HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od skybar »

Koby, mne to robilo presne tak ako to popisuješ a robili to ložiská v ramenách nápravy,vymenil som ich a momentálne je to bez klepotu a celkovo som spokojný ako sa to stíšilo.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od SpiritWolker »

Zdravim,
mam Punto 2 rv2001 a tak isto mi neskutocne buchala zadna naprava
pri prechodoch nerovnosti-vln-jam na cestach
dal som aj nove tlmice no pomohlo to len na isty cas

cely problem je v ulozeni zadnej napravnice
su to dva silentbloky ktore treba vymenit za nove

ked som dal dole napravnicu tak som bol celkom sokovany ako boli totalne vybite

tu su foto, na nakrese od Mad-mike je to diel 5, kupoval som ich v intercars
Přílohy
NPRAVA~1.JPG
NPRAVA~1.JPG (60.04 KiB) Zobrazeno 6778 x
obr2077_th.jpg
obr2077_th.jpg (4.41 KiB) Zobrazeno 6778 x
obr1650oh6_th.jpg
obr1650oh6_th.jpg (3.82 KiB) Zobrazeno 6778 x

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
newman
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 31 led 2008, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od newman »

Zdravim,
viete mi poradit kde kupim horny gumovy kruzok na zadnej naprave ako je polozena pruzina.
Vyzsie na obrazku je to diel cislo 2.
Nikde to neozem najst...

Diky.
Punto mk2 / 1,2 L / 8V
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od SpiritWolker »

toto chces :D
DSC_1310.jpg
DSC_1310.jpg (44.86 KiB) Zobrazeno 6381 x

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od drago47 »

Mne sa zas stava ,že keď naložím auto to je jedno či nákladom alebo ľudmi pri rozbehu alebo v zákrute tak počujem také divne zvuky kovové ako by niečo o niečo drelo a potom to povoli pri jazde.Tak neviem či je to ručná brzda a niekto zase hovory že gumové spodne dorazi že drie koleso a je to na pravej strane kde je aj hrdlo nádrže alebo samotný silenblok nápravy?
Tak fakt neviem ale nemám prachy menit komplet brzdy aj dorazi alebo silebloky.Ale jedno s toho to bude
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od patriot99 »

Fiat Punto 1.2 59kW
J.Spichal
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 21 kvě 2013, 20:32
Bydliště: olomouc

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od J.Spichal »

SpiritWolker píše:Zdravim,
mam Punto 2 rv2001 a tak isto mi neskutocne buchala zadna naprava
pri prechodoch nerovnosti-vln-jam na cestach
dal som aj nove tlmice no pomohlo to len na isty cas

cely problem je v ulozeni zadnej napravnice
su to dva silentbloky ktore treba vymenit za nove

ked som dal dole napravnicu tak som bol celkom sokovany ako boli totalne vybite

tu su foto, na nakrese od Mad-mike je to diel 5, kupoval som ich v intercars
cena?
Punto 2, 1,2, 8V, 2000.barva červená, 114000km další přírůstek Punto2, 1.2 2000,8v, 91500km barva červená po důchodci.
daviddave
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2015, 21:40

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od daviddave »

Zdravím pánové,
mám problém s Puntem mk.2 1.9D. Problém spočívá v tom že ze zadního levého kola se stále ozívají rány. no ale byl jsem na zvedáku, zkoušeli sme s mechanikem "páčit" (simulovat zatížení auta) do tlumičů a žádný rány se neozvaly, zkoušeli jsme pomlít s nápravou jestli nejsou K.O. silentbloky a taky to nevypadá. Ale tyto rány se ozívají pouze pokud je auto víc zatížené, (velký nákup v kufru, osoba sedící na levé zadní sedačce, plné auto, apod.)
Ví někdo čím to může být? Někde jsem se dočetl že by to snad mohla dělat "vycvaknutá" pružina držící pakny, je pravda že to kolo lehounce, ale opravdu nepatrně přidrhává, když ho rukou roztočím, točí se ale prostě přidrhává. Jinak rány se ozývyjí v rytmu otáček kol, čím rychleji se jede tím rychleji bouchá, v levé zatáčce přestane bouchat, v pravé zatáčce je bouchání hlasitější ale stále v rytmu otáček kol. Mechanik mi řekl nechte to projevit, ale vzhledem k tomu že s puntíkem jezdí můj invalidní děda, nechci aby se něco stalo, kdyby se to (nedej bože) projevilo například upadením kola apod.
Předem děkuji za rady.
puňťo
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 13 kvě 2015, 22:39
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od puňťo »

koby píše:Trochu obnovím...

Máme 90tkm, začlo to taky. mk1 1996. Je to pravý zadní evidentně, jsou to rány jakoby z kufru, puvodně jsem myslel horní uložení tlumiče nebo tam něco...

Vím i přesně kdy to dělá. Zásadně jenom pod brzdami, nejlépe pokud se jede z nějakého kopce po silnici, která je třeba z vlněná... Pozná podle těhle příznaků, co za díl bude třeba? Díky :)
Mam presne ten isty problem (aj presne zadna prava strana, lava je v poho len prava bucha ked brzdim a niekedy aj ked je vacsia jama na ceste), ale loziska nehucia ani nic ... ako bolo spominane ze vraj ich vymena pomohla. Neviete co by to mohlo byt, tie silentbloky alebo nieco ine ?

