Problem se startováním - imobilizér?

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
pajk80
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2012, 01:37

Problem se startováním - imobilizér?

Příspěvek od pajk80 »

Ahoj,
mám následující problém:
občas mi nejde nastartovat (baterka, čepradlo, svíčky OK) a různými pokusy jsem zjistil, že pokud nastane tento jev (cca. 1x za 14dní), tak je třeba několikrát (cca. 5-10x) otáčet klíček v zapalovací skřínce a pak to lze nastartovat. Sice tato metoda pomáhá ale rád bych to vyřešeil definitivně (je tu obava,že se to bude zhoršovat).

Nevyznám se va autolelektrice ale třeba je to nějaká blbost, s kterou se už někdo potkal. Můj automechanik si neví rady...

díky za tipy
Reklama
 

Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Problem se startováním - imobilizér?

Příspěvek od ixoxi »

Podobne sa mi stalo, sice nie na Punte. Obcas neslo nastartovat, az na x-ty pokus. Casom sa frekvencia nenastartovania zvysovala a jazdil som dlhe trasy. Uz to bol neunosny stresujuci hazard. Zavada? Uvolneny cip imobilizera v kluci. Nastava ta situacia u Teba aj ked pouzijes druhy kluc?
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Problem se startováním - imobilizér?

Příspěvek od rossi »

občas mi nejde nastartovat
rozsvítí se kontrolka immobilizeru? To je takový klíček na př. desce.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
pajk80
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2012, 01:37

Re: Problem se startováním - imobilizér?

Příspěvek od pajk80 »

ixoxi píše:Podobne sa mi stalo, sice nie na Punte. Obcas neslo nastartovat, az na x-ty pokus. Casom sa frekvencia nenastartovania zvysovala a jazdil som dlhe trasy. Uz to bol neunosny stresujuci hazard. Zavada? Uvolneny cip imobilizera v kluci. Nastava ta situacia u Teba aj ked pouzijes druhy kluc?
Díky za tip ale nemám k autu druhý klíč a tak nelze vyzkoušet. Lze to zjistit nějak jinak či jak se dá ten čip opravit?
pajk80
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2012, 01:37

Re: Problem se startováním - imobilizér?

Příspěvek od pajk80 »

rossi píše:
občas mi nejde nastartovat
rozsvítí se kontrolka immobilizeru? To je takový klíček na př. desce.
Při otočení klíčku jen problikne, což dle manuálku je v pořádku - podle manuálu by chyba kodování imobilizeru byla v případě rozsvícení této ikony či rozsvícení za jízdy. Obojí se neděje :-(
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Re: Problem se startováním - imobilizér?

Příspěvek od ixoxi »

pajk80 píše:
Díky za tip ale nemám k autu druhý klíč a tak nelze vyzkoušet. Lze to zjistit nějak jinak či jak se dá ten čip opravit?
Nuz, tak to je skoda, ze nemas druhy kluc. Mozno by Ti dal odpoved, ci mas tu istu zavadu, alebo ju treba hladat v aute. Ak mas taky isty kluc ako ja, tak to sa hadam rozobrat ani neda... Asi je na Tebe, ci si ochotny zainvestovat do vyroby druhej kopie kluca. Mal by si rezervny kluc a aj by si vyskusal...
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“