Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Tohle nevypadá špatně, mám ho ve stejný barvě.
http://auto.bazos.cz/inzerat/48099511/F ... ASAVEC.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Reklama
 

kotelnik22
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2015, 12:06

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od kotelnik22 »

Tak ten předchozí už není..Tak se jedu dnes podívat do toho Třebíče a pak kdyby nic kouknu na toto:
http://auto.bazos.cz/inzerat/48119769/F ... 19-JTD.php" onclick="window.open(this.href);return false;
I když 150tis a muže mít doklad jaký chce na auto ktere je 10let stare se mi zdá divné i když možné je vše :)
To v tom Zlíně nevím,pán mi píše že vyhazuje chybu-voda v filtru i když je vyměněný a motor že je jak z dodávky což znamená hlučný :? ..No uvidíme dnes...
kotelnik22
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2015, 12:06

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od kotelnik22 »

Tak Třebíč domluven nai tím zítra zajedu do sobotu,dnes nebyl cas navíc pánovi dělali 2 žhaviče,jinak zbavit se ho chce za každou cenu :D koupil Freemonta ..No tak mezi tím zitra jdu kouknout na ten předchozí...Tak snad už nějaké bude..
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Pokud je hlučný motor, tak to může být setrvačník a nebo ten silentblok převodovky.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
kotelnik22
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2015, 12:06

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od kotelnik22 »

A ta voda v filtru?..Furt se mu ukazuje ta chyba i po vymazani...
Jinak tvrdí že setrvák měněný a že ten motor má takový chod od dob co to koupili..
No tak počkám do soboty asi na Třebíč ten pán tvrdí že komplet servisoval a stav tomu odpovídá,celkově je ochotný a řekl vše včetně závad co byly...
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Původní silentblok z výroby byl u 85kW poddimenzovaný a málo tlumil. Dá se objednat nový, větší lépe tlumící, ale asi jen ve Fiatu (druhovýroba pro JTD 85kW stejně není) a stojí kolem 2000. Mně to taky trochu duní na volnoběh, hlavně v zimě a za studena (jiné Stilo, co jsem projížděl dunělo a vibrovalo ohodně víc) a až mi zbydou nějaké peníze navíc, tak se ho chystám vyměnit. Pokud si chceš o něm počíst, zadej si do googlu "Stilo JTD zázračný silentblok".

Ohledně té vody ve filtru, buď vadný filtr, zoxidovaný konektor, těžko říct, odstraňovat se ta závada asi bude blbě.
Na přístrojovce na to je kontrolka, ta by šla přelepit izolačkou, ale i tak to bude hlásit na displeji a pípat.
BTW: Mně ten pípák tak lezl na nervy, že jsem ho ze základní desky přístrojovky odřízl ulamovákem a je nádherné ticho.:)
Při startu mi to totiš občas (hlavně v zimě) hodí chybu ABS případně EBD, tak to i pípalo. Baterky jsem zkoušel 2 a ta co tam je je dobrá,
takže neřeším a jezdím, jak se oteplilo, tak to hodí chybu tak 1x za 2 měsíce... Stilo pípá po startu v zimě, když upozorňuje na nízkou teplotu, možnost náledí, je to otravný.

Jak už jsem psal, vyhni se Stilům se svítící kontrolkou airbagu, může to být sice jen zoxidovaný kontakt u nějakého airbagu nebo v konektoru pod sedačkou spolujezdce, ale taky to může být prosedlá plocha (dečka) pro měření obsazenosti sedadla spolujezdce a ta stojí 5000. Od modelu 2004 se světlými sedadly už by tam být neměla. Já mám 2003 s dečkou a airbagy nezlobí. Dečku jde nahradit i krabičkou (emulátorem), který vyjde levněj, ale ne vždy funguje.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
kotelnik22
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2015, 12:06

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od kotelnik22 »

Tak ještě mě zaujalo tohle:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
co ty na to?

navíc by ode mne odkoupili mareu :D protihodnotou asi..Mám trochu obavy z te navigace a jestli je to kuže nebo není ale myslím že radio se dá vyměnit vzdycky :)
Naposledy upravil(a) kotelnik22 dne 23 kvě 2015, 13:41, celkem upraveno 1 x.
kotelnik22
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2015, 12:06

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od kotelnik22 »

Tak auto super moc se mi libilo i když kosmetiky tam bylo dost ale bohužel ramena v čudu a ten slavnej silentblok drncel volant jak svina,navíc přišli páni složili zálohu a bylo :roll: ...Tak asi musim počkat..Navic ted zlobi mařena takže jsem pojizdnej jen na baterky :shock: jak se říká..
No ještě tam mají pěkné doblo ale to už není ono..
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od amiga »

kotelnik22 píše:Tak ještě mě zaujalo tohle:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
co ty na to?