Vdaka :)
Ex - Fiat Brava 1.4 12V SX
...............
Fiat Punto 1.1 55s 1997
daviddave
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2015, 21:40

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od daviddave »

Zdravím pánové,
mám dojem že jsem již dříve sem psal o pomoc, že nám něco klepe na zadní nápravě na Puntu mk2

Rozuzlení:
brzdový lanovod k zadnímu bubnu je přichycen k nápravě pomocí plechového držáku, plechový držák uhnil a lanovod tam byl na volno. Bouchání vznikalo tím že do lanovodu který vysel směrem dolů, bouchalo vnitřní závaží na kole.
Lanovod jsem přichytil zpět k nápravě elektrikářskou stahovací páskou a je po prolému.


Pokud má někdo podobný problém, doufám že mu moje rada pomůže :)
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od CrazyApe »

Mne mlatila zadni naprava o vyfuk. Taky jsem nemohl prijit cim to je, vyfuk jevedeny takovym kolenem nad napravou a mel sem jej pootoceny takze kdyz se auto zhouplo tak naprava bouchla do toho kolena.


daviddave píše:Zdravím pánové,
mám problém s Puntem mk.2 1.9D. Problém spočívá v tom že ze zadního levého kola se stále ozívají rány. no ale byl jsem na zvedáku, zkoušeli sme s mechanikem "páčit" (simulovat zatížení auta) do tlumičů a žádný rány se neozvaly, zkoušeli jsme pomlít s nápravou jestli nejsou K.O. silentbloky a taky to nevypadá. Ale tyto rány se ozívají pouze pokud je auto víc zatížené, (velký nákup v kufru, osoba sedící na levé zadní sedačce, plné auto, apod.)
Ví někdo čím to může být? Někde jsem se dočetl že by to snad mohla dělat "vycvaknutá" pružina držící pakny, je pravda že to kolo lehounce, ale opravdu nepatrně přidrhává, když ho rukou roztočím, točí se ale prostě přidrhává. Jinak rány se ozývyjí v rytmu otáček kol, čím rychleji se jede tím rychleji bouchá, v levé zatáčce přestane bouchat, v pravé zatáčce je bouchání hlasitější ale stále v rytmu otáček kol. Mechanik mi řekl nechte to projevit, ale vzhledem k tomu že s puntíkem jezdí můj invalidní děda, nechci aby se něco stalo, kdyby se to (nedej bože) projevilo například upadením kola apod.
Předem děkuji za rady.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od peter963 »

Skontroluj si ulozenie zadneho ramena,alebo to bude horne ulozenie napravnice.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
daviddave
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2015, 21:40

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od daviddave »

Před chvílí jsem napsal rozuzlení mého problému, najdete ho výše...

CrazyApe píše:Mne mlatila zadni naprava o vyfuk. Taky jsem nemohl prijit cim to je, vyfuk jevedeny takovym kolenem nad napravou a mel sem jej pootoceny takze kdyz se auto zhouplo tak naprava bouchla do toho kolena.


daviddave píše:Zdravím pánové,
mám problém s Puntem mk.2 1.9D. Problém spočívá v tom že ze zadního levého kola se stále ozívají rány. no ale byl jsem na zvedáku, zkoušeli sme s mechanikem "páčit" (simulovat zatížení auta) do tlumičů a žádný rány se neozvaly, zkoušeli jsme pomlít s nápravou jestli nejsou K.O. silentbloky a taky to nevypadá. Ale tyto rány se ozívají pouze pokud je auto víc zatížené, (velký nákup v kufru, osoba sedící na levé zadní sedačce, plné auto, apod.)
Ví někdo čím to může být? Někde jsem se dočetl že by to snad mohla dělat "vycvaknutá" pružina držící pakny, je pravda že to kolo lehounce, ale opravdu nepatrně přidrhává, když ho rukou roztočím, točí se ale prostě přidrhává. Jinak rány se ozývyjí v rytmu otáček kol, čím rychleji se jede tím rychleji bouchá, v levé zatáčce přestane bouchat, v pravé zatáčce je bouchání hlasitější ale stále v rytmu otáček kol. Mechanik mi řekl nechte to projevit, ale vzhledem k tomu že s puntíkem jezdí můj invalidní děda, nechci aby se něco stalo, kdyby se to (nedej bože) projevilo například upadením kola apod.
Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od drago47 »

Tak s tvojim problémom som vyriešil aj ten svoj už som pomaly menil silentbloky napraví,ale dnes len tak zo srandy som zakýval výfukom tak som zistil, že mam rovnaký problém.Bucha to aj o nápravu pri zaťažení ale aj do pružiny do strán.Su tam dosť vytrepane silebloky výfuku ale asi vymenim všetke ,ale aj tak sa mi zdá ako keby tam ten výfuk bol dopasovany je blízko tej pružiny.Uvidim ako to bude keď vymením tie silentbloky.
Tak ďakujem ušetril si mi dosť peňazí ale aj roboty
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
daviddave
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2015, 21:40

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od daviddave »

Neměl jste už výfuk měněný? My sme na puntíka dávaly nový (nějaká replika) a musel se jeden držák ohnout aby to nebouchalo o kastli... Originál výfuk byl OK ale ta replika už dělala tenhle problém.... ;-)

drago47 píše:Tak s tvojim problémom som vyriešil aj ten svoj už som pomaly menil silentbloky napraví,ale dnes len tak zo srandy som zakýval výfukom tak som zistil, že mam rovnaký problém.Bucha to aj o nápravu pri zaťažení ale aj do pružiny do strán.Su tam dosť vytrepane silebloky výfuku ale asi vymenim všetke ,ale aj tak sa mi zdá ako keby tam ten výfuk bol dopasovany je blízko tej pružiny.Uvidim ako to bude keď vymením tie silentbloky.
Tak ďakujem ušetril si mi dosť peňazí ale aj roboty
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“