Nové bravo

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

Poraď, kde si čítal o tom zábehu motora, niečo by som si prečítal aj ja. Farba bude čierna perleť, bude to na 17 tak preto tie obavy z podvozku adokúpil som si tam hifi Bosse a už sa ho neviem dočkať.Čo hovoríš na ČIP tuning, alebo plyn, lebo tie ceny benzínu su katastrofické. Neklesá ti už spotreba???
Reklama
 

bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: Nové bravo

Příspěvek od bajo777 »

1. gratulujem k vyberu, tak trochu zavidim, sam mam Bravo 2, a iba 1.4 90PS, 2010 :oops:
2. podla mna nenajdes velmi relevantnu odpoved k tomuto konkretnemu motoru, este je prilis novy na nejake neduhy, motoru vo fiate by som veril, mimochodom mam stvrty kus od 1997, takze som uz volaco preskakal, vratane generalky na 750i :lol: , vsetko FIRE, tzn. benzin
3. o aute ako takom je uz popisane celkom dost si myslim, ked si ho objednal uz skoda mlatit prazdne reci
4. spotreba, nejazdim prave optimalne trasy a napriek tomu mam celkovu spotrebu od 0km do teraz http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/462818.html" onclick="window.open(this.href);return false;
papierova kombinovana v technicaku je 6.3, mal som predtym punto 1.2 8V 2003 a jazdil som pod normu dlhodobo -0.2l, ne podla palubaku ale podla blockov, 0km az 120 000km...cize z osobnej skusenosti verim, ze sa da jazdit na fiate cca aj za normu, lebo mne to tak vychadza :) !
5. olej, nuz mne v dvoch fiat servisoch odporucali prvu vymenu po 5000km, menil som po 7000km, potom pri 19000km, jazdim aj kratke trasy 2km a tak, cize berem odporucanie v navode kedy sa na taketo jazdy meni olej po 10 000km, tych 15-20t by som nechal v pripade, ze tie kratke trasy odpadnu, 30t v ziadnom pripade !!! to je teraz nejaka uchylna moda predlzovanie intervalov, su odborne clanky od p.Cerneho z vyskumneho ustavu preco nenechavat tie oleje dlho, ale to je na inu temu...
6. zabeh motora, nuz odporuca sa menit otacky, preradovat atd. ja auto pouzivam normalne od prvych km, prvy den som spravil od radosti 600km po okreskach, celkovo hlavne by som nedusil na prilis nizkych, ani prilis vysokych otackach to auto v tomto obdobi, inak zevraj riadiaca jednotka je tak nastavena aby ta prve km nepustila, preto hlavne ludia so zakladnou motorizaciou pocituju postupne ozivanie s pribudajucimi km, ty to mozno ani nezbadas pri 140 PS :twisted:
7. cip, plyn, nooo ja neviem, nerobil by som ani jedno, ked uz tak ten plyn, ale az po padnuti zaruky, nez ti prejde budu aj nejake skusenosti s tymto motorom atd. predpokladam, ze ked mas $ na novy multiair, na benzin ti zvysi na 2 roky ;)
8. kolesa, tak ja mam 2 sady na 15" 195/65 plechy, v aute mi nic nevrzga, tie 16" na nase cesty no dobre, ale vyssie by som nesiel, nejsom masochista, ledaze zijes a jazdis po zapadnej europe, mimochodom pri 16" su vsetky, podotykam VSETKY typy origo Al diskov tazsie ako plechy, udaje brane z eper katalogu...
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nové bravo

Příspěvek od JardaK. »

dusan10 píše:Poraď, kde si čítal o tom zábehu motora, niečo by som si prečítal aj ja. Farba bude čierna perleť, bude to na 17 tak preto tie obavy z podvozku adokúpil som si tam hifi Bosse a už sa ho neviem dočkať.Čo hovoríš na ČIP tuning, alebo plyn, lebo tie ceny benzínu su katastrofické. Neklesá ti už spotreba???
Záběh motoru už dneska neexistuje, marně jsem hledal způsob zajíždění v manuálu, takže jsem jezdil bez omezení a motor, ta potvora, jezdil a jezdí furt dobře, je živý, olej nežere, co teda víc chtít?! Chip nedoporučuje nikdo, kdo se v motorech aspoň trošku vyzná, kromě toho, když budeš mít 140 k z výroby, tak snad žádný další tuning nepotřebuješ - nekur..vi ten motor, oni ti Italové ho umí udělat i bez tuningu víc než dobře, věř mi!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové bravo

