Rosenie

Moderátor: peta.smolik

dizlacik
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 úno 2010, 09:50

Re: Rosenie

Příspěvek od dizlacik »

Ked som to tak sledoval zistil som ze nieje vlhkost v aute, vsetko som skontroloval, ked auto stoji nieje problem, okna niesu zarosene, ale akonahle sa pusti ventilacia hned su vlhke, to znamena ze ten vzduch ktory ide do auta je vlhky, kde hladat problem?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Rosenie

Příspěvek od Darth.W »

nechaj zapnuty vnutorny okruh s pustenou klimou, to vysusuje vzduch a uvidis ci pomoze
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Rosenie

Příspěvek od heretic »

pozri či nemáš náhodou upchaté torpéda pod čelným sklom.
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
dizlacik
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 úno 2010, 09:50

Re: Rosenie

Příspěvek od dizlacik »

Chlaapci uz sa preberte, kazdy tu pise ze zapni klimu a podobne ze vysusuje vzduch a tak, ale opakujem, klima sa pod 5 st nezapne !!!!! cize akurat mozte mat dobry pocit z toho ze svieti ledka ze ided klima a to je vsetko a ziadne vysusenie vzduchu ani nic podobne :) . Moj problem som objavil, a je to klapka vonkajsieho a vnutorneho vzduchu, nefunguje, pri zapnuti ventilátora na silnejsie ju zatvoril podtlak a okna sa rosili, takze tak, neviem jak to poriesit, zatial som ju upevnil v polohe otvorene a auto ide krasne, ziadne rosenie nic,
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Rosenie

Příspěvek od Darth.W »

:) no tak jo ... a pridam aj vycuc z manualu pre vsetkych
plati pre automaticku klimu
Kompresor klimatizácie funguje len so zapnutým
motorom a pri vonkajšej teplote
vyššej ako 4°C. ...
Pri nízkej vonkajšej teplote sa
odporúča nepoužívať fukciu
recyklácie vnútorného vzduchu nakoľko
by sa mohli sklá rýchlo zarosiť.
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Rosenie

Příspěvek od JardaK. »

dizlacik píše:Chlaapci uz sa preberte, kazdy tu pise ze zapni klimu a podobne ze vysusuje vzduch a tak, ale opakujem, klima sa pod 5 st nezapne !!!!! cize akurat mozte mat dobry pocit z toho ze svieti ledka ze ided klima a to je vsetko a ziadne vysusenie vzduchu ani nic podobne :) . Moj problem som objavil, a je to klapka vonkajsieho a vnutorneho vzduchu, nefunguje, pri zapnuti ventilátora na silnejsie ju zatvoril podtlak a okna sa rosili, takze tak, neviem jak to poriesit, zatial som ju upevnil v polohe otvorene a auto ide krasne, ziadne rosenie nic,
Nicméně v servise doporučují i v zimě občas zapnout klimu kvůli promazání všech jejích součástí a tím zajištění jejího dalšího bezchybného fungování. Dělám to proto jednou týdně, skla se nerosí a dál to neřeším.
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
bravo2007
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 23 led 2012, 11:56

Re: Rosenie

Příspěvek od bravo2007 »

dizlacik píše:Chlaapci uz sa preberte, kazdy tu pise ze zapni klimu a podobne ze vysusuje vzduch a tak, ale opakujem, klima sa pod 5 st nezapne !!!!! cize akurat mozte mat dobry pocit z toho ze svieti ledka ze ided klima a to je vsetko a ziadne vysusenie vzduchu ani nic podobne :) . Moj problem som objavil, a je to klapka vonkajsieho a vnutorneho vzduchu, nefunguje, pri zapnuti ventilátora na silnejsie ju zatvoril podtlak a okna sa rosili, takze tak, neviem jak to poriesit, zatial som ju upevnil v polohe otvorene a auto ide krasne, ziadne rosenie nic,


ta klapka sa nachadza pri pedaloch ze..?? tiez mi nefunguje jak ma ked ju zavrem a spustim odmrazovanie celneho (automaticka klima) tak mi ju otvory a strasne pomaly odhmlieva volakedy to islo ze za par sekund okno ok no teraz katastrofa a hlavne vtedy ked je pod 5 st kompresor nezapne... ked je nad 5 st tak je to lepsie ale stale to neni ako volakedy ked to islo ako ma riesil niekto opravu hmm?? a to som skusal aj ked som mal uz dlho teplotu vody na strede 90 st a nic.. poradi niekto hmm zatial skusim ju mat zavretu aby nenasavala z kabiny vzduch a nebudem pouzivat rozmrazovanie aby ju neotvaralo...

