HELP - benzínové výpary

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Pavel_Brava_1.2
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 03 dub 2008, 18:00

aktivní uhlí

Příspěvek od Pavel_Brava_1.2 »

Já na Bravě 1.2 měl v pravém podběhu nádobku s aktivním uhlím. No po těch 7 letech už moc aktivní to uhlí nebylo. Naopak, ta krabička má přetlakový ventil, kterým letí ven smrad z benzínu, pokud ho zrovan neodsává sání přes elektromagnetický ventil. Ten se ale zavírá pokud jede auto na volnoběh. Takže v létě (teplo dělá přetlak v nádrži), při zastavení na semaforech, se smrad dostával z krabičky do podběhu a dál do sání klimatizace.
Náprava jednoduchá - krabičku jsem vyhodil a hadičky propojil. Teď to jde z nádrže přímo k ventilu a dál do sání.
Jezdím tak už cca 40kkm a smrad žádný. Ale nebráním vám koupit novou krabičku :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Dneska jsem jel a myslim si, že to smrdí čím dál víc. Dřív to smrdělo jen občas, ale teď jakmile stahnu okýnko tak pořát... Z ventilace nic, ale když ztáhnu okýnko tak je to síla... Tak nějak jsem narychlo prohlídnul ty hadičky a tak a nikde jsem nic neviděl ani nevyčuchal. Jen když je nastartováno, tak to docela dost smrdí u hrdla nádrže, ale tam odtud to dovnitř určitě cítit neni, když jedu, musí to unikat ještě někde jinde... :(
rastos
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 30 čer 2006, 14:37

Příspěvek od rastos »

Seicenta maju vadne nadrze... casom prehrdzaveju... nebude to ten isty problem?
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Mam naprosto elegantni reseni :D ....staci nosit tohle:
Obrázek
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Nádrž je naprosto OK, navíc by to nebylo cítit do předních okýnek při devadesátce, ale spíš když stojim...
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

stifmajstrABARTH píše:Mam naprosto elegantni reseni :D ....staci nosit tohle:
Obrázek
To je taky možnost a nebo neotvírat okýnka, ale blíží se léto a asi se tam udusim nebo uvařim...
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

stifmajstrABARTH píše:Mam naprosto elegantni reseni :D ....staci nosit tohle:
Obrázek
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale k teme: pozri ci nemas upchaty vyparnik z nadrze, pri Punte je pred pravym zadnym kolesom taka hadicka.
Punto MK2 1.2 8V ELX
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Elegantni resení pro individualisty a mene majetne :lol:
Obrázek
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Arrow79 píše:
stifmajstrABARTH píše:Mam naprosto elegantni reseni :D ....staci nosit tohle:
Obrázek
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale k teme: pozri ci nemas upchaty vyparnik z nadrze, pri Punte je pred pravym zadnym kolesom taka hadicka.
Myslíš tu hadičku, jak vede k hrdlu podél tý tlustý hadice do nádrže a je na ní nějakej ten ventil či co? A jak poznam, že je ucpaná, jde tam nějak odpojit?
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

No, ako su tie hadice (vacsie) pred kolesom, tak je pri nich este jedna tensia hadicka, ziadny ventil na nej nieje je len otvorena. Zajtra odfotim a dam sem.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Fotit nemusíš, už vím jaká. Vede dolů a tam končí. Myslel jsem, že je to hadička od tý dírky v tom plechu na odtok vody a né že jde z tý trubky na odvětrávání...
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ci to je na odtok vody? :oops: Ja som si praveze myslel, ze je to odvetravanie z nadrze, neviem teraz presne sakra...
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Arrow79 píše:Ci to je na odtok vody? :oops: Ja som si praveze myslel, ze je to odvetravanie z nadrze, neviem teraz presne sakra...
Myslim že je to jen jako kanálek z tý dírky pod víčkem, ale ještě se na to podívám, naleju na to vodu a uvidim :) Ty výpary by asi neměli jít ven nikde, podle toho, co píšou tady : http://punto.mysteria.cz/odvzdus.htm
Pavel_Brava_1.2
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 03 dub 2008, 18:00

Příspěvek od Pavel_Brava_1.2 »

Tony, tys nečetl můj příspěvek? A nebo budeš dál chodit jen kolem horké kaše?
I na tom schémátku je vidět nádržka s aktivním uhlím a TA má otvor, kama to může fičet ven. A to že je to filtrované přes aktivní uhlí, je jen "prášek na šakaly".
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Pavel_Brava_1.2 píše:Tony, tys nečetl můj příspěvek? A nebo budeš dál chodit jen kolem horké kaše?
I na tom schémátku je vidět nádržka s aktivním uhlím a TA má otvor, kama to může fičet ven. A to že je to filtrované přes aktivní uhlí, je jen "prášek na šakaly".
Příspěvek jsem četl, ale píšeš, že to jde do sání klimatizace. Jednek klimatizaci nemam ale z ventilace to cítit neni, jak jsem tu psal. Dneska jsem měl hodinu puštenej motor a celý jsem to pořát očmuchával a nic. Jel sem to projet a když to bylo cejtit, tak jsem zastavil, očmuchával nahozenej motor a taky nic...U tý nádobky neni cítit ani špetka benzínu...
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“