Příspěvek od durkovic »

zabeh motoru nieje potrebný, motor musí poskytovať už od prvých km maximálny výkon bez obmedzení, napr ak by si s ním šiel na brzdu, ale odporúča sa prvých pár tisíc km motor výkonovo nepreťažovať, aspon do prevej výmeny oleja. aj ked motor poskytuje maximálny výkon ihned je dobre ho porste nechať usadiť sa, predsa ide o hliníkový blok motoru, trochu nechať tie piestné kružky vybehať, sadnúť ventily a sedlá, takisto prevodovka sa usadí, hlavne kontrolovať hladiny všetkých kvapalín a jazdiť a jazdiť, motor si už zvikne "sám na seba" počtom km.
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

Vďaka za informácie som rád , že ste reagovali a mám zas viac informácií.Vieš bajo777, ja som Multi air nechcel len kôli výkonu, ale aj kôli jeho spotrebe, ináč by som bral T- jet.Ten Sport som dostal za výhodnú cenu, takže trochu ma záujíma aj cena benzínu keďže ide tak rapídne hore. Dnes na fóre som čítal, že tieto turbo benzíny nie sú dobrá volba pokiaľ robím krátke trasy a tá moja bude asi 20 km do práce.Budú aj dlhšie ale toto je taká každodenná cesta, neviete niečo o tom, je to tak??? :shock: Čo sa týka kolies, ja mám 17 - ky už od výroby, zimné rozmýšľam dať 16- ky. Mám teraz Suzuki Swift 1,3 16v, 92 k, auto ide dobre, spotreba do kopcov, do Banskej Štiavnice je teraz v zime 6,3 l, a v lete je 5,6 l, má slabý krútiaci moment, dúfam, že s Bravom nebude tá spotreba o veľa vyššia keď má silnejší krútiaci moment.Ale problem mám hlavne s kamienkami, ktoré sa tu používajú namiesto solenia počas zimy a obíjajú mi zadné podbehy pred zadnými kolesami. V praci mám kolegu, ktorý má Stilo a jemu to robí tiež, robí to aj vám ak jazdíte po takýchto" kamienkových slovenských cestách"? Ja som tam nalepil priesvitnú fóliu, trochu to pomohlo,ale nic moc, nemáte na to nejakú vychytávku?
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové bravo

Příspěvek od peta.smolik »

dusan10 píše:Vďaka za informácie som rád , že ste reagovali a mám zas viac informácií.Vieš bajo777, ja som Multi air nechcel len kôli výkonu, ale aj kôli jeho spotrebe, ináč by som bral T- jet.Ten Sport som dostal za výhodnú cenu, takže trochu ma záujíma aj cena benzínu keďže ide tak rapídne hore. Dnes na fóre som čítal, že tieto turbo benzíny nie sú dobrá volba pokiaľ robím krátke trasy a tá moja bude asi 20 km do práce.Budú aj dlhšie ale toto je taká každodenná cesta, neviete niečo o tom, je to tak??? :shock: Čo sa týka kolies, ja mám 17 - ky už od výroby, zimné rozmýšľam dať 16- ky. Mám teraz Suzuki Swift 1,3 16v, 92 k, auto ide dobre, spotreba do kopcov, do Banskej Štiavnice je teraz v zime 6,3 l, a v lete je 5,6 l, má slabý krútiaci moment, dúfam, že s Bravom nebude tá spotreba o veľa vyššia keď má silnejší krútiaci moment.Ale problem mám hlavne s kamienkami, ktoré sa tu používajú namiesto solenia počas zimy a obíjajú mi zadné podbehy pred zadnými kolesami. V praci mám kolegu, ktorý má Stilo a jemu to robí tiež, robí to aj vám ak jazdíte po takýchto" kamienkových slovenských cestách"? Ja som tam nalepil priesvitnú fóliu, trochu to pomohlo,ale nic moc, nemáte na to nejakú vychytávku?
Na Punto jsem si před lety dal plastový podběhy na zadní kola a jsou perfektní... To Suzuki ti moc nežere... Mám Suzuki Ignis 1,3 16v VVT 69kw v létě 6-7 v zimě 7,5 - 8,5 Taky by mně zajímalo kde je ten výkon schovanej páč mi příjde že to nejede
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