- ono vlasne ked ta klapka funguje tak by mala zatvarat a otvarat uz len ked zmagnem tlacidlo vnutorneho okruhu je tak ?? lebo mne nic
fiat bravo 1.9 multijet 88 kw emotion 10/2007
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Rosenie

Příspěvek od jano207 »

Ked stlacis to tlacitko na odmlzenie skiel tak by mala tahat z vonku v zduch nie?Pozri dole pri tych pedaloch ci ti funguje ta klapka.Ci sa zatvara a otvara normalne.Pokial hej tak bude problem asi len v tom pocasi ;) Mne klapka okruhu nefunguje,je tam urvane take tiahlo tak som ju zaistil v otvorenej polohe.Pokial jazdim sam alebo dvaja aj za dazda tak sa mi nemlzia okna.Ak sme styria tak v zadu uz mam zamlzene.Klimu i tak nepustam pretoze ona sice vysusi vzduch ale akonahle sa vypne tak ta vlhkost sa dostava niekolko nasobne do vnutra.
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
bravo2007
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 23 led 2012, 11:56

Re: Rosenie

Příspěvek od bravo2007 »

dnes som ju s pravitkom zavrel aby nebol nasavany vzduch z vnutra potom som isol a nechal sa zahmlit az kym som nemal teplotu motora na 90 st pak som pustil kurenie na 20 st hore, stred,dole + ventilator 2 male palicky + vonkajsi okruh (kompr.klimy vypnuty vonku -2 st) a za chvilku vsetko odhmlene a to keby zmagnem odhmlievanie tak mi tu klapku rozdrapi a uz je to zle tak niecim to zafixujem nech je stale v jednej spravnej polohe a kaslem na to vnutorny okruch mi je aj tak na nic teraz v zime..
fiat bravo 1.9 multijet 88 kw emotion 10/2007
Uživatelský avatar
nero
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 31 bře 2014, 18:13

Re: Rosenie

Příspěvek od nero »

dizlacik píše:Chlaapci uz sa preberte, kazdy tu pise ze zapni klimu a podobne ze vysusuje vzduch a tak, ale opakujem, klima sa pod 5 st nezapne !!!!! cize akurat mozte mat dobry pocit z toho ze svieti ledka ze ided klima a to je vsetko a ziadne vysusenie vzduchu ani nic podobne :) . Moj problem som objavil, a je to klapka vonkajsieho a vnutorneho vzduchu, nefunguje, pri zapnuti ventilátora na silnejsie ju zatvoril podtlak a okna sa rosili, takze tak, neviem jak to poriesit, zatial som ju upevnil v polohe otvorene a auto ide krasne, ziadne rosenie nic,
Ale to platí len pri automatickej klime, manualna sa zapne.
Bravo II 1,4 66 Kw rok 9/2009
bravo2007
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 23 led 2012, 11:56

Re: Rosenie

Příspěvek od bravo2007 »

co sa da tymto zistit vie niekto...???


https://www.youtube.com/watch?v=RIBrwbUODrM
fiat bravo 1.9 multijet 88 kw emotion 10/2007
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Rosenie

Příspěvek od jano207 »

Diagnostika klimy.Na ukonceni by ti tam mali ostat blikat same 00.Ak tam zostane nejake cislo tak je dakde chyba.Ci sa tym aj nastavuje klima po vymene motorceka napriklad tak to neviem
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
bravo2007
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 23 led 2012, 11:56

Re: Rosenie

Příspěvek od bravo2007 »

tak vyzera to ze mam pokazeny nielen vnutorny okruh ale aj daku inu klapku niekde v strede nad radiom pocut take zabite zvuky ako keby sa presmikovalo umele koliesko trosku nasilu no pekne ale hlavne sa uz nic nezahmlieva...inac ta diagnostika 00 02
fiat bravo 1.9 multijet 88 kw emotion 10/2007
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Rosenie

Příspěvek od jano207 »

Cez vikend som riesil vodicovu stranu teply/studeny ale kedze som chlapec z dediny tak som to riesil po svojom :lol:
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
nero
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 31 bře 2014, 18:13

Re: Rosenie

Příspěvek od nero »

jano207 píše:Cez vikend som riesil vodicovu stranu teply/studeny ale kedze som chlapec z dediny tak som to riesil po svojom :lol:
A to je ako ?
Bravo II 1,4 66 Kw rok 9/2009
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“