Dignostika nové Cromy

Moderátor: peta.smolik

Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od Negotiator »

Na strankach maji nejake upozorneni:
ELM 327 INTERFACE WARNING:
Please note that some ELM 327 interfaces produced in the last few years have problems accessing the CAN network. The problem can be easily fixed by simply removing one resistor from the interface. The procedure is covered in the following topic on the forum: FAULTY ELM 327 INTERFACES DE-MYSTIFIED (READ HERE).

Windows 8 note:
Multiecuscan works fine on Windows 8/8.1, but you have to install .NET Framework 3.5 (which is not installed by default). You simply have to go to Control Panel -> Add remove programs -> Add remove windows components, and install .NET Framework 3.5.
For the CANtieCAR interface you can install the same drivers as Windows 7.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Reklama
 

Uživatelský avatar
Engi
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 30 pro 2014, 21:34
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od Engi »

Ano to první upozornění se údajně týká kabelu z Číny, které se prodávají na aukru, ale co dnes není z Číny. Já kabel kupoval jinde. Problém nemám. Tak buď štěstí, nebo to tak opravdu je.
Fiat Croma Nuova 1.9JTDm 110kW Dynamic
Fiat Marea Weekend 1.6 76kW
Uživatelský avatar
Engi
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 30 pro 2014, 21:34
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od Engi »

Když nejde pod 8 FES zkoušeli jste multiecuscan? Ten jede bez problémů.
Fiat Croma Nuova 1.9JTDm 110kW Dynamic
Fiat Marea Weekend 1.6 76kW
Uživatelský avatar
Engi
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 30 pro 2014, 21:34
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od Engi »

Takze jak jsem slibil, prikladam odkaz na zip s drivery, ktere mi funguji pro ELM327 a WIN8.1

http://uloz.to/xaiMZSfL/elm327-win8-1-zip" onclick="window.open(this.href);return false;

po vzoru predesleho klubu "Mareaci sobe" inspirativne pronasim "Cromaci sobe" :wink:
Fiat Croma Nuova 1.9JTDm 110kW Dynamic
Fiat Marea Weekend 1.6 76kW
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od Negotiator »

Engi píše:Takze jak jsem slibil, prikladam odkaz na zip s drivery, ktere mi funguji pro ELM327 a WIN8.1

http://uloz.to/xaiMZSfL/elm327-win8-1-zip" onclick="window.open(this.href);return false;

po vzoru predesleho klubu "Mareaci sobe" inspirativne pronasim "Cromaci sobe" :wink:
Aby se to tu nezvrtlo :lol: To zni jako grupensex :lol:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od paaulooss »

Tak jsem dnes zkoušel..... Na win 8 nejde registrovaný FES 3.6, tudíž mi šla připojit jen položka "Body"... Nic víc. Na win 7 registrovaný FES 3.6 šlape! Připojím všechno, airbag, palubní desku, posilovač řízení, udělám test akčních členů atd. Ale motor prostě připojit nejde... :( Je tam BOSCH edc16c39 cf4/eobd diesel injection (1.9,2,4) a nic. Prostě se to nepřipojí...
Tak mě napadá, nemůže být jednotka nějak blokovaná? Je mi divný, že na všechno se připojím ale na motor ne... Dík :)
Uživatelský avatar
Engi
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 30 pro 2014, 21:34
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od Engi »

a zkousel jsi i treba FREE verzi MultiEcuScan ?
Fiat Croma Nuova 1.9JTDm 110kW Dynamic
Fiat Marea Weekend 1.6 76kW
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od paaulooss »

Tu jsm zkoušel pod win 8, a nepřipojilo se mi na motor, pochybuju, ž se mi připojí na win 7.
Možná je to fakt tím autem. Je to rok 2010
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od paaulooss »

Třeba má nějaký hlídání..
Uživatelský avatar
Engi
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 30 pro 2014, 21:34
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od Engi »

Pak jedině zkusit u někoho, kdo to má určitě funkční. Pokud jsi někde od Hradce Králové tak není problém se domluvit.
Fiat Croma Nuova 1.9JTDm 110kW Dynamic
Fiat Marea Weekend 1.6 76kW
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od paaulooss »

Však já to mám funkční, na vše se připojím, jen na motor ne... JE to rok 2010, tak jestli to nemá nějakou ochranu??
I normální klasická origo diag. se připojovala dcela dlouho.
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od Negotiator »

Dost silne pochybuju, ze by pro r.v. 2010 delali zvlast nejakou ochranu na diagnostiku, kdyz treba Alfy 159 ve stejnem roce vyroby zadnou takovou ochranu nemaji. A to, ze se origo diagnostika pripojovala dlouho jeste nic neznamena a tim, ze se pripojila - znamena, ze to normalne musi jit (me se take pripojuje MES ruzne dlouho, nekdy behem 2 sec. a nekdy i 15 sec).

Muzes se jeste mrknout na support list:
http://multiecuscan.com/SupportedVehiclesList.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale podporovat by to normalne melo. Vim, ze se vsude nepripojim pres ELM a ze na neco mam k zapisu "vaginu", ale na motor se mi pripoji oba kabely.

A to mam oba kabely z "ciny" a vse funguje, jak ma.


Takze by bylo dobre to jeste zkusit u nekoho, kdo vi, ze se mu to normalne pripoji i k motoru, at vyloucis problem s nastavenim ci kabelem. Pote se da diskutovat o nejake "ochrane proti pripojeni". Pochopil bych snad jeste ochranu proti zapisu, ale proti pripojeni se na jednotku je to nejake divne.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Uživatelský avatar
Engi
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 30 pro 2014, 21:34
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od Engi »

Přesně, ale asi opakování matka moudrosti. Prostě se domluv s někým v okolí kdo se bez problémů propojí na svoje auto a zkuste napíchnout tvé. Já si také myslím, že to bude v nějakém nastavení.
Fiat Croma Nuova 1.9JTDm 110kW Dynamic
Fiat Marea Weekend 1.6 76kW
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od paaulooss »

Tak vyzkoušeny jak multiecuscan tak fiat ecuscan na různých PC a stále motor připojit nejde. Dělal jsem si i scan jednotek a fes najde všechno, od abs po klimatizaci atd ale jednotku motoru nenajde. Fakt už nevím, co s tím. Musí být chráněna, jinak už nevím. Dávám foto scanu
Přílohy
IMAG0940.jpg
IMAG0940.jpg (194.8 KiB) Zobrazeno 4742 x
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Dignostika nové Cromy

Příspěvek od Negotiator »

Tak neznam nikoho, kdo ma zaheslovano. Zkus jeste nekde pujcit kabel a vyzkouset jiny (kabel muze byt i vagina, pripojit na motor musi jit - aspon pro cteni). Tusim, ze uz jsem nekde na foru cetl, ze mu taky nesel pripojit motor a zjistil, ze ma spatny kabel.

Co vim ja, tak jedine heslo, ktere se na fiatu pouziva je Master Code z modre karty a to, kdyz si chce nechat udelat klic. A mozna i kdyz menis celou jednotku, ale jak je to u vymeny s immo, to netusim).
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Odpovědět

Zpět na „Croma“