Koupě OBDII

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
fleet.admiral
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 12 kvě 2012, 07:54
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od fleet.admiral »

Bylo mi to řečeno přímo v autorizáku (mj. v tom, kde to auto bylo koupeno, 3/4 života servisováno a kde nejpíše vymazali i ten klíč), kam jsem přivezl auto, oba klíče i kódovací kartu. Prostě nelze - jamile je jednou klíč vymazán, tak ho s autem znovu nespáruješ. Bohužel za ten pokus o spárování se platilo 500 jako za úspěšnou akci. Ono se totiž prý může stát, že když se klíče nepoužívají oba, může se při nějakém úkonu ten jeden rozhodit. To ale není totéž, jako když je klíč vymazaný. Tzn. je upozorňuju, že se ti to párování nemusí podařit. Možná se při mazání poškodí ten čip - bude mít nepřepisovatelnou paměť. Pokud bys ten klíč rozebral a čip vyměnil za nový, tak bys to pak měl dokázat spárovat.
Je: Bravo II (2011) - od 8. 11. 2012; Punto I ('97) - od 7. 2. 2004; Nuova 500 (2009) - od 17. 4. 2014, Punto II (2002) - od 23. 1. 2015
Ex: Uno ('87) - 30. 3. 2003 - 7. 2. 2004; Uno Logo ('91) - 2-11 2005; Punto II (2002) - 16. 5. 2011 - 6. 4. 2014
Reklama
 

Uživatelský avatar
milhaws
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 22 črc 2014, 19:12

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od milhaws »

zdravím tak jsem koupil jak KKL tak i ELM327 bluetooth z aukra a ani jedno se mi nepodařilo spárovat. u KKL jsem použil FES a na ELM jsem použil aplikaci do mobilu AlfaOBD.
Bud se mi to nepovedlo spárovat. a nebo debil že jsem chtěl zas pár korun ušetřit a koupil něco z aukra.
Chtěl jsem se zeptat má někdo nějaké zkušenosti z aukra? a nebo s tímto prodejcem?
Teď hodně uvažuji nad tímto prodejcem je sice z SK, ale nemá problém poslat do ČR.
http://www.diagnostikuje.me/diagnosticke-kable" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mrkvak
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 bře 2015, 13:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od mrkvak »

Ahoj,

na Aukro bych vinu nehazel. Prodavaji tam stejny xindl jako v Cine. Jen prekupnici. Kupoval jsem z Aukra i z DX.com. Z Aukra nemusi clovek tak dlouho cekat. S tim KKL jsem mel take problemy. Na Fiata je podle me bezproblemova sance na pripojeni pomoci ELM327. Z Aukra mam kabel i BT modul a oboje funguje. Z DX jsem mel jeden BT modul a taky fungoval. Nutno rict, ze kabel bylo treba upravit. Nasel jsem tu chybu na inetu. Spatne zakonceni CAN sbernice. Misto uzemneni CAN high a CAN low pres C a R tam cinan pouze napalil rezistor mezi CAN high a low. Stacilo ten rezistor vypajet a uz to jelo. Pro plnou cistotu by se mely dosadit zminene C a R proti zemi ke kazde lajne. Tento problem je primo popsan na strankach ecuscanu myslim.

U KKL je otazka, zda mas dobre drivery. Kdybys byl nekde pobliz Liberce, tak to muzem zkusit rozchodit.

P.
Alfa Romeo 159 sedan 2005 1.9 JTDm
Dacia Sandero 1.2 16V
ex Alfa Romeo 147 2001 1.9 JTD
ex Fiat Stilo MW Dynamic 2003, 1.6 16V
ex Fiat Stilo 3D Dynamic 2003 1.9 JTD

http://www.spritmonitor.de/en/user/mRKEF.html
Uživatelský avatar
milhaws
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 22 črc 2014, 19:12

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od milhaws »

Děkuji. Bohužel jsem z Ostravy.
Ten kabel jsem právě kupoval přímo upraveného pro Fiata má tam ten přepínač mezi pinama.
Taky se mi to nezdá že se mi ani jedno nechce spojit jak ten ELM BT v mobilu tak KKL přes comp.
Tam bude u mě zas nějaká zrada. :)
Píše mi to stejnou hlášku jak jsem nebo nejsem připojen.
Obrázek
Naposledy upravil(a) milhaws dne 04 kvě 2015, 11:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mrkvak
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 bře 2015, 13:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od mrkvak »

Hele ja mam stejnej kabel KKL. S prepinacem na ABS, Airbag atp. Je to psany jako KKL pro Fiat, Lancia, ... Taky mi nefunguje. Na Fiata vubec. Na Skodovku jsem se s nim dostal, ale ted uz mi nejde ani to, nevim v cem je problema.

