Přední brzdy

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Jdown
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 16 led 2006, 09:55
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Přední brzdy

Příspěvek od Jdown »

Mám tento problém: Po výměně destiček a kotoučů mi při couvání asi zůstávají vyset destičky na kotouči.Ozývá se hrozny zvuk. :x Ale jak kdy.

Při jízdě vpřed je vše ok.

Kotouče: BREMBO
Destičky: TEXTAR
Destičky a kotouče jsem zakoupil v autorizovaném servisu Fiat.(Na doporučení technika)

Zároveň jsem provedl výměnu brzdové kapaliny (Tutela TOP 4)
Brzdová soustava je odvzdušněná.
Zkoušel jsem zda se vrací píst. Jde na 100 %
Mastné nejsou.Na kotouči nejsou žádné drážky atd..

Destičky umístěné na pístu brzdí 1/3 délky cca 1,5 cm vyleštěná plocha na kotouči (od náboje kola ) na zbytku nic.

Vnější jedou celou délkou plochy.

Najeto po výměně cca 250 km. ABS nemám.
Fiat Brava 1.6 16v 1999
Reklama
 

PiP
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 03 říj 2005, 10:08
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od PiP »

Čo to je za zvuk? Je to nejaký škripot? Kdo Ti to menil? Mne občas pri cúvaní vychádza sprievodný zvuk, ale je to s prítlačného spojkového taniera robia to viaceré Brávy. Nemáš to aj Ty?
Jdown
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 16 led 2006, 09:55
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Jdown »

Delal jsem to ja.Je to jako soupani + zadrhavani.Jako kdyby se desky prilepili nebo vyseli na kotouci.A pak se odtrhavali.Proste des :roll: Jde to na 100% od brzd.
Fiat Brava 1.6 16v 1999
PiP
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 03 říj 2005, 10:08
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od PiP »

Tiež som dával nové platničky na predné brzdy, pri kúpe som zistil že pravá manžeta je v ťahu a tiež aj homokinetický kĺb. Bolo to všetko zašpinené od vazelíny. Nemáš ohnutý, alebo odtrhnutý plechový kryt ktorý by, Ti tam mohlo cvikať.
aforizmus
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 26 led 2006, 13:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aforizmus »

tiež keď cuvam pocujem taký zvuk, ale len chvíľu, keď cúvam dlhšie (10s) prestane, je mi to divné, ale počul som to aj v inom Brave, tak sa z toho nerobím ťažkú hlavu
Jdown
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 16 led 2006, 09:55
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Jdown »

Je to jako když vysej pakny.Jako by se desky přilepily ke kotouči.
Jsem z toho uz jelen.
Fiat Brava 1.6 16v 1999
Kobrik
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 15 úno 2006, 13:06
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvek od Kobrik »

Ja mam zas obdobny problem. Při rychlosti nad 80Km při prudším brždění mě brzdy hučí!!! ABS nemam. Někdy je to dost nahlas a taky me to dost se.. :shock: Na technické prohlídce me rikali, že na brzdach problem nenašli, tak nevim. Přesto je asi kompletně vymenim ( destčky + kotouče ) Co myslite, mohlo by to byt tim?
Brava 1.6 16V 66 kW
ruzickal
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2006, 11:51

hučení brzd: to Kobrik

Příspěvek od ruzickal »

Mám rovnež tento problém.. Při intenzivním brzdění se z předních brzd šílený hučení, vrzání no prostě humáč..
vyměnil jsem destičky, jsem si myslel že byl problém tam.. NEBYL..
Ale před rokem jsem se svezl s bývalem mistrem Evropy v rally, v jeho 406 TD a jeho brzdy to dělaly taky..
A kde byl problém- na cílený dotaz (myslim si že mu můžu věřit) jsou ohnutý kotouče..
Takže buď zbrousit, anebo nový..
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“