Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od OndraK »

Nevím jak má ty plasty JTD,ale u 1.6 když člověk už věděl co hledá tak to šlo celkem v pohodě rukou, spodem. Na první výměnu si ale vem půl den volna ;)

Jinak k těm špatným přístupům - nedávno jsem na idnesu četl:
"Vzhledem ke stále složitější výměně žárovek byli v roce 2006 výrobci zavázáni k tomu, aby osvětlovací zařízení konstruovali tak, že žárovky dokáže vyměnit každý bez speciálního nářadí," uvádí TÜV SÜD.

Takže sice pozdě, ale přece :D
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Reklama
 

1968
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 20 pro 2011, 08:56
Bydliště: Vykáň

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od 1968 »

Jo výměna žárovky u stila je příběh sám pro sebe a u JTD je to opravdu lahůdka viz. http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=11721" onclick="window.open(this.href);return false; Tam toho najdeš habaděj. A možná se u toho i pobavíš až to budeš číst. Já když jsem měnil poprvé tak jsem chtěl opravdu vzít krmupáč a rozsekat to. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Teď jsem už profík. Ve fiat servisu mi to jednou dělal maník peanem aby nemusel nic sundavat. Nadával u toho jako prase, protože si sedřel ruku. A pak si za to řekli 600Kč.
Co se týče rozsvěcení různých závad a kontrolek tak to je z 50% špatná baterka. Stilo je na to fakt dost háklivý.
The Italian family - Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85kW; 2003
- stařeček Puntík 1.1 55 SX; 1997
Point22
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 12 pro 2009, 19:59
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od Point22 »

Zdravim.Chcem sa spytat od kolko aspon cca zacina "tlacit" turbo. Verzia 116hp totizto chcem kupit jedno stilo a neni som si isty tym ci nie je nahodou chipnute teda ma uz zasah do motora..
To na ktorom som sa vozil zatlaci do sedacky uz pri cca 1580-1600rpm a tlaci co som si vsimol tak 3500-3800 este stale.. stilo ma povodnych 104tis. km po prvom majitelovi.
Dakujem za odpoved
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od Pavel II »

Chlapi sem tu taky celkem nový, proto se když tak omlouvám za zbytečné otázky...
V dohledu tak 2-3měsíců také plánuji koupit Stilo nejlépe combi 1,9JTD něco kolem roku 2003-2005 v nějaké rozumné výbavě, ale pokud co v nejlepším stavu. I když z různých diskuzích po webu vím, že to není a nebude sranda najít nějaký pěkný kousek. Aktuálně vlastním Bravo 1,9 JTD a chtěl sem se zeptat na pár věcí.
co chápu a čemu rozumím:
- přední náprava:je jasné že disel je těžší tudíš náprava více trpí,ale dá se za rozumné peníze opravit.
- AirBag: toho jsem na webu taky pročetl,problémy z dečkou do faceliftu,konektory, náchylnost na
stav baterky.
- různé někdy až nesmyslné hlášky o chybách: způsobenou asi většinou "přecitlivělostí" vnitřního
diagnostického systému společné s pal.počítačem.
- problém s výměnou žárovek: o tom bych mohl vyprávět třebas o služebních Meganech :-)
- problém s naklápěním světel: většinou vadná servomotorek ve světlech..
na co bych se chtěl zeptat:
- jak se tady již zmiňovali různé vibrace, chápu že nafťak je prostě trošku "traktor" :-) sám
mám JTD, nicméně jsem se chtěl zeptat až jaký je rozdíl mezí Stilem a starším Bravem pokud je
tedy na Stilu vše v pořádku. Moje Bravo podle mě má rozumné vibrace, které se až zas tak do
interiéru nepřenáší i při nízké teplotě a to je to rok 98.
- zajímalo by mě jak poznat že je špatný nebo že je načatý dvouhmotový setrvačník? Tomu
zatím moc nerozumím :-( Při rozjezdu?
- dále selen bloky zadní nápravy, už jsem to viděl u svého mechanika, když tam byl nějaký zákazník
ze svým Stilem a mechanikovi se do toho moc nechtělo, že prej je to strašná práce. Vím že nejsou
nějak extra drahé,ale co obnáší výměna a jak přesně poznám, že jsou v háji?

