčel a občas se trochu chytnul a pohnul ručičkou a načetl nějaký ten kilometr.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje tachometr

Příspěvek od Minimaxa »

Nejde o háklivost, ale až to bude hledat někdo se stejným problémem, je fajn, když je to v jednom vlákně a přehledně :wink:

A jestli je to ve špatném tématu, máme tu přece moderátory, kteří sice prdlajs dělají, ale přemístit to do správného jistě mohou :wink:
www.minimaxa.cz
oberwinkl
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 30 bře 2011, 13:07

Re: Nefunguje tachometr

Příspěvek od oberwinkl »

Tak už si týden užívám (i díky Minimaxxovi)tachometr a pal.PC.Zkouším jezdit na spotřebu-13km do práce povětšinou z kopce a po rovině-s vyřazováním min.3,3/100, s pětkou bez vyřazování 3,5/100 a zpátky domů stabilně 5,8/100.Kilometry a rychlost souhlasí, takže zbývá porovnat údaje z PC s tankováním, ale vypadá to velice nadějně :roll: Proti mé stařence Cromě 2,5TD je to poměrně markantní rozdíl...
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“