HELP - Klepot v oblasti riadenia

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

myabarth
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2007, 12:15
Bydliště: Nové Zámky, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myabarth »

Takže... dnes som zistil, že to asi neopravím. Vôľa nie je na valčeku ale na tom hriadeli, na ktorý valček nasadím a to na zuboch medzi hriadeľom a nejakým ozubeným koliečkom, ktoré sa nachádza vo vnútri, alebo to samotné ozubené koliečko má vôľu.
Reklama
 

Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Cele rozobrat.. premazat co sa da, zlozit dokopy.. malo by to pomoct :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Perito
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 24 dub 2007, 19:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Perito »

Dnes jsem si s tím hrál, podle příspěvků tady na fóru... a skutečně, stačilo vymezit vůle na obou koncích (tisícihrany) toho mezikusu a je klid! Byla to pro mě práce na cca 30 minut, ale jsem rád, že jsem se do toho pustil...
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od kkristian »

viem ze je to skoro nemozne co chcem, kedze tema je pekne stara :)

Tiez ma trapi to hrkotanie na nerovnostiach, ked na nej zabacam, tak je ticho. Robi to ta vola na tisichrane serva? Ma tu este niekto fotky, ze co presne treba namazat?
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od ygzo »

kkristian píše:viem ze je to skoro nemozne co chcem, kedze tema je pekne stara :)

Tiez ma trapi to hrkotanie na nerovnostiach, ked na nej zabacam, tak je ticho. Robi to ta vola na tisichrane serva? Ma tu este niekto fotky, ze co presne treba namazat?
Ja by som to na tvojom mieste neriesil. To sa u takehoto auta pri jeho veku uz riesit podla mna neoplati. Bud rad, ze ti nevypina servo nahodne same od seba (zly snimac tociveho momentu na volante) ako mne... Hrkotanie k fiatovi, konkretne Punto MK2 podla mna patri :) Neviem ako su na tom nove punta...
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od kkristian »

no aj ked je to stare auto, tak ho mam rad...a to hrkanie mi lezie na nervy, pocut to v celej kabine, hlavne pri nizkych rychlostiach po hrboloch...ked je servo v zabere, tak to prestane.
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od ygzo »

Ved to iste sralo aj mna. Ale proste pri tom ako je to spravene + kolko stoja nove diely... nie je co riesit a nech si hrka co chce... Ale ak ta to zatial bavi... :) Ja som to chcel tiez kedysi vyriesit, ale neprisiel som na mozne riesenie - asi je to proste vola v tych prevodoch v riadeni - tam niekde pri tom serve.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od SpiritWolker »

hm - pekne ste to rozpitvali :-)
Ja to za den rozoberem a poskladam 4x a medzi tym presoferujem aj 1000km :-)

Ja som si vsimol ze niekedy ma dost volu hriadelka so snekom. Ked nou otacam tak dava cvakajuci zvuk ako sa oprie snekom o ozubene koleso. Cize vi len tym ako nieco napchate do tisichranov tak obmedzite tu volu hriadelky.

Ked si pokazite totalne prevodky tak mam skladom asi 30kusov :-)

Uz som par ludom vymenil prevodky lebo im to silno tukalo.

Uz aj na mojom sa to chystam urobit :-) neskutocne mi to drnci.

Ale! Mne este pod palubovkou drncia aj osky stieracov - to som nahodne na to prisiel ked som menil stierac. Vyklopil som rameno a ked som s nim zatrasol - ejha to je ten neprijemny zvuk z podpalubovky pri prejazdom nerovnosti.

Mam doma plno aj gumovich tisichranov ak si ho niekto znici.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od ygzo »

podla mna k staremu fiatu hrkot ide :) aspon clovek vie ze to zije
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od kkristian »

stierace to nebudu na 105%, lebo som ich vcera od jedu kompletne vymontoval aj s motorcekom a hrkalo to stale :) Mam taky sajrajt, vyzera to ako nieco medzi plastelinou a vazelinou (strasne mazlave a odpudzuje vodu) bielej farby, skusim to tam narvat...ide to teda medzi servo a tu cast, kam sa to napaja? :)

toto je posledna vec co ma trapi, inac je uz vsetko tip top...o 2 tyzdne ma caka cesta do chorvatska, tak dufam, ze ma nenecha niekde na polceste :)
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od ygzo »

Ja som na tom mojom presiel chorvatsko a naspat a uplne v pohode, ale pred odjazdom do chorvatska odisiel ten odpor co reguluje otacky vetraku pred chladicom - teda prerusil sa a nespinalo vetrak vobec. Tak som to prepojil kablom a isiel do chorvatska bez problemu, jedine ze mi isiel vetrak v zapche furt na plne gule ked ho zaplo :)
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
karusel
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 06 črc 2014, 21:34

Re: HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od karusel »

Pozri na http://web.telecom.cz/rozsini/puntomk1/rizeni.htm" onclick="window.open(this.href);return false; :roll:
Dobrá stránka.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“