To že ignis bere viac neni čudné,je predsa ťažší a vyšší!Swift je dosť pružný ale do kopcov ho musím točiť. Ale keď je plne obsadený tak nevládze.No tej spotrebe sa čudovali aj v servise.Pre tje kopce chcem to bravo to by si malo snimi poradiť!!!!! :lol:
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Nové bravo

Příspěvek od rogi »

každé auto ma spotrebu podľa vodiča, chybou je že europské normy klamú, v amerike by nepochodili, stále by sa niekto súdil aj by ten súd vyhral, ale podarilo sa mi urobit kombinovanu spotrebu na mojeom Brave urobiť na 860km 5.6litra na 100km, ale aj v meste 7,5l na 100km
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové bravo

Příspěvek od durkovic »

aktualne čisto len mestský cyklus 8.4l/100 km - pneu 205/55 R16
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

To sú dobré spotreby najmä rogiho ale jazdil si stým naschvál na spotrebu? A čo kopce ako to vládze a aká je spotreba tam? Podla fora máte tie autá už dlhšie kolko vás stáli garančky a či sa vám tie bravíčka nekazia. Do ktorých servisov chodíte alebo vedeli by ste my nejaké odporučiť na garančky.Akú záruku máte 2,3,4,5 ročnú?
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Nové bravo

Příspěvek od Maciak87 »

dusan10 píše:Poraď, kde si čítal o tom zábehu motora, niečo by som si prečítal aj ja. Farba bude čierna perleť, bude to na 17 tak preto tie obavy z podvozku adokúpil som si tam hifi Bosse a už sa ho neviem dočkať.Čo hovoríš na ČIP tuning, alebo plyn, lebo tie ceny benzínu su katastrofické. Neklesá ti už spotreba???
Noo,takze cesticky uz su paradne,vcera som sa trochu blaznil medzi Makovom a Cadcu )))..Esteze nikde nestali policajti..Ano,spotreba uz ide dole..A sak co autko vlastnim tak ono stale jazdilo iba po snehu..A prezivalo neskutocne mrazi.Parkujem ho vonku,dobre ze nedostalo chripku ))..Nabuduci vykend by som mal ist do Ostravy..Vynulujem pocitac no a uvidime ako to bude so spotrebou....Inak ten chip,uvidim.Mozno az po case..A sak gulietta ma tento isty motor a ma 170 konikov..myslim si ze aj bravu by to svedcilo...Nad plynom neuvazujem..Ceny benzinu?Je to katastrofa,,Sak dve capovane piva v krcme budu uz za chvilku vychadzat lacnejsie ako liter naturalu ))) ..
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

Maciak87 píše:
dusan10 píše:Poraď, kde si čítal o tom zábehu motora, niečo by som si prečítal aj ja. Farba bude čierna perleť, bude to na 17 tak preto tie obavy z podvozku adokúpil som si tam hifi Bosse a už sa ho neviem dočkať.Čo hovoríš na ČIP tuning, alebo plyn, lebo tie ceny benzínu su katastrofické. Neklesá ti už spotreba???
Noo,takze cesticky uz su paradne,vcera som sa trochu blaznil medzi Makovom a Cadcu )))..Esteze nikde nestali policajti..Ano,spotreba uz ide dole..A sak co autko vlastnim tak ono stale jazdilo iba po snehu..A prezivalo neskutocne mrazi.Parkujem ho vonku,dobre ze nedostalo chripku ))..Nabuduci vykend by som mal ist do Ostravy..Vynulujem pocitac no a uvidime ako to bude so spotrebou....Inak ten chip,uvidim.Mozno az po case..A sak gulietta ma tento isty motor a ma 170 konikov..myslim si ze aj bravu by to svedcilo...Nad plynom neuvazujem..Ceny benzinu?Je to katastrofa,,Sak dve capovane piva v krcme budu uz za chvilku vychadzat lacnejsie ako liter naturalu ))) ..
Tak ked sa vrátiš z tej Ostravi tak napíš ako čo,či spotreba liezla dole a kolko to chce na dialnici. :D Zisťujem ako to je stou Gulietov zatial my jeden dealer alfa fiat povedal že je tam asi väčšie turbo a RJ je nastavená na ten výkon 170k.Dal som to zistit ešte jednému vNitre,tak uvidíme :!:
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové bravo

