MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Co cert nechcel :evil: , dnes si tak idem poobede z nakupu v najvacsej Kezmarskej spicke :evil: , za staleho nadavania pre nezmyselne namontovane semafory :evil: a s nimi suvisiace kolony, a len tak znenazdajky citim super omamny smrad :shock: .. myslel som ze su to gumy, pretoze ostra vacka robi na akceleracii svoje :mrgreen: .. ale gumy to teda neboli, akosi mi pri zasliapnuti spojky piskalo a skripalo (bojim sa, ze lamela je uz na zelezo vydreta a tanier tiez nieje v najlepsom stave) pod kapotou a radiaca paka pripominala ovladanie V3S-ky :lol: .. tazko to islo aj dvoma rukami :cry: .. Takze som sa rozhodol, ze dalsie Evri pojdu na spojkovu sadu :cry: :cry: :cry: , pretoze momentalne uzivana spojka je dotiahnuta na maximum..

Teraz uz len skumat, snorit a patrat, kde zozeniem lacnu spojkovu sadu.. nemusi to byt prave SACHS alebo VALEO, ale aby mi to nenarobilo zbytocny financny vietor, ktory mi uz ajtak dost sposobuju nepredvidane komplikacie rodinneho typu :roll: .. ak ste niekto zo Slovenska uz spojku zhanali, nebolo by odveci mi popripade poradit KDE mam kupit komplet sadu.. :?: :?: :?:
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Reklama
 

Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od RadekHGT »

No vymena spojky caka aj mna a co som tak hladal,stych lacnejsich som nasiel na depoauto.sk
Konkretne pre teba tu je link

http://www.depoauto.sk/index.php/cPath/348_477_2787" onclick="window.open(this.href);return false;
HGT
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Matto »

prípadne pozri na autobazar.eu, tam som videl zopár spojok na Punto za celkom dobrý peniaz.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Nooo, Radek mas pravdu, uz som z Depoauta par suciastok objednaval a zatial plna spokojnost.. Ale na ecat.elit.sk som videl aj lacnejsie verzie, a hlavne je to, ze tam mas moznost dopasovat ten isty model, akurat bol vyrobeny pre ine auto, a za lacnejsie peniaze.. a tam mam naozaj pekny vyber spojkovych sad.. tak preco mam dat za LUK spojkovu sadu pre fiat 85eur, ked pressssne tu istu sadu LUK, akurat ze pre lanciu mozem pouzit v mojom aute za nejakych 55eur.. :mrgreen:

Vies ako sa hovori v automobilovom Polsku.. "Mas glove i ch*j, to kombinuj".. :lol: :lol: :lol:
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Taaakze, vcerajsie montovanie sa v aute prinieslo svoje ovocie.. Konecne kompletna vymena sviecok (povodne stare CHAMPION za novucicke NGK) a vymena nejakych cinskych kablov za BOSCH.. dalej nove predne brzdove dosticky (povodne som mal v plane BREMBO, ale z hladiska dostupnosti som to nechal na ATE).. konecne som namontoval takziez sportovy filter SPRINTFILTER s odvetranim klukovky.. zvuk je az rally-stickyyy :lol:
Nova zele bateria BOSCH 52Ah ma asi potesila najviac.. Ale klinec vsetkeho bude zajtrajsia vymena spojkovej sady, kedze moj dodavatel na sklade nemal ani VALEO, ani SACHS, povedal som si ze LUK sada bude postacujuca a priklonil som sa taktiez k originalnej sade a nie zamene pre ine auto (pre istotu)..

konecna bilancia: (ak ste niekto zohnali lacnejsie, nechajte si to pre seba, aby ma nezralo svedomie :lol: )

Sviecky - 4x 2,70 eur
Kable na sviecky - 12,20 eur
Brzdove dosticky - 27,50 eur
Autobateria - 94 eur
Spojkova sada - 81,10 eur
_________________________________
Dokopy - 225,6 eur

Auto ide momentalne ako sialene, a je tam citelny narast vykonu.. vsetko nad moje ocakavania.. este si pockat na Black Angel eyes dva tyzdne, a bude to ono.. :mrgreen:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Dj_Sedativee dne 19 led 2012, 11:14, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Matto »

náhodou, za výborné ceny si nakúpil, ked tak pozerám, ja som len za sviečky dal 16€ a za káble 20€.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

No mam celkom lacneho zmluvneho dodavatela :lol: .. ale myslim ze za bateriu som preplatil.. Je to BOSCH silver dynamic, 52Ah, startovaci prud 470A, ale je to to najlepsie, co som zohnal v tomto rozmere, 20km od mojho bydliska (pretoze za prepravu baterii pri online nakupe si uctuju 25eur), aby mi to tam aj pasovalo.. a podla mna, BOSCH je BOSCH..
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Dnes kompletne rozobrana skrtiaca klapka.. ked som sa pozrel na vsetky 3 tesnenia, ktore sa v celom mechanizme nachadzaju, stali mi vlasy dupkom :shock: .. totaaaaalne rozpadnute..
Siel som teda za svojim dodavatelom a kupil som pollitrovy sprej na skrtiace klapky a klingerit na vyrobu tesneni..
Sprej ma vysiel na rovnych 10 eur a platna klingeritu na 2 eura.. Tri hodiny najdokaldnejsieho cistenia, ake som kedy robil :lol: , prinieslo svoje ovocie.. Volnobezne otacky neposkocia (zatial) ani o chlp a cely sytem skrtiacej klapky vyzera ako od vyroby.. :mrgreen:

