Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Aldamir
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 kvě 2017, 09:41

Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od Aldamir »

Dobrý den
Najednou mně přestaly svítit potkávací a dálková světla, stěrač a ostřikovač, vyhřívání zadního skla a ventilátor topení. Obrysová světla, brzdová světla, zadní světlo do mlhy a blinkry jdou, stejně jako ostatní (klakson, osvětlení interiéru). Nevíte v čem by tohle mohlo být? Všechny pojistky jak v interiéru, tak v motoru jsem zkontroloval a jsou OK.
Děkuji za každou radu.
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od panaman1 »

pokial si pozrel poistky avsetky su OK tak by som to videl na kostru....ak mas voltmeter tak skus ci mas +12V napriklad na svetle, ako minus pouzi -pol baterie, ak tam je tak poistka je OK, potom zmeraj kable oproti sebe co idu na ziarovku ak tam nebude 12V tak je to zrejme kostra....
Aldamir
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 kvě 2017, 09:41

Re: Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od Aldamir »

Díky za radu, ale chápal bych, že nepůjdou světla, ale tolik spotřebičů najednou? Ráno to šlo a odpoledne ne. Ještě že jsem nabastlil denní osvětlení LEDkami, jinak bych nemohl ve tmě vůbec dojet :-)
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od liborko »

Myslím,že jsem kdysi řešil podobný problém. Nefungovaly stěrače,světla...asi by to šlo tady v historii dohledat. Musel jsem měnit spínací skrinku. Byl tam problém ve vysmahlem kontaktu vevnitř ořechu,tím pádem nešel štrum do pojistkovky. Zkus pohledal v sekci punto-elektro
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Aldamir
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 kvě 2017, 09:41

Re: Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od Aldamir »

Jo díky, tam by mohl být problém. Někdy mně nejde nastartovat, bo to neseplo benzínové čerpadlo. A po několikerém vyjmutí a zasunutí klíčku to pak šlo. Asi tam bude problém. Zkusím to tam prozkoumat. Zkusím ty dráty popropojovat mimo skříňku a pak se uvidí. Šetřím si Alfu na jaro, ale půjde do akce i teď :-). Snad na čas.
Aldamir
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 kvě 2017, 09:41

Re: Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od Aldamir »

To liborko
Díky za radu, bylo to přesně to, jak jste uvedl. Po výměně té spínací skříňky opět vše funguje. Dalo teda ale zabrat to tam nasadit, aby to zapadlo do těch výřezů, co jsou na druhé straně kontaktů :-).
Ještě jednou díky.
Uzi
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2018, 18:50

Re: Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od Uzi »

Ahoj, prosim poradi mi nekdo, kde PRESNE ma Punto (1996) relatka hlavnich svetel a ventilatoru topeni? Pripadne cim by mohlo byt zpusobeno, ze na svorkovnici spotrebice nejde napeti?

V pojistce napeti je. Obrysovka sviti, ale potkavacky uz ne. Pri prepnuti na pacce obrysovka nepatrne mzikove poklesne, tedy neco (asi relatko?) se sepne.

To je zatim vse co jsem zjistil.

Diky moc.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od liborko »

Uzi píše:Ahoj, prosim poradi mi nekdo, kde PRESNE ma Punto (1996) relatka hlavnich svetel a ventilatoru topeni? Pripadne cim by mohlo byt zpusobeno, ze na svorkovnici spotrebice nejde napeti?

V pojistce napeti je. Obrysovka sviti, ale potkavacky uz ne. Pri prepnuti na pacce obrysovka nepatrne mzikove poklesne, tedy neco (asi relatko?) se sepne.

To je zatim vse co jsem zjistil.

Diky moc.
Relé tlumených světel je když otevřeš kastlík spolujezdce tak nahoře jsou menší dvířka a vevnitř pozice E4 tj.vlevo dole. Dálkové světla ti fungují? Nemáš na světlech špatnou kostru? A ten větrák ti nefunguje ani na jednu rychlost?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uzi
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2018, 18:50

Re: Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od Uzi »

Diky proverim to rele. Cele to pry vzniklo, kdyz se oddelavala palubka asi kvuli vymene topeni (saklo v te plastove prirube s trubkami mezi kovem a plastem).

Vetrak zatim jeste nevim, mam jen info ze nejde, ale na jinem puntu rv95-97 odhadem, bez klimy, na pojistce ok a na svorce prepinace nic... Musim se asi lepe podivat do schemat zda to jde pres ten reostat ve vetraku ale tam na svorkovnici myslim take nic nebylo.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Fiat Punto 1. generace, najednu výpadek více spotřebičů

Příspěvek od Vitaml »

Možná ti ten svazek od topení zapoměli připojit, taky se mi to povedlo, když jsem montoval palubku zpátky, pak jsem to připojoval dírou přes budíky.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“