Zadní náprava a alternátor

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Zadní náprava a alternátor

Příspěvek od Saki »

Čus všichni, taxem si ju koupil je to super kára jsem z ní nadšený. Ale má to pár háčků. Potřeboval bych vytáhnout alternátor ale nevím jak? Nemá někdo nějaký návod. Dále zřejmě musím oravit zadní nápravu dost to v ní bouchá. A potřeboval bych taky nějaké microfishe na toto. Poradí mi někdo prosím.

Díky moc

Saki
Reklama
 

Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Kubanec »

Čůs new majiteli,mám pro Tebe bohužel špatnou zprávu,ikdyž chceš vytáhnout alternátor, musíš vyvěsit motor!!Aspoň mi to tak v servisu dělali ,když jsem potřeboval vyměnit ložiska na alternátoru a to jsem si zanadával ,že to snad vymyslel magor anebo s tím asi nepočítali,že by se do toho někdo montoval,zlom vaz K
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
vladimir kunert
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 23 dub 2006, 20:37
Bydliště: Břeclav

vyvěsit motor nee...

Příspěvek od vladimir kunert »

Hlásím se do klubu aut s vyměněným alternátorem.U mojeho došlo vlivem koroze k jakémusi nabobtnání statorového vinutí a praskl hliníkový obal.Asi je to bolest - měl jsem stejný typ poruchy na coupe a na puntu.Šel opravdu zoufale špatně ven, ale nakonec stačilo "jen" :roll: přihnout trubku od servořízení,demontovat olejovou měrku a odtlačit motor velkou trubkou v rámci vůlí na silentblocích směrem dopředu...Držím palce !
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Tá chyba altrnátora je vlastne výrobná chyba.Jeden čas dávali v fiat servise celý alternátor výmenným spôsobom za novší (hrubší obal)za cenu súčiastok (stator a viko)asi 5000Sk.Tie novšie už nepraskali.Po prasknutí dôjde k vyoseniu statora a následne k zadieraniu rotora o stator ,niekedy až k zablokovaniu.
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Příspěvek od Saki »

takže altík jde vyndat jenom spodem?hmm
A tu zadní nápravu nikdo neměnil nemáte zkušenosti co je tam za problém? Jestli když to budu repasovat jestli budu muset něco lisovat? A nemáte někdo podrobnou kresbu nebo mikrofish zadní nápravy díky.
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

Saki píše:takže altík jde vyndat jenom spodem?hmm
A tu zadní nápravu nikdo neměnil nemáte zkušenosti co je tam za problém? Jestli když to budu repasovat jestli budu muset něco lisovat? A nemáte někdo podrobnou kresbu nebo mikrofish zadní nápravy díky.
zadni naprava se vetsinou pozna tak, ze hodne vrze, jako kdyz se dre zelezo o zelezo a nebo neni kolo rovne, ale je krive
napravu vymenovat nemusis,
staci koupit opravnou sadu
treba autokelly nebo plesl, ktery prodava dily na fiat
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Doporučuji také rovnou vyměnit silentbloky zadní nápravy (mezi karosérií a nápravou), taky "to umí bouchat".
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Příspěvek od Saki »

Zdar díky moc za odpovědi, ještě jedna otázečka. Jaké svíčky mám koupit do bipoweru?(CNG, benzín). Díky za odpovědi. Saki
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Předepsané BOSCH:
FR 8 DC+ (0242229659), upravit vzdálenost elektrod na 0,9mm
cana: 69,-/ks
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Příspěvek od Saki »

Čus, taxem včera vytahoval ten alternátor. Vůbec jsem nemusel hýbat s motorem jde to úplně fpohodě ven. Finta je v tom, že se musí odšroubovat ta konzolka co drží napínák řemenu altrnátoru a pak ten altík jde sám. Trvalo mi to cca 40 minut. pohoda.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Saki píše:takže altík jde vyndat jenom spodem?hmm
A tu zadní nápravu nikdo neměnil nemáte zkušenosti co je tam za problém? Jestli když to budu repasovat jestli budu muset něco lisovat? A nemáte někdo podrobnou kresbu nebo mikrofish zadní nápravy díky.
všechny výkresy jsou na servisním CD nebo je najdeš i na internetu:

http://91.92.0.122:7080/navi?COUNTRY=00 ... GUI_LANG=B
www.minimaxa.cz
dusbaj2
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 čer 2006, 14:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusbaj2 »

Silentbloky zadni napravy samostatne neexistuji. Pri bouchani to byva necastejc opravni sada, nebo tlumice.
1,9JTD, 2002
Kdo nema, neuveri.......
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“