DISKUZE - Motorové oleje

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

lacin píše:A ja vas tedka vsechny prechciju. Ja tam liju olej za 5000 Kč deci a auto me jede trista, protoze je to dost dobrej a dost drahej volej... :-)

Apropo, uz by se to tady melo zamknout... ;-)
moje rec!!!
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Reklama
 

Vasek
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 21 úno 2006, 21:39
Bydliště: Uhersky Brod

Příspěvek od Vasek »

to Uhl:
Precti si, co jsem napsal uz drive. Myslim si, ze o olejich uz neco vim. Samozrejme, ze s upravou motoru je vhodne pouzit lepsi olej, ale to je pouze souvislost. Prece mi nechces namluvit, ze kdyz si do auta naleji lepsi olej (otazka je - co to je lepsi olej), mam automaticky tuning auta. :P
Vasek
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

Noooo, tak o motorovych olejich tady padlo uz dost slov.

Tedka by me zajimaj nazor na oleje do prevodovky, jake pouzivate, jake mate zkusenosti?? :roll:
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

Jill píše:Noooo, tak o motorovych olejich tady padlo uz dost slov.

Tedka by me zajimaj nazor na oleje do prevodovky, jake pouzivate, jake mate zkusenosti?? :roll:
tak tohle neresim a ani me to nezajima nemam totiz auto za 250 000kc... :evil: proste prevodovy sinteticky litr za 250...ale jaky to nevim...to jsou male veci
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

poitromasoni píše:
Jill píše:Noooo, tak o motorovych olejich tady padlo uz dost slov.

Tedka by me zajimaj nazor na oleje do prevodovky, jake pouzivate, jake mate zkusenosti?? :roll:
tak tohle neresim a ani me to nezajima nemam totiz auto za 250 000kc... :evil: proste prevodovy sinteticky litr za 250...ale jaky to nevim...to jsou male veci
Neresim tedka cenu, spis me zajima jake jsou osobni zkusenosti lidi. Trochu me tam zlobi 1 a 2ka, tak tam chci dat neco s cim jsou fajn zkusenosti. 8)
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

1a2 zlobi kazdeho druheho majitele za studena jak se to zahreje je to dobry mas to take tak ?myslim ze olej nepomuze k odstraneni...
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

poitromasoni píše:1a2 zlobi kazdeho druheho majitele za studena jak se to zahreje je to dobry mas to take tak ?myslim ze olej nepomuze k odstraneni...
Noo ta dvojka je jeste v klidu, ale jednicce se ne a ne a nechce, k tomu se pridava pomalu i zpatecka.... :evil: :evil:
Taky neverim, ze tohle prevodovy olej odstrani, ale chci mit dobry pocit, ze jsem autu dal to nejlepsi :wink:
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Zdar. Myslíte že SELENIA TURBO DIESEL 10W40 bude pro moje PUNTO 1,7TD lepší než CASTROL MAGNATEC 10W40??????

Ještě před chvílí jsem byl na 100% rozhodnutej pro CASTROL, ale po tom co jsem si tady přečetl, tak asi nee!
Cena je téměř stejná, tak by mě zajímal Váš názor.
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

Mohli bychom tady na toto tema sahodlouze polemizovat, ale myslim, ze je nejlepsi zeptat se lidi, co se oleji zivi = kdo si neni jisty co pouzit, at navstivi diskusni forum na www.oleje.cz tam poradi snad se fsim co se oleju tyka.

Osobne budu za mesic davat Total Quartz 10W-40. :wink:
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
likom
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 16 zář 2006, 12:58

Příspěvek od likom »

Jill píše:Mohli bychom tady na toto tema sahodlouze polemizovat, ale myslim, ze je nejlepsi zeptat se lidi, co se oleji zivi = kdo si neni jisty co pouzit, at navstivi diskusni forum na www.oleje.cz tam poradi snad se fsim co se oleju tyka.

Osobne budu za mesic davat Total Quartz 10W-40. :wink:
likom a co rikate na tohle Valvoline DuraBlend 10W/40 do mk2 1.2 8v 2003
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

likom píše:
Jill píše:Mohli bychom tady na toto tema sahodlouze polemizovat, ale myslim, ze je nejlepsi zeptat se lidi, co se oleji zivi = kdo si neni jisty co pouzit, at navstivi diskusni forum na www.oleje.cz tam poradi snad se fsim co se oleju tyka.

Osobne budu za mesic davat Total Quartz 10W-40. :wink:
likom a co rikate na tohle Valvoline DuraBlend 10W/40 do mk2 1.2 8v 2003
Nad Valvoline jsem taky uvazoval, je na oleje.cz ve 4L baleni za 610, Total je 5L za 690...tak beru ten Total. Zajimavou cenu ma take Q8 ve 4L baleni za 520...dle me zalezi jen na vkusu.. :wink:
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
Ivo11
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2006, 09:53

Příspěvek od Ivo11 »

Chtěl bych se zeptat zda lze bez obav použít u Punta 1,2 16V olej Valvoline DuraBlend 10W/40 nebo raději Selénia 10W/40.
jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

Příspěvek od jirka »

Několik z Vás zde psalo, že do fiata jedině italský olej. Jen tak pro zajímavost, jsem si zavolal do fiatu v Ostravě a oni doporučují OMV Control Light 10W40.

Tak nevím, co dát do 1,2 16V. Nyní jsem tam měl olej, co jsem koupil přímo u Opel 10W40. Oleje za celou dobu neubývalo, jen když jsem byl na dovči v Chorvatsku, tak se ho trochu ztratilo, asi vysokými otáčkami na dálnici. Díval jsem se a olej není po 20tkm až tak černý. Cena byla tuším kolem 700kč za 4l.

Co jinak lejete do 1,2 16V?
standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standor »

Taky né italský.Na co taky?Ty specifikace Api a acea a podobné mi stačí. Brácha tam měl myslím Castrol Racing 10w-60 já 0w-40 Titan teď Titan 5w-50 .Taky se neztrácí.Od jisté doby co jsem do starého Hebla lil kde co až se zliskala vačka za teměř 4tis.kč už liju raději něco kvalitnější.
stanly
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 bře 2006, 21:55

Příspěvek od stanly »

Zdravim. Potrebujem radu, momentalne mam v Punte II 1,2 16V olej Shell Helix Ultra 5W-40 (nabehane 90000). Bol som rozhodnuty pre Seleniu 10W-40, ale vo Fiate mi odporucili BP Visco 3000 10W-40, vraj po vymene Selenie zostavaju nejake karbonove usadeniny. Stretol sa uz s tymto niekto. Dik
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“