Ukazatel stavu paliva lítá

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Ukazatel stavu paliva lítá

Příspěvek od janak »

Ahoj všem. Nedávno jsem měnil palivové čerpadlo (možná to s mým dotazem souvisí) a na palubce na budíku ukazujícím stav paliva v nádrži občas trochu lítá ručička. Mám tam např. přes půlku nádrže, což v klidu ukazuje normálně, i za poklidné jízdy, ale stejně se při menších vyhýbání se apod. trošku pohybuje a hlavně např. v prudší zatáčce doprava na moment jde na rezervu, až zabliká dioda rezervy a za zatáčkou se to zase srovná.
Nevím, jestli to na to může mít vliv, ale když jsem tam čerpadlo dával, o trošku (ale vážně jen o trošku) jsem natočil ty vývody na palivové hadičky tak, aby byly o něco víc do směru těch hadiček, aby ty hadičky nebyly "zlomené" úplně do pravého úhlu. Podle mého má ale plovák v nádrži dost místa do všech směrů.
Čím vším by to mohlo být? Asi to není zas takový problém, stav paliva si mohu ověřit v klidu, ale raději bych, kdyby to stav drželo.
Díky J.
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Ukazatel stavu paliva lítá

Příspěvek od liborko »

Když si měl čerpadlo venku tak sis měl všimnout,že plovák se pohybuje nahoru a dolů s přednastaveným odporem,neměl by jít až moc volně což je špatně,pak ručička lítá do stran hlava nehlava při sebemenším náklonu
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Re: Ukazatel stavu paliva lítá

Příspěvek od janak »

Jo jo, všiml jsem si, že se tak pohybuje, ale to se dá ten odpor nastavovat? Raději se zeptám, než to případně zase rozeberu. Díky.
Odpovědět

Zpět na „Punto - servis“