punto - špatně topí

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

punto - špatně topí

Příspěvek od drpepa »

Dobrý den, vlastním punto 1,9jtd, r.v. 99, 59kw. Problém je s topením. Před cca rokem jsem kupoval nový termostat s tím že mi auto v zimě netopilo. Vyměnil jsem to teda, zdá se mi že chvíli to bylo lepší, ale nyní je to stejné jak před výměnou. Navíc při naklonění auta např. v zatáčkách jde z ventilátoru strašně horký vzduch, pak jde zase "vlažný" Nevíte někdo čím to je? Při jízdě do práce a venkovní teplotě cca -5°C zahřívám motor cca 17km, což se mi zdá hodně a při stání na místě cca 5min na volnoběh teplota motoru jde znatelně dolů. Poradí mi někdo kde může být chyba? Děkuji za rady
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Reklama
 

ZV-JANTO
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 30 srp 2010, 19:19
Bydliště: SVK-Zvolen

Re: punto - špatně topí

Příspěvek od ZV-JANTO »

Ahoj podla toho čo píšeš je to na 100% zase termostat !!! alebo treba skusiť prepláchnuť kurenie+ chladič či tam nemáš dáky cajrajz-blato. Ja som mal Tipo a tiež som menil termostat a po 2-3 dnoch zasa to iste nekurilo to ,tak som pekne odmontoval hadice od chladiča strčil som tam tenku hadicu a riadne som to prepláchol aj kurenie a bol pokoj.To sa stane ked dáky Degeš naleje do chladiča vodu z potoka či nebodaj morsku... :P
NEW-PuntoSporting16V 59kw/80PS
r.v.4/2000,MK II.modra 3dv, motor 188A5.000, kod 188AX 6-kvalt.

EX-PuntoSporting16V 63kw/86PS, r.v. 1998, Mk1 , čierna 3dv, motor 176.B9000
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: punto - špatně topí

Příspěvek od drpepa »

takže je možný že je zase špatný termostat?
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: punto - špatně topí

Příspěvek od kejml »

drpepa: jestli se ručička teploměru pohybuje, máš vadný termostat. Po zahřátí musí zůstat jak přikovaná, ve všech jízdních režimech.
Kromě toho, že to málo topí, tak to hodně žere a studený olej špatně maže.
Na nic nečekej a termostat vyměň.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: punto - špatně topí

Příspěvek od drpepa »

Trvá strašně dlouho než se motor zahřeje, když stojím na místě v tomto počasí tak jde vidět že ručička klesá dolů a než najedu těch x km než začne trochu topit, vrchní hadice od termostatu je teplá - asi propouští?
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“