HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

Ten puk jsem videl. Ale ja ho tam opravdu original nemam!!! Hodte nekdo foto na web.
Fiat punto 1,7TD 52KW.
Reklama
 

corteco1
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 11 dub 2006, 23:13
Bydliště: Košice,SK

Příspěvek od corteco1 »

Tie puky su nic moc lebo to tam daju na pevno lepsie je dat tam silenbloky a su lacnejsie jeden za 290sk a puky su len na ten mensi silenblok a v servise sa im to nechce menit. Ja som si to menil sam a da sa to v pohode.
Pýt
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 25 bře 2006, 19:54
Bydliště: Kojetín

Příspěvek od Pýt »

Jestli je to nic moc,tak to poznám až časem.Mám to tam vod pondělka takže zatím nemužu nic hodnotit.já si myslím že to tam není na pevno,že to mužeš kdykoliv sundat a dat si nové s...bloky.
Kosta
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 07 zář 2005, 22:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

Ja tam mam na kazdy naprave Dva Hokejovy puky za 20kc jeden a je to ok ;)
Pluhas
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2006, 19:11
Bydliště: Haná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pluhas »

Dnes jak sem dojížděl domů po silnici s kostkama tak mi začalo u pravýho zadního kola nějak šíleně vrzat. Bouchání se možná taky trochu ozývá, ještě to musím poslechnout. Bude to vrzání těma silenblokama nebo ložiskama?da se to zjistit i pohledem když to nemám kde zvednout?
LOBO
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2006, 21:41

Příspěvek od LOBO »

Ty puky jdou vyměnit celkem snadno - cena 370,-Kč za jeden , nebo na auto kelly.cz.Ale byla to až druhá věc co jsem na autě dělal - větší ´rány´ dělalo vadné ložisko v pravém rameni - bylo totalně ko, přes prachovku se tam dostala voda .Na můj vkus je zadní náprava řešena příliš málo robusně - ložiska jsou jak do pračky :lol: Bohužel se mi nějak nepodařilo vložit obrázek výměny silenbloků - klidně zašlu na email.
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

Souhlasim, ta naprava je hoodne slaba. Kdyz jsem se dival jine vozy od fiatu tak to tak spatne neni.
Fiat punto 1,7TD 52KW.
standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standor »

Po 3měsícich ježdění z napnutýma ušima a párkrát i hlavou v kufru se mi včera podařilo zjistit co mi to na pravé straně vzadu klepe. :D Silentbloky se mi zdály na pohled dobré ,rameno taky, i při brutálním kopání do kola ze všech stran.Už jsem pod tím ležel včera během dvou týdnů počtvrté.Zoufalý jsem si odskočil zajet koupit alespoň ty puky a po namontování -co myslíte?Měl ho tam?Prrrd. :cry: Tak zase naznak pod auto,zapřenýma nohama jsem s tím houpal a ošahával to.Zdálo se mi že to lupe v tlumiči tak jsem ho vyhodil, jel se projet a ejhle,TICHO.Dal jsem ho zpět a vyhodil levý a klepalo to zase.Sviňa tlumič to byl.byl původní naj.85tis.Teď nevím jakou značku tlumiče koupit..Vepředu mám třetí rok senzatraky.Ta zadní naprava je fakt nevyzpytatelná.Tedˇ ještě vychytat pazvuky zepředu. :roll:
Nepér
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 15 pro 2006, 21:20
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nepér »

Heh, tak to bude asi ono, u našeho to vypadá takhle...
http://www.youtube.com/watch?v=vr6sL0r8Dhk
A jak to tak čtu, tak pošlu mamku s tím jejím plážákem do servisu, když je to taková bejkárna...
VOMIK
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2006, 21:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VOMIK »

Jak je to s uložením u MK II ?Vím jen že je v tom dost rozdíl proti MK I.Taky mi tam totiž bouchá,ale tlumiče jsou nové. :(
PUNTO II 1.2 16V ELX
MICHAL
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 19 úno 2006, 16:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ložisko mk 2b multijet

Příspěvek od MICHAL »

neměl jste někdo problémy s ložiskem na přední nápravě,hodně mi hučí z levého předního kola,najeto 24000km
Tomek
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 03 dub 2006, 21:32
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Tomek »

mne piska prave koleso a nikto nevie co to je tak to uz neriesim,,,radsej zapnem radio:)))
75ka
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 09 bře 2006, 20:07
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 75ka »

caute,bol som v servise kedze my bucha trocha zadna naprava a povedali my ze sa uz neoplati menit iba loziska ramien ale ze je to tak vymlatene ze vraj treba cele rameno. :( ...tak sa vas chcem spytat ci uz niekto menil aj rameno kvoli tej dost slabej naprave..inac auto ma cca 90tis a zatial nebolo nic menene
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Slaba naprava, slaba naprava. Ona az tak slaba neni, proste je potreba obcas ju udelat.

Kazdopadne chapu, ze se servisu nechce vymenovat loziska a drbat se s tim. Je to dost prace, pro ne je jednodussi vymenit cely rameno. Opravna sada na rameno stoji cca 1100 Kč, rameno tak 2500 Kč. Sezen si nekoho, kdo ti to udela vymenou lozisek. Ja to takhle resim vzdycky. Resp. neresim to opravnou sadou, ktera obsahuje dve loziska, sroub, tesnici vlozku, ale koupim dve loziska, dam za to cca 600 Kč, sroub s tou plastovou vlozkou vetsinou neposkodim a nic moc jinyho tam neni.
Hustokrutost
75ka
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 09 bře 2006, 20:07
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 75ka »

No inac netvrdim ze nejaka slaba ta naprava ale je to asi trocha podpriemerom...ved vydrzala cca 85tis a auto sa dost casto vyuzivalo ako nahrada za nakladak... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“