Ale moje potesenie trvalo asi tak par dni.. Na chybu som prisiel az vylucovacou a testovacou metodou.. :lol:

Snazil som sa jazdit co najjemnejsie, aby som len "hladkal" plynovy pedal.. otacky boli celkom v pohode bez naznaku miernejsieho zvysenia.. akonahle som potreboval na krizovatke "odpichnut", pri uvolneni pedalu mi na neutrale zase nebezpecne stupli otacky.. dosiel som domov a napadlo ma skontrolovat tiahlo plynoveho pedalu.. a mal som sakra pravdu..
Lanko bolo odtrhnute v tej pogumovanej casti, kam vchadza dovnutra k pedalu.. :evil:
Vzdy ked som zasliapol pedal trosku viac, lanko sa zaseklo a otacky sli rapidne hore na volnobehu.. Reku volam svojmu predajcovi, a plynove lanko stoji 13,50 eur..
Takze moje stresy definitivne opadli.. :lol: :lol: :lol:

A este jedna rada pre tych, ktorym dviha otacky.. ak to nieje klapka, ani lanko.. JE TO SNIMAC TEPLOTY CHLADIACEJ KVAPALINY.. kamos mal ten isty problem s otackami.. precistili sme klapku, takisto nove tesnenia na nej, nove lanko plynu, ale stale tie horibilne otacky.. vzdy, ked to zacalo robit, postupne sme odpajali cidla.. otacky sa vzdy ustalili pri odpojeni teplotneho snimaca vody.. pred tyzdnom sme to vymenili (+ reset riadiacej jednotky) a odvtedy sa nic zvlastne nedialo, pricom nabehal nejakych cca 900 km..

Senzor teploty si totiz myslel, ze motor je stale studeny a tak dvihol otacky (tzv. automaticky sitic)..
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Takze par drobnych uprav s fotodokumentaciou.. Najskor prisli biele bocne smerovky, potom okenne deflektory, dalej biele polepy budikov (za co velmi dakujem LUDECO-vi).. Potom prisli na rad zadne bubny.. kedze maju cca 2 mesiace, tak bohvieako som ich cistit nemusel.. nasledne som ich tromi vrstvami natrel striebrenkou do 800 stupnov.. takisto som nou natrel aj viecko motora a vyfukove.. Pridavam aj foto vycistenej skrtiacej klapky s novymi tesneniami a lankom plynoveho pedalu..

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
PunTUN
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od PunTUN »

ten filter sa mi páči :)
FIAT PUNTO CABRIO
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Ten filter je urceny na znizenie spotreby aj o liter (vraj) :wink: .. ak samozrejme tomu neslapes, aby si pocul ten nadherny zvuk :lol: .. to uz som sa naucil.. ale jedno sa mi nepaci, a to ze je priruba je vyrobena z nejakeho mäkkeho cudneho vynyloveho plastu a pri najazdeni cca 150-200 km, ho musim dotiahnut, lebo sa po sktiacej klapke akoby smykal prec vplyvom otrasov motora.. ale zase na druhej strane, je auto pocut naozaj uz z dialky (samozrejme, ked trosku prislapnes).. ale ten zvuk odporucam zazit kazdemu.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
henkyha
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 01 úno 2011, 14:43

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od henkyha »

ahoj ahoj, chcem sa spytat odkade si zohnal ten filter ? rozmyslam aj ja nad nim , ale kedze bude hned nad motorom tak nebude nasavat vsetok teply vzduch od motora? inak pekne punto a super motor :)
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od liborko »

Zdarec,mě se líbí ty tvoje polepy přístrojovky,odkud je máš,případně za kolik si je koupil? díky :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

to henkyha: Filter som zohnal z firmy Autotechna.. treba im poslat e-mail, aky filter a na ake auto potrebujes, alebo si z mojej temy stiahni obrazok a posli im ho, ze potrebujes presne tento (s odvetranim klukovky).. a mas pravdu, ten teply vzduch naozaj nasava.. rozmyslam nad tym, ze vymyslim nejaky tepelny stit, aby bol filter izolovany, popripade je tu taka moznost, ze urobim nasavanie do kapoty, pricom by mal do filtra prudit priamo vzduch zvonku.. ale nejako mi je luto rezat kapotu :lol: .. ale popravde, nebadam nasledky toho, ze saje teply vzduch.. zatial ma nikto pred nicim nevaroval.. :lol:

to liborko: za tie polepy dakujem LUDECOVI.. a mam ich priamo odtialto z fora.. :mrgreen:
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
PetkoPN
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 436
Registrován: 31 srp 2010, 22:50
Bydliště: Piešťany

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od PetkoPN »

Pekne budiky:) len rucicky sa v nich stracaju trochu:(
Punto MK2a, 1.2 ELX, 44kW, r.v.2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“