Kazdopadne obe BT mi v klidu chodily. Zkus bluetooth spojit s PC. Pokud mas notebook, tak to sparujes a vytvoris COM port na BT rozhrani. Pak v FES vyberes ten COM - ale to asi vis :). Prihod aspon fotku toho BT rozhrani, zda to je neco co mam nebo uplne jine.

P
Alfa Romeo 159 sedan 2005 1.9 JTDm
Dacia Sandero 1.2 16V
ex Alfa Romeo 147 2001 1.9 JTD
ex Fiat Stilo MW Dynamic 2003, 1.6 16V
ex Fiat Stilo 3D Dynamic 2003 1.9 JTD

http://www.spritmonitor.de/en/user/mRKEF.html
Uživatelský avatar
milhaws
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 22 črc 2014, 19:12

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od milhaws »

kupoval jsem tady toto od stejného prodejce:
http://aukro.cz/hit-diagnostika-elm327- ... 83768.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aukro.cz/fiat-alfa-lancia-vag-kk ... 69347.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mrkvak
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 bře 2015, 13:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od mrkvak »

Tak to mas presne to same co ja. BT modul mi normalka funguje a ten KKL se mi podarilo rozjet u kamose na Superba. Pak kdyz jsem chtel znova Skodovku diagnostikovat, tak to neslo. Nevim z jakeho duvodu, jestli problem ve VAG, driverech nebo kabelu. Cert vi :-).
Alfa Romeo 159 sedan 2005 1.9 JTDm
Dacia Sandero 1.2 16V
ex Alfa Romeo 147 2001 1.9 JTD
ex Fiat Stilo MW Dynamic 2003, 1.6 16V
ex Fiat Stilo 3D Dynamic 2003 1.9 JTD

http://www.spritmonitor.de/en/user/mRKEF.html
Uživatelský avatar
milhaws
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 22 črc 2014, 19:12

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od milhaws »

BT normalně spáruji ale na jednotku se už nedostanu vyhledáva snad na 3 nebo 5 pokusu a nic.
Uživatelský avatar
mrkvak
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 bře 2015, 13:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od mrkvak »

Napada me, kdyby se ti chtelo, muzes mi to poslat postou a zkusil bych se pichnout na RJ. Jestli to je opravdu vada kusu nebo je v tom neco jineho. Do bublinkove obalky jako obyc dopis to je par korun :-).
Alfa Romeo 159 sedan 2005 1.9 JTDm
Dacia Sandero 1.2 16V
ex Alfa Romeo 147 2001 1.9 JTD
ex Fiat Stilo MW Dynamic 2003, 1.6 16V
ex Fiat Stilo 3D Dynamic 2003 1.9 JTD

http://www.spritmonitor.de/en/user/mRKEF.html
Uživatelský avatar
milhaws
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 22 črc 2014, 19:12

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od milhaws »

To by šlo tak přes sz se dal domluvíme kde to mam poslat atd.. Děkuji moc za ochotu.
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od straki »

Tak dnes mě došel z číny balíček ve kterým byl OBDII ELM 327 tak jsem si řekl vyskouším to a ono to funguje bohužel jen na motor na nic víc :(
Na vše ostatní na co jsem to chtěl připojit selhala komunikace kvůli portu či co...Přesně si to nepamatuji ale psalo mě to tam cosi o tom že nemám dobrý kabel a že je potřeba použít 327...čuměl jsem na to jak do bolavý ři*i páč ten kabel tam byl ale ok aspoň ten motor. Ovšem to neřeší ten problém kvůli čemu jsem si to kupoval a to jest že jsem si hlavně chtěl nakódovat klíč k autu. Taky mě to tam ukazovalo že software byl nahrán 11.5.2002 což se bojím že auto není z roku 2003 :( přeci jen aby někde na skladě ležela ŘJ půl roku než se dostane do auta se mě nechce zdát jako reálný.
Abych se mohl připojit jinam než na motor tak musím mít ten KKL kabel??
Já myslel že KKL-ko je jen na bagy a abs :(
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
mrkvak
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 bře 2015, 13:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od mrkvak »

Tvuj problem jsem mel presne take. Je to na 99 % zpusobene spatne udelanou elektronikou v tom ELM327 kabelu. V OBC rozhrani je sbernice CAN a ma vodice CAN high a CAN low. Kazdy z nich ma byt spravne pres C a R spojen proti zemi. Cinan to ojebal a je tam misto toho jen rezistor, myslim kolem 100 Ohm, mezi CAN high a CAN low. Ve vetsine pripadu pomuze pouze tento rezistor vypajet a neni treba pridelat zminene pripojeni na zem.

http://forum.multiecuscan.net/viewtopic.php?f=5&t=1493" onclick="window.open(this.href);return false;

Znamena to rozdelat krabicku kabelu, najit onen rezistor a vyndat ho. Pak by kabel mel slapat normalne a na vetsinu jednotek se pripojis (problem je ABS a Airbag myslim, kde jsou jine piny).