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď . :arrow:
Pavel S.
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Point22
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 12 pro 2009, 19:59
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od Point22 »

Co sa tyka vibracii urcite zistis/začuješ ked budu velke aj ked si v Stile nikdy nesedel..Jednoducho ked si sadnes a zavres sa nemal by si pocut ziadne dunenie a nemal by si citit nejake silnejsie vibracie.
Zotrvak zistis tak ci je zly ze pri vypnuti motora budes pocut zarachotanie od prevodovky, ak je moc v prdeli tak aj pri starte.
Zadna naprava pokial by mala vymlateny silentblok tak to zistis aj na geometrii ale hlavne za jazdy po nerovnostiach.. Je to klasicky zvuk ako ked mas vymlatene rameno..
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od Pavel II »

super děkuji mockrát za odpověď.
Právě ještě jsem v žádném hlavně naftovém neseděl, musím se někdy zastavit v nějakém bazaru v okolí a zkusit jich pár projet. Moje představa je něco tak do těch 95000,-korun. Osobně bych byl rád min za klimatizaci 6x airbag, klíč a centrál na DO. V ideálu ještě ASR/ESP s dig. dvouzónovou klimatizací - přítelkyně má přeci jenom občas rozdílný názor na teplotu, a že často jezdíme dálky. Ale to už chci mocm :(
Jaký mátě názor na auta ze serviskou? Podle mě určitě má cenu spíše takové to auto shánět, ale aby nebyla nějak falešná a podobně si někdy říkám? Obzvlášť když je to s ciziny což je obvyklé..?

Ještě k těm vibracím, u svého Brava, když stojím třebas na semaforu a držím volant tak cejtím,ale né nějak výrazně jemné chvění - není to nic strašné prostě je jen poznat, že sedím v dieselu. Jak je toto cejtit u Stila?
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od bobas »

Brouzdal jsem po netu a nahodou narazil na toto http://auto.bazos.cz/inzerat/13699414/F ... a-navi.php" onclick="window.open(this.href);return false; vypada v peknem stavu ac je krapet drazsi :)
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od kejml »

Pavel II: Je dobře, že sis dal na výběr auta dost času a sám sebe nedostal pod tlak.
Udělej si čas a projeď si několik JTDček, je jedno jestli 3D, 5D nebo MW ať víš, do čeho jdeš. Jsem si jist, že už po 3-4 zkušebních jízdách budeš vědět, jaké auto nechceš.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
Japa
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 23 lis 2008, 14:58
Bydliště: Karviná

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od Japa »

Pavel II - k těm zadním silentblokům, ty jsem na svém Stilu měnil (spíš nechal si je vyměnit) asi v 80 tis. km a jejich výměna je opravdu pracná, musí se zdemontovat celá zadní náprava a staré silentbloky pod lisem vylisovat. Že je silentblok vadný lze snadno poznat i na stojícím autě, silentblok má v sobě olejovou náplň, pokud je na povrchu mastný, je i tím pádem vadný.
Co se tyče dalších možných závad, které ve svém příspěvku uvádíš - to nevím, já jsem měl Stilo 7 let a kromě již zmíněných silentbloků jsem neměl žádný problém, tedy až na pár výměn žárovek H7. :)
Každopádně vybírej auto, které má servisní knížku (vyplněnou), už jen proto, že do servisu jenž dal razítko do servisky můžeš zajet a zeptat se třeba na stav km při poslední návštěvě.
Ford S-Max 1,9 TDCi, r. v. 2011
Fiat Panda 1,2, r.v. 2010
Fiat Stilo 1,9 JTD, r. v. 2004 - Ex.
Fiat Brava 1,9 TD, r. v. 1997 - Ex.
Fiat Tipo 1,9 TD, r. v. 1992 - Ex.
Fiat 127, r. v. 1977 - Ex.
Fiat 850 Sport Coupe, r. v. 1969 - Ex.
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od Pavel II »