navíc by ode mne odkoupili mareu :D protihodnotou asi..Mám trochu obavy z te navigace a jestli je to kuže nebo není ale myslím že radio se dá vyměnit vzdycky :)
kryt motoru je 8v a v popise je 110kw..ale je to 88kw.
fiat croma 1.9jtdm 88kw
kotelnik22
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2015, 12:06

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od kotelnik22 »

Už nevím co :wink: ..Projel jsem další u Zlína a taky šrot bych rekl..No že rozvody čepy to je normal ale že auta za 65 tis a rok 2003-4 budou mít i plno jiných věcí :roll: a vetšina vybydlených ty lidi fakt nevědí co za to chtit ..Tak asi pujdu do novějšího nebo hold počkám až Mařena dodělá uplně a je nebo hold budu muset si nechat nějaké dovézt...Nějaká zkušenost z auty z roku 2006 a výš?...Co je tam za změny?..Koukal jsem na díly a ceny + - stejné...Tamto výše už je zadané tak koukám po tomhle jelikož mi přispěli naši když viděli jak se trápím :lol: s bazary a kolik už jsem jich poblíž projel tech aut....
http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... etail#tabs" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Za 90000 máš Cromu.

To auto z ABC se mi taky líbílo, ale má to pomačkaný dveře u spolujezdce.

Já koupil na podzim Stilo za 43 resp jsem bazarníka ukecal na 40. Byl tam přidřený EGR, tak to do 2000 cukalo a netáhlo, pak už raketa. Nějaké mouchy tam jsou, ale dá se s tím v pohodě jezdit, nějaká vůle na čepu vpředu vlevo, sem tam vrzne, když je zima, zadní silentblok.
Pro mne byla důležitá kastle, aby to nebylo dobouchaný, aby pak nebyl problém s trefením laku, jak je občas vidět u aut na blatnících nebo dveřích. A aby tomu nezlobila elektronika. Zbytek se dá výměnou dílu vždy lehce spravit. Na podzim se mi totiš zadřelo Bravo JTD, tak jsem to musel rychle řešit.

Co to Stilo v Třebíči?
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od idefix »

zarovka.jpg
zarovka.jpg (193.1 KiB) Zobrazeno 5423 x
Tak dnes jsem dal ty Magneti Marelli made in India ,vyměna obou žárovek cca 30min tak jsem zvědav co vydrží a kolik km. Teď mám přesně 212 000km 01 srp 2012.

Teď jezdím pouze po městě práce stavba a furt dokola. Dnes my prdla prava H7 najeto 231Tis . Žarovku mohu jen doporučit viz. foto.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
Mirec-Stillák :)
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 13 dub 2015, 22:13
Bydliště: Telnice u Brna

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od Mirec-Stillák :) »

Ahojky ja si přesne pred rokem dovez z BONu 110kw Stilo ... stav byl uchazejici :) ale dela mi nejak problemy rozjezdy respektive pri seslapniti plynu pri cca 1000-1400 otacek to nic neudela .. ale vazne nic az na me zablikaji proc predjizdim kdyz mi to nejede - az se to vysplha na cca 1600-1700 otacek tak to velmy akceleruje hotova raketa ..........
a to hlavni pak spotřeba .... at jezdim jak jezdim tak pod .6.8 l se nedostanu coz kdyz vsude ctu tak kazdy jezdi do 5.5l i s 110kw verzi ..a nevim cim to je .......
hned po dovozu z nemecka sem musel menit zadni silenbloky - ktere mi uz Nemec naznacoval ze jsou potreba ..... a jeste je tam nefunkcni prosklena strecha - zrejmne táhla v haji ... jede pouze roleta takze deti nebe vidi :) a zvazil sem ze radej do toho rypat nebudu neboo mi tam jeste zacne zatékat :(

Takze az na spotrebu a nefunkcni strechu byli min naklady a 14.000km sem najel bez dalsich zavad ..otazkou je kdyz se ozvou ty drazzi nutne nahr dily jako dvouhmota spojka ,vstřiky , turbo ...a jine :(

mam ted najeto 165.000km a rok je to 11/2007

PS abych nezapomel ozval se vlastne jeste filtr pev castic ... zatim je uz v klidu jen sem tomusel ohulit na dalnici ...
Fiat Stillo Multi Wagon 1.9 JTD 110KW - 150HP
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Ad ty rozjezdy, zkus pročistit technickým benzínem nebo lihem EGR a promaž tu osku WDčkem nebo sil. olejem, aby se plynule vracela.
Mně se to do 2000 dusilo a nechtělo to jet, po rozchození EGRu pohoda.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Je tady někdo od Ostravy? Nebyli jste se podívat na tohle Stilo?
http://auto.bazos.cz/inzerat/54457546/F ... dverak.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Odpovědět

Zpět na „Stilo“