XENON přestavbová sada za H7

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

No si nejaky husty moc Minimaxa. Neviem ako u vas, ale na SK musis mat pri pouziti xenonovych reflektorov nasledovne veci:
- automaticke regulovanie sklonu svetiel podla polohy auta
- ostrekovace
- sosovky (cocky) :)

Akonahle to nemas a stretne Ta nejaky policajt, ktory si na to bude davat pozor a si dojazdil :)

A s tym atestom, no neviem :) Neviem ako je to u vas :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

:lol: :D :lol: :D já už to radši nebudu komentovat.
www.minimaxa.cz
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

...a o tom to je, ten policajt tě na STK může (podle zákona) poslat, pokud má "důvodné podezření", že vozidlo nesplňuje předpisy o způsobilosti k provozu na pozem.komun. Samozřejmě to projde, jenže jet na STK každý měsíc... :(
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ještě dodatek: Atest je platný, jako mrtvýmu zimník, protože se jedná o konstruční změnu, rozhoduje výrobce vozidla, jestli tam budou nebo ne. A tam si myslím, že je diskuze zbytečná...
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

marcel.pce píše:Ještě dodatek: Atest je platný, jako mrtvýmu zimník, protože se jedná o konstruční změnu, rozhoduje výrobce vozidla, jestli tam budou nebo ne. A tam si myslím, že je diskuze zbytečná...
a to se budu hádat :D :D :lol: za konstrukční změnu bych považoval výměnu světlometu za jiný typ-druh. Zdroj světla je výměnná záležitost a pokud bude splňovat normu ECE R37 a homologaci E1, myslím si, že jen na mě, jaké žárovky/výbojky/ledky/louče/petrolejky si tam dám.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

napadl mě další příklad, když vyměním zadní lampy za čiré, a už v nich nebudou žárovky, ale LED diody, lampy budou homologované, tak není přeci o čem doskutovat :roll:
www.minimaxa.cz
Tomáš N.
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2007, 20:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš N. »

Stále nevím co tady vlastně řešíte? Jetsli to dobře chápu, tak máte nějaké nezvladatelné nutkání za každou cenu něco na autě změnit ať to stojí co to stojí. A výsledek vašeho snažení bude akorát to, že každý protijedoucí řidič bude plivat krev a nadávat jako špaček. Ale je fakt,že vy si můžete říct "mám xenony" a nejlépe modré. Za 27 let strávených za volantem jsem vystřídal opravdu hodně značek /volvo,saab,mercedes,VW,chevrolet,seat,renault,opel ajiné/a zodpovědně mohu říct, že žádné nesvítilo tak dobře jako mulťa.
Tak mi někdo vysvětlete proč je tedy nutné za každou cenu "jít s dobou"
Pokud by tato změna byla ku propěchu, neřeknu ani ň. Možná by bylo lepší zajít si k očnímu, jestli nemáte sklon k šerosleposti.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Souhlasím s Tomášem. Dejte si tam klidně svíčky a 99ti% návštěvníků fóra to bude fuk.
1,6 16V BiPower
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Ptal jsem se zda má někdo montážní zkušenost s xenony místo H7, od Marcela jsem se dozvěděl že je to montážně OK. Nechápu snahu ostatních komentovat toto téma poznámkami k věcem, na které se Vás nikdo neptal :!:
www.minimaxa.cz
Tomáš N.
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2007, 20:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš N. »

Ty jsi se ptal na zkušenosti s montáží xenonů a já se jenom ptám co tě k tomu vede. Jinak jestli si je tam dáš nebo ne je mi srdečně jedno. A pokud vím jsou tyto stránky diskusním fórem,tak nevím proč by nemohl kdokoliv kdykoliv okomentovat příspěvek, popřípadě říct svůj názor k danému tématu.
Zdeněk N
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 úno 2008, 17:59
Bydliště: Čelákovice

xenony

Příspěvek od Zdeněk N »

Zdravím Vás kolegové.Tak jsem se stal také majitelem M.Pravda je, že kdyby mi před třemi měsíci někdo řekl, že si ji koupím, tak bych si myslel že je blázen.No je doma a jsem mile překvapen.Co se xenonů týče, při koupi už byly osazeny.TK jsem prošel (ale bál jsem se).Nikdo na mě nebliká, tak tam zůstanou :D
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

xenony dorazili v pořádku a jsou namontované

Příspěvek od Minimaxa »

Takový je rozdíl mezi žárovkou osram H7 Cool Blue a H7 xenonem 8000K
Obrázek

Takhle svítí oba najednou
Obrázek

a takhle jsem umístil zapalovače pro výbojky
Obrázek
Obrázek

večer ještě nafotím, jak to svítí za tmy. Montáž trvala cca 20min.
www.minimaxa.cz
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Minimaxa píše:...My Multipláci dáváme ale přednost kvalitě vzhledem k tomu v jakých autech jezdíme. Proto dám přednost výbojce od Philipsu za 1400,- 8)
Mno tak podla fotiek co si dal je jasne, ze tie tzv original Philips vlastne Philips niesu :) No nevadi. Mohol si usetrit za tu istu kvalitu skoro polovicu penazi ;)

Som zvedavy na vecerne fotky, tych 8000K bude uz moc si myslim :) Nech sluzia ;)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Arrow79 píše:
Minimaxa píše:...My Multipláci dáváme ale přednost kvalitě vzhledem k tomu v jakých autech jezdíme. Proto dám přednost výbojce od Philipsu za 1400,- 8)
Mno tak podla fotiek co si dal je jasne, ze tie tzv original Philips vlastne Philips niesu :) No nevadi. Mohol si usetrit za tu istu kvalitu skoro polovicu penazi ;)

Som zvedavy na vecerne fotky, tych 8000K bude uz moc si myslim :) Nech sluzia ;)
Tak Philips to opravdu není, jak tvrdil prodejce, ale nerozumím ti, jak to myslíš s tou cenou, já za to dal po přepočtu 2650,-Kč. Ty víš o něčem levnějším?

Na fotkách už se pracuje
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Obrázek
Obrázek
www.minimaxa.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“