kejml: Děkuji, v podstatě mám na to celkem čas a nemusím kupovat nějakou z hecu "rychlovku", jednak auto mám a když stávající prodám, tam má přítelkyně, která s ním přes tejden nejezdí, tak že nespěchám. Ale na jaro max na léto už bych chtěl něco mít. Ale teď je dost práce tak sháním jen informace a informace abych si uměl udělat obrázek :idea:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od Pavel II »

Japa: s těma silentblokama dobrej tip :idea: zajímavé nenapadlo by mě, že jsou v olejové lázni! Takovéto tipy jsou potřeba 8)
Co se týče žárovek to bych přežil, jednak používám LED dení světla a chci v tom pokračovat, i když vzhled na autě je diskutabilní a tak někomu se to nelibí někomu jo, já je mám a chci je mít, protože mám kvalitní. A pak na frekvenci výměny žárovek je to znát.
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od kejml »

K té servisce - opravdu nemusí nic dokazovat, protože může být falešná. Stejně tachometr stočený. A ohmataný volant vyměněný. Všechno se ale zamaskovat nedá.
Když ale auto servisku nemá, dokazuje to naopak hodně. Například že bývalý majitel je bordelář, když ji "ztratil".
Bordelář zajisté dodržoval intervaly výměny oleje a jezdil na pravidelné kontroly.
K autu se určitě choval tak, aby mu dlouho vydrželo...
Stejně tak jsou vypovídající chybějící CODE karty, návody k rádiu apod.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od idefix »

Tady je třeba návod jak na zadní nápravu pro představu: http://www.milan.konzum.sk/stilo_silent ... apravy.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Spousta informací a odpovědí je na http://www.gabriel-net.de/forum/forumdisplay.php?f=35" onclick="window.open(this.href);return false;
Doporučuji přečíst ušetří Ti to dost peněz a starostí. Ideální je auto napíchnout na PC pokud to dovolí to také dost napoví.Jinak hodně štěstí při koupi.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od Pavel II »

kejml: přesně někdy s těma uváděnýma serviskama nemám moc dobrý pocit...respektive moc nevěřím tomu, že to každej dělá tak poctivě :-( . Tím samozřejmě netvrdím, že někdo jo. :wink: Chybějící CODE kartičky co vím o Bravu, tak můžou bejt probém při kodování nového imobilizéru a tak, jestli se nepletu..
Má Stilo také servisní klíč jako Bravo(Brava, takovej "jinej" hnědý. ?

Idefix: To je úplně super návod pro představu :idea: . Forum z linku už taky studuji, ale "aktivní" diskuze podle mě přináší také své..
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od vanDave »

Jak je na tom topení ve Stilu? Bravo mám JTD verzi s klimou, takže si můžu navolit topení na určitou teplotu, to je sice pěkný, ale když jezdím po dálnici, tak mám větrák na nule, takže topení fouká trochu vlivem náporu vzduchu a teplotu 18°C a i tak to topí dost, takže občas přepínám na LO.
Čidlo i větráček čidla je ok.

Jak je to s topením u Stila?

2) V recenzi jsem se dočetl, že sedačky jsou sice výškově nastavitelný, ale ne celý včetně sedáku, ale jenom opěrná část sedačky. To si jako zvednu sedadlo a mezi sedákem a opěrnou částí bude mezera a bude mi táhnout na zadek? :D Platí to i u sedadel po faceliftu (který jsou údajně líp tvarovaný)? Nebo pasují případně do Stila sedadla z Alfy 147/156, který jsou hodně pohodlný?
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Odpovědět

Zpět na „Stilo“