P.
Alfa Romeo 159 sedan 2005 1.9 JTDm
Dacia Sandero 1.2 16V
ex Alfa Romeo 147 2001 1.9 JTD
ex Fiat Stilo MW Dynamic 2003, 1.6 16V
ex Fiat Stilo 3D Dynamic 2003 1.9 JTD

http://www.spritmonitor.de/en/user/mRKEF.html
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od straki »

mrkvak píše:Tvuj problem jsem mel presne take. Je to na 99 % zpusobene spatne udelanou elektronikou v tom ELM327 kabelu. V OBC rozhrani je sbernice CAN a ma vodice CAN high a CAN low. Kazdy z nich ma byt spravne pres C a R spojen proti zemi. Cinan to ojebal a je tam misto toho jen rezistor, myslim kolem 100 Ohm, mezi CAN high a CAN low. Ve vetsine pripadu pomuze pouze tento rezistor vypajet a neni treba pridelat zminene pripojeni na zem.

http://forum.multiecuscan.net/viewtopic.php?f=5&t=1493" onclick="window.open(this.href);return false;

Znamena to rozdelat krabicku kabelu, najit onen rezistor a vyndat ho. Pak by kabel mel slapat normalne a na vetsinu jednotek se pripojis (problem je ABS a Airbag myslim, kde jsou jine piny).

P.
Oki tak to vyzkouším odpájet ale co jsem se díval na odkaz co jsi posílal tak tam ještě napájel nějaký odpor (pokud dobře vidím tak má 4 k ohm a nějaký kondík) ale k čemu on to tam dává.To je to připojení na zem?
O tom odporu jsem cosi zaslechl jen jsem nevěděl kterej a proč :)
Heště když jsem se snažil včera napojit ODBčko tam mě to psalo že je vyskoá latence. to je způsebený kabelem či pc?
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
mrkvak
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 bře 2015, 13:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od mrkvak »

S tim jak to je od cinana, tak to je spatne a funguje to prave jen na tu jednotku motoru. Takze to cloveka klame, jakoze to chodi, ale nechodi. Uplne spravne je pridat i ten kondik a rezistor proti zemi. Ale me stacilo pouze vyndat ten rezistor mezi CAN h a CAN l. A chodi to v klidu. Pripojim se na vse mimo Airbag a ABS ale tam je to kvuli jinym pinum pokud vim.
Alfa Romeo 159 sedan 2005 1.9 JTDm
Dacia Sandero 1.2 16V
ex Alfa Romeo 147 2001 1.9 JTD
ex Fiat Stilo MW Dynamic 2003, 1.6 16V
ex Fiat Stilo 3D Dynamic 2003 1.9 JTD

http://www.spritmonitor.de/en/user/mRKEF.html
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Koupě OBDII

Příspěvek od straki »

mrkvak píše:S tim jak to je od cinana, tak to je spatne a funguje to prave jen na tu jednotku motoru. Takze to cloveka klame, jakoze to chodi, ale nechodi. Uplne spravne je pridat i ten kondik a rezistor proti zemi. Ale me stacilo pouze vyndat ten rezistor mezi CAN h a CAN l. A chodi to v klidu. Pripojim se na vse mimo Airbag a ABS ale tam je to kvuli jinym pinum pokud vim.
Díky za radu dnes jsem to rozebral a zjistl že mám absolutně jinou desku než je na obrázku tak jsem aspoň podle fotky vytipoval rezistor kterej by to mohl způsobovat a na první dobrou to funguje :) jen se zase nedostanu na motor :D
přemýšlím že bych si koupil nějaký spínače a udělal jsi z toho multifunkční zařízení že by na jedným spínaču byl na on/off rezistor a na dalších pak jednotlivé piny na ABS a airbag (teda pokud to jde) pak by odpadlo i kupování KKL :)
Auto jsem konečně přesvědčil že DO kterým se ho snažím odemknout je opravdu moje a fachá jak švýcarský hodinky z číny...neboť na DO neumí po zamčení automaticky zatáhnout okna ale na klíček to funguje :(
Ještě dotaz ohledně FESu. Našel jsem tam kolonku automatické svícení čí zapínání světel či co to bylo...to slouží k čemu?? Já myslel že je tam spínač světel ovládaný přes relétko s tím že klíček on přepínač světel on světla svítí a klíček off přepínač světel on světla mrtvý. jen to pořád vypínám kvůli tomu že jsem si všiml že nedokáže zhasnout světla při startu tudiž jsou tam velké napěťové výkyvy a já nechci v nejbližší době kvůli tomu měnit světla
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Odpovědět

Zpět na „Stilo“