Vycistenie skrtiacej klapky

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od punťas hgt »

Jo a jinak. Já po mojí zkušenosti s různýma přípravkama čistím zásadně vymontovanou klapku acetonem-zatím podle mne bezkonkurenční.
Reklama
 

Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od poper25 »

presne tak Puntas.
Dat si tolko namahy a najst si cas, je to uplny rozdiel, fukat sprej do klapky je ako fukat ho do vzduchu
fiat stilo 1,6 16v
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

poper25 píše:presne tak Puntas.
Dat si tolko namahy a najst si cas, je to uplny rozdiel, fukat sprej do klapky je ako fukat ho do vzduchu
mozno keby ste si citali cely topic, tak zistite, ze som tu klapku vymontoval a vycistil.
btw. mal som nejak zadrbanu jednu sviecku, co mohlo sposobovat to sklbanie motorom, tak mi to cele vycistili a teraz ked som siel na dialnici, tak to autom konecne netrhalo ked som pridaval plyn. uvidim este ako sa bude spravat dalej. ale kazdopadne konecne funguje :D
Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od poper25 »

Lizzy píše:
poper25 píše:presne tak Puntas.
Dat si tolko namahy a najst si cas, je to uplny rozdiel, fukat sprej do klapky je ako fukat ho do vzduchu
mozno keby ste si citali cely topic, tak zistite, ze som tu klapku vymontoval a vycistil.
btw. mal som nejak zadrbanu jednu sviecku, co mohlo sposobovat to sklbanie motorom, tak mi to cele vycistili a teraz ked som siel na dialnici, tak to autom konecne netrhalo ked som pridaval plyn. uvidim este ako sa bude spravat dalej. ale kazdopadne konecne funguje :D
Ja som to tebe Lizzy nehovoril, ze si to tak nerobil , neviem kde to vidis, v poriadku, ze si to tak vycistil, mas plus len pre seba :)
A zaliata sviecka ano, to je jasne, ze ti muselo strielat a sklbat autom.
Pozri sa, ci ti tam nemoze nejak cosi zatekat, nejak obtesni.
fiat stilo 1,6 16v
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

poper25 píše:
Lizzy píše:
poper25 píše:presne tak Puntas.
Dat si tolko namahy a najst si cas, je to uplny rozdiel, fukat sprej do klapky je ako fukat ho do vzduchu
mozno keby ste si citali cely topic, tak zistite, ze som tu klapku vymontoval a vycistil.
btw. mal som nejak zadrbanu jednu sviecku, co mohlo sposobovat to sklbanie motorom, tak mi to cele vycistili a teraz ked som siel na dialnici, tak to autom konecne netrhalo ked som pridaval plyn. uvidim este ako sa bude spravat dalej. ale kazdopadne konecne funguje :D
Ja som to tebe Lizzy nehovoril, ze si to tak nerobil , neviem kde to vidis, v poriadku, ze si to tak vycistil, mas plus len pre seba :)
A zaliata sviecka ano, to je jasne, ze ti muselo strielat a sklbat autom.
Pozri sa, ci ti tam nemoze nejak cosi zatekat, nejak obtesni.

v pohode, ja len tak pre istotu som to napisal.
mam tam este nejaku volu v poloosi ci ako sa to vola (neviem teraz presne, musim kuknut papier) - mal som tam vraj rozstreknuty olej, tak to vycistili a mam sa stavit po najazdeni zopar kilometrov, ze ako to vyzera a pripadne to vymenia.
sviecky chcem aj vymenit kompletne, bo mi to aj byvaly majitel povedal, ze by uz bolo nacase. dneska konecne rychlost 80 km/h a spotreba 19.6km/1 liter. tesil som sa :D

/upravene
Naposledy upravil(a) Lizzy dne 08 dub 2011, 13:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od poper25 »

Snad 19,6 km/ liter , nie ? cize 5 aj cosi litra, ci?
fiat stilo 1,6 16v
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

poper25 píše:Snad 19,6 km/ liter , nie ? cize 5 aj cosi litra, ci?
jasne, opravil som to. thx
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

no, tak ako som sa tesil minule, az take vesele to nebolo. trasenie motorom sa objavilo znova po tyzdni jazdenia. tak som zasiel do servisu este raz a dal to znova skontrolovat a vymenit sviecky. povedali mi, ze mi musia vymenit indukcnu cievku, lebo vraj ta to sposobuje. tak som to zacvakal, odisiel a prd z toho, trasenie pokracovalo. tak som tam zbehol dalsi den uz s tym, ze to skratka neopravili a ci s tym nieco hodlaju aj realne spravit. o dve hodky mi volali, ze vraj som mal aj nieco s jednym kablom od sviecky a nechceli to predtym menit, aby som zas nemusel zbytocne platit, ked su funkcne. kable mi vymenili a auto ide ako ma. zatial. dneska sa chystam na 600 km dlhu cestu a o par dni naspat, tak to dokladne otestujem. ale pevne dufam, ze to bolo vsetko a uz je to opravene.

suma sumarum:
trasenie motora a slaby rozbeh mi sposoboval kabel od sviecky, ktory mi podla vyjadrenia mechanika tymto znicil aj cievku. kto by s tymto mal problemy v buducnosti, ozvite sa :)
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od punťas hgt »

No a po výměně kabelu, zkoušel si znovu starou cívku, jestli je opravdu špatná????
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od punťas hgt »

Já osobně si myslím, že jedna cívka bude pro 2 válce-pokud se nepletu. Takže tím ti chtěli mechanici říct, že to tvoje cukání znamenalo to, že jsi měl v háji cívku a auto ti jelo na 2 válce???
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

po vymene kablov som neskusal, ci stara cievka bola zla, lebo som ju nechal v servise. mechanik mi nepovedal, ci mi auto slo na dva valce a ani som sa ho to nepytal. teraz ide a som rad. skusim sa na to opytat nabuduce, ked tam pojdem riesit brzdy pred STK :)
iury
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2011, 18:07

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od iury »

Ahojte, mam otazku. Mam tiez elektronicku skrtiacu klapku, tak sa chcem spytat ci ju mozem pri cisteni normalne aj otvorit? Teda myslim ten kruzok co sa otvara a zatvara. Ze ci to nevadi motorceku alebo tak. Samozrejme klapku pri cisteni vyberiem z auta. Btw jedna sa o GP 1.4 8v. Vdaka za rady ;)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“