náhrada termostatu

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od CrazyApe »

Proc vubec nahrazujete termostat kdyz original stoji 320 Kč ?!?
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od Jaroslav1 »

CrazyApe píše:Proc vubec nahrazujete termostat kdyz original stoji 320 Kč ?!?
Zdravím,prosím tě napiš rychle kde se dá takový termostat na FIAT punto 1,9 Jtd 59kw r.v,9.99 za tuto cenu co píšeš? Nejlevnější je asi od 1.500kč.Ahoj :mrgreen:
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

termostat má zaoblené hrany, jenže jeho průměr je 42mm a hadice má vnitřní průměr 34mm max. Takže ho neroztáhneš do velikosti, aby se ti podařilo dát termostat do hadice. Napadla mě jiná možnost, a to koupit jeden z levnějších variant (např. termostat do favorita) a postraní plechové těsnění zbrousit dokola na těch 34mm.
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

Dobrý den, tak po roce jsem tady znova se stejným problémem, který jsem nebyl schopen vyřešit. Skončilo to u marném hledání vytvarované hadice o vnitřním průměru 35mm abych mohl dát dovnitř termostat z R5. Poraďte prosím jak dále. Děkuji
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od oldoss »

Co tak konecne kupit ten termostat co tam ide a mas po problemoch a tapania ako to tam prisposobit? Viem, ze je drahy, ale tak bachni po stole kup ho tam a ten uz musi punto prezit...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

termostat mám vyměněný a to před cca rokem, zdálo se mi že to chvíli bylo lepší, ale nyní je to jak před tím.
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

dnes jsem přemýšlel nad náhradou termostatu a zajímalo by mě jestli by nepasoval termostat viz. http://aukro.cz/termostat-skoda-felicia ... 59695.html" onclick="window.open(this.href);return false; vložit ho do hadice a utáhnout a nebo vymyslet něco takového http://aukro.cz/termostat-kompletni-s-f ... 69209.html" onclick="window.open(this.href);return false; + nějaký takový kus http://aukro.cz/termostat-fiat-lancia-y ... 43445.html" onclick="window.open(this.href);return false; bez termostatu a napojit na to hadice.
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Co jsem četl na fiat Marea foru tak tam už několik lidí použilo ten termostat s R 5 ale musí být se zaoblenou hranou. Hadice mají stejný vnější půměr (Marea i Punto) jde to tam stuha ale natlačili to tam trubkou od vysavače. Ty termostaty co uvádíš nemají vývody na krátký okruh a topení tak-že ne.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

Ani tento termostat nebude fungovat? http://www.google.cz/imgres?um=1&hl=cs& ... ,s:0,i:213" onclick="window.open(this.href);return false; záleží jestli se pohybuje jen ta oska v tom plastovém obalu a nebo i s ním??
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

Co se týče toho termostatu z R5, tak má cca 42mm a vnitřní průměr hadice u fiatu je cca 35mm, o 7mm hadici neroztáhnu. Viděl jsem pár foto viz. http://noskaj.rajce.idnes.cz/Fiat_Marea ... statu_z_R5" onclick="window.open(this.href);return false; je to pěkné album, ale prostě tu hadici roztáhnout nemůžu.
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od Jaroslav1 »

drpepa píše:Co se týče toho termostatu z R5, tak má cca 42mm a vnitřní průměr hadice u fiatu je cca 35mm, o 7mm hadici neroztáhnu. Viděl jsem pár foto viz. http://noskaj.rajce.idnes.cz/Fiat_Marea ... statu_z_R5" onclick="window.open(this.href);return false; je to pěkné album, ale prostě tu hadici roztáhnout nemůžu.
Hadice máme stejného průměru jako oni a vidíš že to tam dostali. Až mi taky odejde tak to vyzkouším s tím R5. V polsku ty origo termostaty se dají sehnat i kolem 1 000kč.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

ok, zítra zakoupím termostat z R5 a zkusím to "silou" napasovat do hadice. Pak napíšu
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od Jaroslav1 »

drpepa píše:ok, zítra zakoupím termostat z R5 a zkusím to "silou" napasovat do hadice. Pak napíšu
Zdravím,já bych tu hadici vyndal a nechal ten konec asi 10cm chvíli ve vařící vodě změknout a vnitřek namáznout JAREM a nebo PUR. Silikon se prý vsákne .Thermostat musí mít zaoblenou hranu,a jestli je tam dírka tak ho natlačit tou dírkou nahoru.(to kvůli odvzdušnění). Ale než to budeš dělat tak by jsi měl být jistý zda ten namontovaný je opravdu vadný a stále otevřený. Podle mě je tento motor dost velký a tak dřív než asi 15km mě to taky nejde horký z topení.
Naposledy upravil(a) Jaroslav1 dne 29 pro 2012, 17:02, celkem upraveno 1 x.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

dnes jsem konečně zprovoznil termostat. Koupil jsem termostat z renaultu s označením " TH4495.89" a podařilo se mi ho napasovat do hadice, hadici jsem před napasováním nechal na radu změknout v horké vodě, poté namazal vazelínou a přes "trubku" termostat zatlačil do hadice, dělal jsem to na 3x krát ale povedlo se. Je to sice drbačka, ale funguje. Motor se zahřívá daleko rychleji než předtím. Bohužel mi ventilátor fouká málo vzduch ale tohle s tím nejspíše nemá nic společného. Tímto Vám všem děkuji za rady a snad tento příspěvek pomůže dalším, kteří budou řešit tento problém.. :) Více z průběhu viz. http://joeforestpay.rajce.idnes.cz/opra ... z_R5_89_C/" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od Jaroslav1 »

drpepa píše:dnes jsem konečně zprovoznil termostat. Koupil jsem termostat z renaultu s označením " TH4495.89" a podařilo se mi ho napasovat do hadice, hadici jsem před napasováním nechal na radu změknout v horké vodě, poté namazal vazelínou a přes "trubku" termostat zatlačil do hadice, dělal jsem to na 3x krát ale povedlo se. Je to sice drbačka, ale funguje. Motor se zahřívá daleko rychleji než předtím. Bohužel mi ventilátor fouká málo vzduch ale tohle s tím nejspíše nemá nic společného. Tímto Vám všem děkuji za rady a snad tento příspěvek pomůže dalším, kteří budou řešit tento problém.. :) Více z průběhu viz. http://joeforestpay.rajce.idnes.cz/opra ... z_R5_89_C/" onclick="window.open(this.href);return false;
Taky to tak udělám až bude potřeba ale já navíc ještě ten původní mechanicky otevřu natvrdo,co kdyby nedej bože se uplně zavřel a (je uvařeno.) :(
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“