DISKUZE - chip tuning DIESEL

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

badboyrs
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2008, 09:44
Bydliště: slovakia

Příspěvek od badboyrs »

proch kwp flasher slúži na vyčítanie softu z riadiacej jednotky a prepísanie softu v riadiacej jednotke. pokiaľ nemáš winols alebo ecm2001 tak stiahnutý soft neupravíš. môžeš si nahrať soft z iného chipovaného fiata ale musí ti sedieť číslo riadiacej jednotky a verzia imo. inak ani nenaštartuješ. :lol:
Reklama
 

dzonko
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 04 dub 2008, 00:44
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzonko »

proch píše:...Docela mě zajímá, jestli to bude při stejném režimu jízdy žrát miň, jak se píše na některých chiptuningových webech....
mne sa spotreba znizila o cca pol litra na sto
Tak teda drzim place s tym chipom, potom napis jak to dopadlo :wink:
Fiat Punto Mk2a 1,9 JTD 63Kw
keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa, keď chceš byť šťastný rok ožen sa, ale keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom(alebo si kup Punto :)))
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

badboyrs KWP by měla dorazit se softem, s kabelama a už s upravenýma mapama, takže předpokládám, že by to neměl být velkej problém. KWP umí zálohovat původní soft, no tak zpět se lze vždy vrátit...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

safaro píše:To opravdu nikdo nema nebo aspon nezna nekoho co ma Punto 1,9JTD nejak upraveny :( Ja vim ze s tim porad otravuju, ale s fabkou 1,9TDi by problem asi nebyl.

Bych se s takovym puntikem chtel svist i kdybych mel jet pres celou republiku.

No a do Punta byly tydle motory specificky nee a do niceho jinyho se nedavaly ze jo.
Možná bych řekl, že tenhle motor měl jistej model a ročník Palia, ale nevím to na 100%, takže bez záruky :?:
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

alibaba píše:
safaro píše:To opravdu nikdo nema nebo aspon nezna nekoho co ma Punto 1,9JTD nejak upraveny :( Ja vim ze s tim porad otravuju, ale s fabkou 1,9TDi by problem asi nebyl.

Bych se s takovym puntikem chtel svist i kdybych mel jet pres celou republiku.

No a do Punta byly tydle motory specificky nee a do niceho jinyho se nedavaly ze jo.
Načo ladiť niečo čo má 1100 kg a 80 PS
Veď tie koníky bohate stačia
"Nestačia"
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
dzonko
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 04 dub 2008, 00:44
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzonko »

proch píše:
"Nestačia"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fiat Punto Mk2a 1,9 JTD 63Kw
keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa, keď chceš byť šťastný rok ožen sa, ale keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom(alebo si kup Punto :)))
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

dzonko píše:lenze pred chipom to nerobilo, az po nom to zacalo smykat.
ale videl som uz zopar punt ze boli chipnute, tiez im zacala smykat spojka a po vymene spojky ta nova uz drzala a neboli s nou problemy.
no presne by som to povedal ohladom tej spojky hned mi to zacalo robit... ale neviem ci to je tym ze ju treba uz vymenit (vtedy som mal 95000km) alebo to proste neudrzi ale asi skor vymenit si myslim, niekedy mi to spojka udrzi a niekedy nie....
Punto II 1,9JTD 80kw
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

Intercooler píše:Hele chlapi a kolik mate s tim chipem najeto? Fakt krome spojky zadnej jinej problem? :shock:
ja mam najazdene 10000km a zatial uplne bez problemov spoko :lol:
Punto II 1,9JTD 80kw
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

proch píše:Píšeš že to máš chipnutý na 110 koní...vzduchovej filtr máš origo, nebo nějakej s větší propustností, jakej? Chystám se taky na flash, objednal jsem flasher a soft, ale s tím filtrem zatím nevím, co tam dát...
ja som akurat pred tyzdnom nahodil otvoreny vzduchac (sisku) na vykon to nema ziadny vplyv, ale zvuk sa zmeni dost a hlavne sycanie s turba uz dobre pocut aj v interieri za jazdy :lol: ...
Punto II 1,9JTD 80kw
dzonko
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 04 dub 2008, 00:44
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzonko »

Vette píše: no presne by som to povedal ohladom tej spojky hned mi to zacalo robit... ale neviem ci to je tym ze ju treba uz vymenit (vtedy som mal 95000km) alebo to proste neudrzi ale asi skor vymenit si myslim, niekedy mi to spojka udrzi a niekedy nie....
ja ked som to chipoval to malo 85 000km a az po chipe zacala smykat, ta spojka proste neudrzi ten krutak :cry:
Fiat Punto Mk2a 1,9 JTD 63Kw
keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa, keď chceš byť šťastný rok ožen sa, ale keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom(alebo si kup Punto :)))
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

dzonko píše:
Vette píše: no presne by som to povedal ohladom tej spojky hned mi to zacalo robit... ale neviem ci to je tym ze ju treba uz vymenit (vtedy som mal 95000km) alebo to proste neudrzi ale asi skor vymenit si myslim, niekedy mi to spojka udrzi a niekedy nie....
ja ked som to chipoval to malo 85 000km a az po chipe zacala smykat, ta spojka proste neudrzi ten krutak :cry:
noo vsak aj mne to zacalo po tom nacipovani robit...
Punto II 1,9JTD 80kw
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

moskater píše:
dzonko píše:
Vette píše: ....lenze najviac ma vytaca spojka lebo tento krutak uz niekedy neprenese na vozovku jednoducho smyka ....
presne tento problem som riesil aj ja, mam to chipnute na 110 koni, ide to uplne uzasne ale zacala smykat spojka tak to idem dat naspet na seriovych 86 koni :(
co uz ale aj s nimi to jazdi dost dobre, a co sa tyka spotreby tak po precipovani sa mi spotreba znizila o cca 0,5-0,8 litra (podla palubneho PC)

No mne smyka spojka aj na seriovych konikoch to mam najazdene len 95000, takze urcite vymen spojku. Nova by to mala udrzat.
noo vsak to uvidim co s tym porobim este rozmyslam nad nejakou silnejsiou spojkou alebo keramickou pokial to nebude stat velky peniaz...kazdopadne to budem musiet vymenit...
Punto II 1,9JTD 80kw
Intercooler
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 25 pro 2006, 14:43
Bydliště: 4000-5000 RPM

Příspěvek od Intercooler »

A nebojite se o turbo? Dyt ho to musi dost zdimat, kdyz ste pridali 30 koni ne?
Punto 1.7 TD60 - Obrázek
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

No já bych řekl, že se tam to turbo při 80 koních stejně tak trochu fláká... :lol:
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
badboyrs
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2008, 09:44
Bydliště: slovakia

Příspěvek od badboyrs »

turbu sa nestane nič, na tom motore sa upravuje len vstrekovanie+množstvo. turbo sa upraviť nedá, bude tlačiť len toľko vzduchu ako aj pred chipovaním (0,95bar). o turbo sa nemusíš báť :wink:
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“