TIP - Osvětlení kufru

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Kde sou dráty fyzicky to netším,ale asi někde u ostatních co vedou dozádu
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Vencapunto píše:Kde sou dráty fyzicky to netším,ale asi někde u ostatních co vedou dozádu
pokial to je MK1 a punto 55S tak kablovačka na svetielko tam proste nie je! Treba dotiahnuť plusový kábel!
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Osvětlení kufru

Příspěvek od Milsn »

Tady je moje provedení osvětlení:
Obrázek
Použil jsem světlo z interiéru, který mi zbylo, protože jsem ho nahradil panelem s hodinama. Je připevněný ke sloupkům určeným pro repro. Světelný výkon je výborný.
Obrázek
Spínač jsem koupil v autodoplňkách za 15Kč.
be.smile
Fiaťák
Příspěvky: 146
Registrován: 08 srp 2006, 10:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

punto classic

Příspěvek od be.smile »

panove mate u punta mk2b classic osvetleni kufru?
Punto Mk2b 1.2 8V classic 2006
Fiat Stilo 1.6 16V 3d
likom
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 16 zář 2006, 12:58

Re: punto classic

Příspěvek od likom »

be.smile píše:panove mate u punta mk2b classic osvetleni kufru?
no ja mam 1,2 8v 2003 el a mam tam jen na prave strane kable ale nevim jestli tam je strum a nikde neni vypinac tak nevim rad bych to zapojil? a na leve mam taky nejake kable pobliz reproduktoru a nejsou zapojene taky nevim co by tam melo byt?
adaman
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2006, 14:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adaman »

To Milsn : Kudy si prosimtě fyzicky protáh dráty. Nezajímá mě odkud kam, to vím, ale nevím kudy, jestli si je táh např. přes sloupek a pak... atd.
Fiat Punto 55S 1.1 r.v. 1998
e-mail: adaman@email.cz
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Dráty

Příspěvek od Milsn »

To Adaman: Dráty jdou od světla pod kobercem do rohu kufru. Oddělal jsem pás a 2 "hříbky" a protáhl pod koberec podlahy kufru. Odtamtud jsou společně s dráty od zadních světel až pod zadní sedadla. Tam se dráty od světel oddělují a jdou nalevo. Moje jdou dál pod prahovou lištou pod kaslík a k zapalovači. U spolujezdce je potřeba trochu trpělivosti k protažení pod kobercem. Když odděláš práh a ten kryt u zadních sedaček a podlahu v kufru, všechno pochopíš..
Sob
Znalec
Příspěvky: 603
Registrován: 30 črc 2006, 14:27
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

osvetleni

Příspěvek od Sob »

Ja to vyresil jednoduse,koupil jsem 40 cm neon,natahl od predu 30+ a kostrici spinac jsem navrtal do zadniho cela a sviti to uplne uzasne. :D
rozmetal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 244
Registrován: 14 led 2007, 15:27
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

osvetleni kufru

Příspěvek od rozmetal »

jak jsem se tak hrabal v autě, tak jsem zjistil, že mám odpojený světlo v kufru, tak jsem ho zapojil a přemýšlel proč tomu tam bylo.....no a zjistil jsem, že mi to světýlko svítí pořád...i při zavřeným kufru, vypnutým zapalování, prostě pořád......kde by mohla být chyba?

pokud je spínaná kostra spínačem ve dveřích kufru, tak bych s měl asi mrknout tam, co?
Punto 85 1,2i 16v je na prodej
http://rozmy.rajce.idnes.cz/8.4.2008/
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milsn »

Pokud máš všechno správně zapojený, tak zapalování by nemělo mít vliv. Spínač v kufru by při zavření 5.(3.) dveří měl rozpojit obvod světla a naopak při otevření uzavřít obvod na kostru.. Takže ho zkus rukou zmáčknout a pokud světlo nezhasne, tak mrkni na ten spínač, jestli rozpojuje..
Sob
Znalec
Příspěvky: 603
Registrován: 30 črc 2006, 14:27
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sob »

Uz jsem daval fotky na jiny odkaz ale...40 cm neon a klasicky dverni kontakt. Obrázek Obrázek
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Tak ja som to riešil tak ,že s parkovačky (zadné osvetlenie vozidla) som pripojil drát ku osvetleniu.Osvetlenie som dal z iného auta kde bolo také preklápacie sklíčko čo slúži ako vypínač.Svieti to síce len pri zapnutých parkovačkách ,ale nemám problém ked potrebujem niečo v kufri zapnúť.Montáž pár minút.
rozmetal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 244
Registrován: 14 led 2007, 15:27
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rozmetal »

taky jsem řešil nevypínající se světlo kufru. Odklopil jsem zadní sedačky a zjistil, že spínač osvětlení je o kousek bokem, takže při zavření se nezmáčkne. Vyndal jsem spodní část kontaktů a přebroušením díry jsem je přesadil o 5mm do prava a už to spíná.

měl jsem punto asi bouraný na zadek, pže po vyndání kontaktů je vidět, že to tam bylo opravovaný
Punto 85 1,2i 16v je na prodej
http://rozmy.rajce.idnes.cz/8.4.2008/
Lulo
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 30 bře 2007, 09:56

Příspěvek od Lulo »

ja som dneska namontoval modrou neonku :)
adaman
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2006, 14:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adaman »

čau lidi tak po dlouhej době jsem se podíval na tuhle fotku a dlošlo mi, že spínač toho světýlka v kufru je asi ten co sem označil červeným čtvercem.... Je to tak??? Já mám totiž ty kontakty bez toho spínače. Chtěl jsem se zeptat jaký výbavy tenhle spínač měli, potažmo abych ho moh líp sehnat. Obrázek
Fiat Punto 55S 1.1 r.v. 1998
e-mail: adaman@email.cz
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“