Seicento, 600 atd.

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Seicento, 600 atd.

Příspěvek od peta.smolik »

Punto pomalu dosluhuje a protože nejčastěji jezdíme max. dva a Grande se mi nelíbí a Punto mi příjde až moc přeelktrizovaný a rád bych opět Fiat nezbývá než Panda nebo Seicento.
Chci co nejmladší s co nejméně najetými km, klidně i bez výbavy, motor je jen ten jeden co mi vyhovuje takže nemožnost výběru :lol: ale rád bych věděl jaké nejmladší se dá koupit?
Zatím nejvybavenější co jsem viděl mělo servo, otáčkoměr, 2x airbag, el. okna, centrál, klimu, ABS ale tohle bylo jen jedno :lol: a tolik výbavy pro mně netřeba..
Na co si dát pozor? Co brát, co nebrát atd.
Všiml jsem si že některá nemají vzadu opěrky hlav a že se liší boční výplně a taky přední spoiler je jiný asi u Sportingu. V čem všem se liší sporting od normálního? Plechová nádrž je na všech Seicentech?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento, 600 atd.

Příspěvek od radek.s »

Doporučuju se podívat po Pandách. Seicento je oproti tvýmu Puntu "kostitřas", protože má tužší pérování a na nerovnostech nebo kostkách to není moc přijemný svezení. Panda je oproti Seicentu daleko pohodlnější a je tam i trochu víc místa. Já už bych teď do Seicenta nešel i kvůli zastaralý konstrukci, je to v podstatě jenom vylepšený a zakulacený Cinqecento. Když je to starší, jako to moje, závady i různé neduhy se vyskytují a to neujelo ani 90 tisíc km. Já myslím, že Panda je "trvanlivější" a pěkný kousek se sežene líp než pěkné Seicento, protože Seicent se po roce 2004 už tolik nedovezlo a když, tak to byly opravdu "holoverze", jako levnější alternativa k Pandě, která už se prodávala.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Seicento, 600 atd.

Příspěvek od peta.smolik »

Já o tom přemejšlím a vybírám ale Seicento právě je za slušnou cenu a Fiaty znám takže proto a taky se mi líbí. Jinak v užším výběru je zatím Panda, Seicento, Punto mk2b a pak i Citroen C1, C2, Saxo Peugeot 107, Toyota Aygo, Yaris,(super spotřeba a i živý motůrky, Lancia Y, myslel jsem i Ford Ka ale toho sem vyřadil, pak v širším okruhu ještě Suzuki Svift, Subaru Justy, VW Fox, Měl sem slušnou nabídku na Daihatsu Cuore a dva dny jsem s ním jezdil ale mám s tohodle exota trochu strach ale jinak živej motor od Toyoty a dobrý svezení.
Chvilku sem přemejšlel i o Renaultu Thalia nebo Hyundai Accent, Elantra
Úplnou averzi nemám skoro k ničemu a tak když by byl poměr výkon/cena ok tak proč to nevzít.. Punto zůstane doma a začínám zas vrážet i do veterána takže věrnost Fiatu zůstává, jen bych rád letos na dovču ve třech a o Punto mám trochu obavy.. Seicento se mi líbí třeba tohle: http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
Co se týče r.v. dá se koupit nejmladší Seicento 2011
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Seicento, 600 atd.

Příspěvek od liborko »

Taky bych už do Seicenta nejspíš nešel.Mám 1.1SPI rok 99,jezdí to sice pěkně,svižně,všude zaparkuješ,spotřeba nízká,motor jako všechny Fire je bez problémů,ale jak se něco vysere,tak je to fakt "radost" opravovat.Prorezlou nádrž jsem měnil už 2x,a to jsem ji měl extrémně namatlanou tlumexem.Jelikož se nedají koupit zadní ramena (nechápu proč,ani v polsku) tak přelisovávat gumové uložení ramen je opravdu porod a nikomu to nepřeju,ani Viktoru Koženému :D už to víckrát nechci dělat,"zlaté" punto s ložisky.Když jsem chtěl měnit žárovku v přístrojovce,musíš rozebrat půl auta aby ses k tomu vůbec dostal.Sedačky rovné,nejsou moc pohodlné,jak kdybys seděl na pryčně,je to tak na ježdění do města na nákup a zpět,strašně málo místa vevnitř,pedály brzdy a plynu jsou strašně blízko u sebe a často přišlapávám s brzdou i plyn.Kvalita zpracování celkově nic moc,ale co čekat od auta které se svého času dalo pořídit nové v akci tušim už za 129tis. Když vše šlape jak má,tak se s tím jezdit i dá no :D ale hrozím se vždy co se zase v brzké době na tom autě vysmolí :D Jak psal Radek,šel bych do Pandy,jak si sem daval ten odkaz na to seico,tak 39tis.bych za něj nedal.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Seicento, 600 atd.

Příspěvek od peta.smolik »

Aha, no dobře a co by jste doporučovali vy krom Pandy? Když nebude zbytí tak je Panda jasná ale i když není špatná má furt 5 dveří a prostě já nevim, né že by se mi vyloženě nelíbila ale příjde mi to takový nějaký divný, jezdí se mi v ní dobře ale prostě není to úplně moje krevní skupina..
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento, 600 atd.

Příspěvek od radek.s »

Ono taky záleží, kolik na tu ojetinu máš a kolik máš na nutný servis po koupi, bez kterého se to často neobejde, protože když někdo plánuje auto prodat, už do něj nějakou dobu většinou nic neinvestuje. Podle toho, co píšeš by pro tebe mohlo být dobrý to Punto Mk2b, s tím se už dá jet na dovolenou ve třech, což se v Seicentu dá přirovnat k masochismu a vůbec bych nechtěl být ten, kdo se veze vzadu. Navíc Punto si můžeš vybrat jak 5 dveří tak 3 dveře podle toho, co se ti líbí víc. A pěkný se myslím sehnat dají, vyráběly se snad až do 2009?
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Seicento, 600 atd.

Příspěvek od peta.smolik »

Já ještě hodně zvažuju trojčata z Kolína, myslím C1, 107 nebo Aygo páč sem se svezl a líbí se mi a nejen že dobře sedí ale i skvěle a za málo jezdí.. Na Punto mám pár možností v Brně r.v. 2005-8 a opravdu nejspíš 3dvéř.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Seicento“