Vola ventilov

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Re: Vola ventilov

Příspěvek od freez »

Pánové nemáte někdo hodnoty vůle ventilů pro motor 1.1 MPI 187 A1.000 našel jsem jen hodnoty pro starou SPI 1.1 a 0.9, ale pro ten novější to nemůžu najít. Potřebuji vůle pro sací a výfukový ventil.

Díky.
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Vola ventilov

Příspěvek od radek.s »

Sací 0,70 mm, výfukový 0,70 mm
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Re: Vola ventilov

Příspěvek od freez »

Děkuji, jdu na to :)
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Re: Vola ventilov

Příspěvek od freez »

Tak jsem se chtěl vrhnout na to seřízení vůle ventilů, změřil jsem vůle a byli v rozmezí 0,65 až 0,75 což mi přišlo divné, protože byli ventily pořád slyšet, tak jsem si ověřoval tu vůli ventilů a ejhle, ono to nemá být 0,70 na obou, ale správně je sací ventil 0,35 až 0,45 optimálně 0,40 a na výfukovém je 0,45 až 0,55 optimálně nastavit 0,50, tak pokud to budete někdo dělat, pozor na to.
Přílohy
Ventilové vůle pro Seicento.
Ventilové vůle pro Seicento.
vůle_seicento.jpg (13.31 KiB) Zobrazeno 4318 x
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Vola ventilov

Příspěvek od radek.s »

freez píše:Tak jsem se chtěl vrhnout na to seřízení vůle ventilů, změřil jsem vůle a byli v rozmezí 0,65 až 0,75 což mi přišlo divné, protože byli ventily pořád slyšet, tak jsem si ověřoval tu vůli ventilů a ejhle, ono to nemá být 0,70 na obou, ale správně je sací ventil 0,35 až 0,45 optimálně 0,40 a na výfukovém je 0,45 až 0,55 optimálně nastavit 0,50, tak pokud to budete někdo dělat, pozor na to.
Ano, tuto tabulku mám také a platí pro motor FIRE 1.1 SPI.
Těch 0,70 platí pro motory FIRE 1.1 MPI a údaj jsem vyčetl přímo ze servisního manuálu Fiatu, který používají autorizovaný servisy Fiat. Nemohu tvrdit, že tam nemají chybu, ale odpovídá tomu i to, co jsi naměřil, protože vůle se prý provozem moc nemění a údajně se stává, že není potřeba seřízení ani po 80 tisících km. To jsem se ale dočetl před časem tady někde na Puntu a nevím, jestli je to úplně pravda.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Re: Vola ventilov

Příspěvek od freez »

Já to stopro taky nevím, nicméně podložky jsou vyměněné a je klid, vůle jsou teď 0,40 a 0,50. I když je tam ještě jeden problém a to je malej tlak oleje nahoru, je v čudu těsnění pod hlavou právě v oblasti olejového kanálku a utíká tlak, uvidíme až se to vymění a projede, jak se to bude chovat s touhle vůlí na ventilech. Každopádně pak napíšu jak to dopadlo a jestli ty vůle zůstali na hodnotách 0,40 a 0,50.
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Re: Vola ventilov

Příspěvek od freez »

Tak autíčko už jezdí, nějaký chytrák když ten motor dělal, (podle všeho se kousla vodní pumpa) tak otočil těsnění pod hlavou a ucpal tak olejový kanálek nahoru. Proto to asi prodával, nicméně je vidět, že se s tím moc nejezdilo a docela to jde, vačka dostala drobet zabrat, ale něco se na ní ještě odjezdí, nová je šíleně drahá. Co se týká vůlí, tak to dokonce byla taková všehochuť na dvou válcích bylo 0,40 až 0,55 a na dvou přes 0,7. Momentálně jsou všude vůle 0,4 až 0,5, tak to tak nechám. No škoda že se někdo takto podepsal na tom motoru, jinak je autíčko super.

Kdyby měl někdo za rozumné peníze vačku na motor 1,1 MPI tak napište.
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Vola ventilov

Příspěvek od radek.s »

Zajímavý informace :) Když jsme u těch vůlí, tak by mě zajímalo, jestli se u tohoto motoru ty vůle časem spíše zvětšujou nebo spíše zmenšujou. Já mám 76 tisíc km a ještě jsem na to nekoukal ani to neměřil. Kolik má najeto to tvoje?
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Re: Vola ventilov

Příspěvek od freez »

No když je v tom takovej bordel, tak kdo ví, pokud by bylo správně 0,7 tak se zmenšujou, pokud 0,5 tak zvětšujou, ale jak na kterém válci :D Jinak motor už má přes 150 tisíc, takže už něco nalítal. Jinak ale frčí dobře, ještě jsem ošetřil tu palivovou nádrž, tak snad někde neprorezne, momentálně je plná a nikde nic nelíná.

I když mělo těď autíčko trochu katastrofickej týden, hned co jsem ho udělal, dostalo tyčí přes světla a kapotu :? no dejte ženské volant do ruky, co víc k tomu dodat. (prej "já si nevšimla, že je to zábradlí tak blízko) :D Naštěstí jen kosmetická vada :D
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
Odpovědět

Zpět na „Seicento“