HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mě to taky bouchá na jednom zadním kole a když s tim kolem trhnu ručně dopředu - dozadu, tak jde asi o 1-2 cm. Koukal jsem na to a vim, kam příjde tohle: P/L opravná sada uložení ramene zadní nápravy, ale kam patřej ty silentbloky? Na punto.mysterii jsem to nenašel. Když to budu opravovat, tak asi obě strany co?
Reklama
 

mif
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2005, 22:36
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mif »

to nahoře jsem psal já. Ukažte kam s tím http://punto.mysteria.cz/znaprava.htm
Tam to není co?
Fiat Punto 60sx
LOBO
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2006, 21:41

stejný problém

Příspěvek od LOBO »

mif píše:to nahoře jsem psal já. Ukažte kam s tím http://punto.mysteria.cz/znaprava.htm
Tam to není co?
Zdravím,
v poslední době se mi děje přesně to co se zde popisuje,při sebemenší díře a nebo při prudkém zatáčení a následném vrácení do opačného směru mi bouchá někde na zadní nápravě - na pravém kolu - opravnou sadu jsem našel třeba na Autokelly za cca 1300,-Kč mají tam i silenbloky, ale nikde jsem nenašel kde jsou silenbloky umístěny,poradtě prosím.
Díky
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Re: stejný problém

Příspěvek od lacin »

LOBO píše:
mif píše:to nahoře jsem psal já. Ukažte kam s tím http://punto.mysteria.cz/znaprava.htm
Tam to není co?
Zdravím,
v poslední době se mi děje přesně to co se zde popisuje,při sebemenší díře a nebo při prudkém zatáčení a následném vrácení do opačného směru mi bouchá někde na zadní nápravě - na pravém kolu - opravnou sadu jsem našel třeba na Autokelly za cca 1300,-Kč mají tam i silenbloky, ale nikde jsem nenašel kde jsou silenbloky umístěny,poradtě prosím.
Díky
No na silentblokach je primontovana cela zadni naprava... :-) Sou tam 4. Muzes tam mit bud ty silentbloky v hajz*u, nebo, coz me pripadne castejsi, mas vymlety loziska na uchytu ramena. V opravne sade sou loziska, sroub s matkou a plastova tesnici vlozka. Zkus to hodit na hever a zapac, kde se to hybe. Pokud je vidno, ze mas na zadnim kole negativ, tak sou vymlety loziska. Jednoduche... :-)
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

tak jsem dnes s timhle problemem byla v normalnim servisu (borec co se na to koukal mel taky punto) a silentbloky budou potreba vymenit a s tim i loziska. proste cely ten komplet - sada. je to prej hrozna prace na celej den a cenove me to vyjde cca na 5000-5500,- . samotna sada stoji 1300,-
ale jeste s mym stavem najedu tak 10tis km ale az se lozisko vysipe tak se mi kolo jakoby zlobi smer do napravy ! u Puntiku je to prej bezna zavada... a pak s tim najezdim dalsich aspon 60tis. km.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

no nevim. kdyz to delaji jen silentbloky tak je to jen hluk, ale kdyz mi odesli ty loziska tak se mi sjizdeli dost pneu.
Fiat punto 1,7TD 52KW.
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

Katy píše:tak jsem dnes s timhle problemem byla v normalnim servisu (borec co se na to koukal mel taky punto) a silentbloky budou potreba vymenit a s tim i loziska. proste cely ten komplet - sada. je to prej hrozna prace na celej den a cenove me to vyjde cca na 5000-5500,- . samotna sada stoji 1300,-
ale jeste s mym stavem najedu tak 10tis km ale az se lozisko vysipe tak se mi kolo jakoby zlobi smer do napravy ! u Puntiku je to prej bezna zavada... a pak s tim najezdim dalsich aspon 60tis. km.
prace na celi den.....urciti lidi tuhle vetu rikaji automaticky znelo by to blbe kdyby rekl jojo za 4 hodky to je hotovy a rict si 5500kc
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

poitromasoni píše:
Katy píše:tak jsem dnes s timhle problemem byla v normalnim servisu (borec co se na to koukal mel taky punto) a silentbloky budou potreba vymenit a s tim i loziska. proste cely ten komplet - sada. je to prej hrozna prace na celej den a cenove me to vyjde cca na 5000-5500,- . samotna sada stoji 1300,-
ale jeste s mym stavem najedu tak 10tis km ale az se lozisko vysipe tak se mi kolo jakoby zlobi smer do napravy ! u Puntiku je to prej bezna zavada... a pak s tim najezdim dalsich aspon 60tis. km.
prace na celi den.....urciti lidi tuhle vetu rikaji automaticky znelo by to blbe kdyby rekl jojo za 4 hodky to je hotovy a rict si 5500kc
4 hodky, kdyz to delas poprve a delas obe strany... :-D
Hustokrutost
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

lacin píše:
poitromasoni píše:
Katy píše:tak jsem dnes s timhle problemem byla v normalnim servisu (borec co se na to koukal mel taky punto) a silentbloky budou potreba vymenit a s tim i loziska. proste cely ten komplet - sada. je to prej hrozna prace na celej den a cenove me to vyjde cca na 5000-5500,- . samotna sada stoji 1300,-
ale jeste s mym stavem najedu tak 10tis km ale az se lozisko vysipe tak se mi kolo jakoby zlobi smer do napravy ! u Puntiku je to prej bezna zavada... a pak s tim najezdim dalsich aspon 60tis. km.
prace na celi den.....urciti lidi tuhle vetu rikaji automaticky znelo by to blbe kdyby rekl jojo za 4 hodky to je hotovy a rict si 5500kc
4 hodky, kdyz to delas poprve a delas obe strany... :-D
jojo to se to vydelava a bez dokladu..
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Pýt
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 25 bře 2006, 19:54
Bydliště: Kojetín

Příspěvek od Pýt »

Včera jsem byl v Fiaťáckém servisu pač mě něco bouchalo na zadní napravě,říkal že jsou špatné silentbloky tak mi tam šupl na každou stranu ten gumovej puk (jeden stal 790kč)a je klid.A to mi ješťe nakonec zjistil že jsem měl povolenej jeden zadní tlumič.Ted je to super nic nebouchá :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

gumovej puk ?
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Pýt
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 25 bře 2006, 19:54
Bydliště: Kojetín

Příspěvek od Pýt »

jo.vzal klasickej puk z kterým se hraje hokej,provrtal ho a přišrouboval ho na nápravu :lol: .nee delám si srandu.je to takový gumový kolečko podobné puku.víc nevím jak bych to měl popsat :wink:
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

Pýt píše:jo.vzal klasickej puk z kterým se hraje hokej,provrtal ho a přišrouboval ho na nápravu :lol: .nee delám si srandu.je to takový gumový kolečko podobné puku.víc nevím jak bych to měl popsat :wink:
mam je tam taky jeden za 500 kdyz jsem to tady napsal tak si ze me delali srandu...
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

:shock: to ci takyy :))

no a v jakym stavu mas jinak ty loziska ?
me kdyz do toho bouchal a hybal s tim tak prave ze je to zrale na vymenu....
ale na ty puky se zeptam ;)
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Pýt
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 25 bře 2006, 19:54
Bydliště: Kojetín

Příspěvek od Pýt »

Ložiska jsou v pořádku.zjistil jsem lepší název než puk. jsou to přesně gumové misky,tak na to se ptej,ale myslím si že kažkej servisák bude vědět vo co jde,pokud ti teda nebude vykládat že nic takového není aby ti měnil všechny silentbloky aby z toho měl lepší prachy.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“