Příspěvek od durkovic »

to dusan10:

auto bude mať v máji 5 rokov, mal som klasickú 2ročnú záruku. prvá garančka bola vo fiate čisto len výmena oleja a olej fitra naučtovali si 3300Sk teda nejakých 110€. odvtedy fiat nenavštevujem našiel som si značkový servis s ozajstnými odborníkmi. čo sa týka servisu max spokojnosť teraz budem mať onedlho 60 000 tak idem na výmenu oleja a filtra, kúpim ešte sadu na vyčistenie sport air filtru, už to bude potrebovať. čo sa týka porúcha závad, tak jedine čo som riešil to boli rosiacé sa zadné svetlá, nepomohla ani výmena ešte v záruke. minulý rok sa mi začala ozývať sedačka spolujazdca niečo je tam uvoľnené a ked nieje sedačka zaťažená tak to pri prechode nerovnostou alebo dierami zadrncá. inač nemôžem nič vytknúť autu, teda okrem spotrebného materiálu žiarovky do predných svetiel, olej 5W-40, zmes do ostrekovačov....
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

durkovic píše:to dusan10:

auto bude mať v máji 5 rokov, mal som klasickú 2ročnú záruku. prvá garančka bola vo fiate čisto len výmena oleja a olej fitra naučtovali si 3300Sk teda nejakých 110€. odvtedy fiat nenavštevujem našiel som si značkový servis s ozajstnými odborníkmi. čo sa týka servisu max spokojnosť teraz budem mať onedlho 60 000 tak idem na výmenu oleja a filtra, kúpim ešte sadu na vyčistenie sport air filtru, už to bude potrebovať. čo sa týka porúcha závad, tak jedine čo som riešil to boli rosiacé sa zadné svetlá, nepomohla ani výmena ešte v záruke. minulý rok sa mi začala ozývať sedačka spolujazdca niečo je tam uvoľnené a ked nieje sedačka zaťažená tak to pri prechode nerovnostou alebo dierami zadrncá. inač nemôžem nič vytknúť autu, teda okrem spotrebného materiálu žiarovky do predných svetiel, olej 5W-40, zmes do ostrekovačov....
Prečo si si našiel druhý servis? Kde si robil tú garančku? Ja som zo Žiaru nad hronom bolo by mi daleko do toho servisu kde chodíš teraz ? A sú fakt taký dobrý?Tie žiarovky čo tam dávaš sú so žltým svetlom alebo bielomodrým?Aký olej dávaš a prvú výmenu si robil po kolko km?
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové bravo

Příspěvek od durkovic »

servis som menil preto pretože čistota pri práci bola biedna po prebraní auta po prvej garančke som až doma zistil že mam špinavý ten svetlý tapacír ako su dvere vodiča ale z vnútra proste ten pravý okraj čelného skla tam je biely materiál, krásne bolo vidieť čiernoty od rúk. (jedna sa o predajnu Fiat v Košiciach v Barci) dalej prístup v prijímacom oddelení bol typu "čo tu chcete- ale rýchlo lebo nemáme na Vás veľa času..." ak som navštívil konkurenčnú autorizovanú predajnu fiatu (Fiat Auto VALLAS v Košiciach - Pri prachárni) práve na tu zaručnu výmenu svetiel tam boli milí, ústretoví v servisoch max čistota ponúkli mi kávu a dali prelistovať katalógy fiatu, tomu hovorím prístup k zakaznikovi. a ten dôvod ktorý bol prečo nenavštevujem fiat servis je aj cenová otázka to za čo som dal vo fiate 110€ tak za to som dal v inom značkovom servise (žiaden garážovník...) cenu 70€ aj s vynulovaním servis intervalu. servis ktorý navštevujem je na juhu Slovenska blízko Maďarska je to obec Slovenské nové Mesto. olej dávam Mobil1 5W-40. Žiarovky - originálne boli v brave philipsky no svietilo to úboho (ako sviečky...) kúpil som nejaké iné vraj s xenon efektom, no je to len ťah na ludí vydržali asi pol roka, na to som kúpil osram night braker tie vydržali asi rok aj pol a na to som kúpil set H1 +W5W parkovačky od Philipsu radu Blue vision a odvtedy chvalabohu pokoj so žiarovkami a som spokojný, radu blue vision (H1) som dal aj do diaľkových keďže ich večer a pripadne v noci využívam.

PS: prvú výmenu oleja som robil po cca 13-14000 km bolo mi povedané že buď po koku alebo po najazdení 30 000 km takže ja som tak rýchlo nenajazdil 30 000 km tak som šiel pekne po roku a to som mal tých cca 13-14 000 km
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“